لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :6 دقيقه

پژو 508 | بررسی مشخصات فنی، طراحی، تجهیزات و قیمت به همراه تصاویر

 

پژو 508 یک خودروی سدان سایز متوسط شهری است که در سال  2010 توسط شرکت فرانسوی پژو معرفی شد. با ورود انواع کراس اوور و شاسی بلند به بازار خودرو، توجه‌ها به این کلاس خودرو دچار کاهش شده است. با این حال خودروهای سدان با توجه فضای داخلی مناسب، موتور قوی و امکانات مناسب هنوز طرفداران خود را دارند.

 

پژو 508

 

پژو 508 در سال‌های گذشته دستخوش فیس‌لیفت و تغیرات زیادی شده است. در ادامه به بررسی نسخه فیس لیفت نسل اول پژو 508 که اکنون در ایران حاضر است می‌پردازیم.

 

طراحی ظاهری پژو 508

فیس لیفت پژو 508 در سال 2014 انجام شد و این مدل در سال 2015 عرضه شد. این مدل دارای جذابیت زیادی بود که قبلا در محصولات پژو شاهد آن نبودیم. در حالت کلی می‌توان زبان طراحی این خودرو را الهام گرفته از محصولات سیتروئن دانست، چرا که این دو شرکت سابقه همکاری زیادی با یکدیگر داشته‌اند.

 

پژو 508

 

در نمای جلویی 508، شاهد دو چراغ کشیده خودرو در کنار حجم‌دهی و خطوطی روی کاپوت هستیم که نمای جسور و خشنی به خودرو بخشیده‌‌اند. جلوپنجره که در مدل قبلی تنها چند خط فلزی افقی بود اینبار دور تا دور خود خطوط کرومی دارد که لوگوی پژو را در میان خود قرار می‌دهند این جذابیت بیشتری به جلو پنجره بخشیده است. جالب است بدانید پژو در تمام محصولات خود تصمیم به تغییر جایگاه لوگو گرفته است که اقدامی کاملا موثر در بهبود طراحی خودرو است. با این حال سطح سیاه رنگی که زیر جلو پنجره برای پلاک قرار گرفته کمی ناهمگونی ایجاد می‌کند و ترکیب و هماهنگی را بهم می‌زند. چراغ‌های مه‌شکن و جایگاه آنها طراحی شبیه به محصولات هیوندای دارند و زیبایی مضاعفی به نمای ظاهری خودرو بخشیده‌اند.

 

پژو 508

 

از نمای جانبی پژو 508 شاهد افزایش طول خودرو هستیم که به طور کلی طراحی آئرودینامیک نسل گذشته را حفظ کرده است.

در نمای عقبی پژو 508 تغییرات زیادی نسبت به مدل قبلی نداشته است. تغییرات این بخش در تغییر فرم چراغ عقب و طراحی نسبتا جدید سپر و تعبیه اگزوز در طرفین آن خلاصه می‌شوند. طراحی عقب پژو 508 نسبت به طراحی جلوی خودرو پیشرفت کمتری دارد و جذابیت و هیجانی که در قسمت جلویی وجود دارد، در قسمت عقبی خودرو کمتر احساس می‌شود.

 

پژو 508

 

در کل طراحی پژو 508 زیبایی و جذابیت بیشتری پیدا کرده است ولی متاسفانه عدم هماهنگی در طراحی در آن مشاهده می‌شود.

 

 

طراحی داخلی پژو 508

 

پژو 508

 

در کابین پژو 508 شاهد تلاش زیاد شرکت پژو برای ایجاد فضایی لوکس و زیبا هستیم که البته تا حدودی موثر بوده است. غربیلک بزرگ فرمان، دسته دنده‌ی حجیم، صندلی‌های جادار در کنار طراحی ساده و لوکس ادوات، فضایی متفاوت نسبت به طراحی بدنه ایجاد می‌کنند. هر چقدر بخش بیرونی ۵۰۸ حس و حال یک خودروی لوکس و قدرتمند را دارد، در کابین این خودرو مثل اکثر سدان‌های فرانسوی، حس فضایی آرام و به دور از هیجان منتقل می‌شود.

در حالت کلی می‌توان طراحی کابین پژو 508 را خوب و زیبا دانست ولی نباید فراموش کرد که رقبای این سدان توجه بیشتری به فضا و طراحی کابین داشته‌اند و از این لحاظ در سطح بالاتری نسبت به پژو 508 قرار می‌گیرند.

 

مشخصات فنی پژو 508

 

پژو 508

 

پژو 508 دارای تیپ‌های مختلفی است ولی مدل داخلی آن تیپ GT line است. این مدل به یک موتور 16 سوپاپه THP توربو شارژر با پاشش مستقیم مجهز است. این موتور 1.6 لیتری قادر است حداکثر توان 163 اسب بخار و گشتاور نهایی 240 نیوتن متر را تولید کند. انتقال توان موتور نیز توسط یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک از مدل EAT6 انجام می‌پذیرد. شتاب 0-100 پژو 508 8.9 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 210 کیلومتر بر ساعت است. در بحث مصرف سوخت این خودرو،  استاندارد آلایندگی پژو 508 یورو 5 است و در حالت ترکیبی در هر 100 کیلومتر 6.9 لیتر سوخت مصرف می‌کند که برای یک سدان با این ابعاد رقم معقولی محسوب می‌شود.

 

پژو 508

 

 

تجهیزات و امکانات پژو 508

پژو 508 در زمینه تجهیزات و آپشن‌ها در سطح بالاتری نسبت به خودروهای تولید داخل دارد و آپشن‌های آن به شرح زیر است:

 

پژو 508

 

تجهیزات و آپشن های پژو 508

ترمز 

سیســتم ترمــز ضدقفــل (ABS) ،سیســتم کنتــرل الکترونیکــی پایــداری خــودرو (ESP) ، سیســتم کنتــرل لغــزش (ASR) ،سیســتم کنتــرل پایــداری دینامیــک (CBC) ، سیســتم کمکــی ســربالایی (HAS) ،ترمــز دســتی برقــی

کیسه هوای ایمنی

2 عــدد کیســه هــوای جلــو، 2 عــدد کیســه هــوای جانبــی، 2 عــدد کیســه هــوای پــرده ای جلــو و عقــب 

فرمان 

الکتروهیدرولیــک، غربیلــک فرمــان چرمــی بــا قابلیــت تنظیــم 4 جهتــه، اهــرم تعویــض دنــده پشــت فرمــان (شــیفتر)

سیستم تهویه

تهویه مطبوع اتوماتیک 4 کاناله (جلو و عقب)

سیستم صوتی

صفحه نمایش 7 اینچی لمسی با رزولوشن بالا، رادیو، CD ،بلوتوث، USB، 8 بلندگو

چراغ ها 

چراغ‌هــای جلــو LED Full همــراه بــا روشــنایی روز (دی لایــت)، سیســتم روشــنایی هوشــمند در پیچ هــا، چراغ هــای مه شــکن جلــو LED ،سنســور نــور خــودکار (اتولایــت) ، نور بالای هوشمند اسمارت بیم)

آینه ها 

آینه هـای جانبـی همرنـگ بدنـه، گـرم کـن، آینـه تاشـوبرقی بـا چـراغ راهنمـا، آینـه وسـط ضـد انعـکاس نـور خـودکار (الکتروکرومیـک)

شیشه ها 

شیشـه های جلـو و عقـب برقـی، سـانروف برقـی قابـل تنظیـم بـا محافـظ برخـورد بـه مانــع، ســایه‌بان های سرنشــینان عقــب، ســایه بان شیشــه عقــب 

تزئینات 

اســتایل مــدل LINE GT :جلــو پنجــره کرومــی بــا خطهــای عمــودی و افقــی، لوله هــای اگـزوز دوقلـو بـا تریـم مشـکی، لوگـوی GT LINE روی بدنـه، پوشـش دسـته دنـده چـرم با دوخت قرمز 

تجهیزات امنیت خودرو 

سیســتم هشــدار هوشــمند، سیســتم قفــل مخفــی درهــا، سیســتم هوشــمند ورود بــدون کلیــد بــا دکمــه اســتارت (Keyless)

رینگ و لاستیک

رینگ آلومینیومی 18 اینچ ، رینگ یدکی فولادی 16 اینچ

صندلی ها 

صندلی هـای برقـی، تنظیمـات حافظـه دار صندلـی، ماسـاژور صندلـی، تنظیـم گودیکمـر برقــی، گرمکــن صندلی هــای جلــو، صندلی هــای چــرم کلاســیک مــدل GT .طــرح ناپــا ترامونتـان بـا دوخـت قرمـز

تجهیزات کمک راننده

سیسـتم نمایشـگر هـدآپ رنگـی(HUB) بـا تنظیـم نـور و ارتفـاع دیـد، کـروز کنتـرل و محدودکننــده ســرعت، سنســور برف پاک کــن خــودکار، سنســور هشــداردهنده نقــاط کور، سنسور کاهش باد لاستیک، سنسور پارک عقب و جلو، دوربین دنده عقب رنگی

 

 

قیمت پژو 508 و جمع بندی

 

پژو 508

 

هم اکنون به دلیل تحریم صنایع خودروسازی و مشکلات ناشی از آن، تولید پژو 508 توسط گروه ایکاپ ایران خودرو متوقف شده است. اما مدل صفر آن در بازار خودروی داخلی با قیمت 430 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پژو ۵۰۸ در بازار ایران رقبای بسیار قدرتمندی دارد که تویوتا کمری، هیوندای سوناتا، کیا اپتیما، هوندا آکورد و رنو تالیسمان را می‌توان از اصلی‌ترین آن‌ها دانست که می‌توان با بررسی دقیق مشخصات و امکانات آن‌ها در سایت رکاب به تصمیم نهایی و بهتری برای خرید رسید.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین