لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

شورولت کامارو همچنان پابرجا

شورلت کامارو برای اولین بار در 29 سپتامبر سال 1966 معرفی شد و در سال1967 برای رقابت با اسب وحشی فورد پا به خیابان ­ها گذاشت. این خودروی زیبای عضلانی تا کنون 6 نسل را پشت سر گذاشته است. نسل ششم این خودرو در 16 می سال 2015 معرفی شد. شورولت برای این خودرو 3 پیشرانه مختلف انتخاب کرده است. اولین مدل دارای یک پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر است که 275 اسب بخار قدرت دارد. دومین مدل دارای یک پیشرانه 3.6 لیتری V6 است که دارای 335 اسب بخار است و در آخر هم یک مدل که دارای پیشرانه 6.2 لیتری V8 است که توان تولید 455 اسب بخار قدرت را دارد. قوی ترین نسخه کامارو هم مدل ZL1 است که می ­تواند به سرعت 310 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. ZL1 توانست در پیست معروف Nürburgring زمان 7:29:6 به ثبت برساند. شورلت در طراحی این نسل از کامارو تمام علم فنی و مهندسی خود را به کار گرفته است تا بتواند بهترین کاماروی تاریخ را بسازد.

کاماروی جدید دارای 3 حالت رانندگی مختلف با نام های Snow/Ice Tour Sport و یک حالت که فقط در مدل SS این خودرو هست به نام Track را دارد. در هر کدام از این سبک‌ها رنگ صفحه کیلومتر خودرو نیز عوض می­شود. برای حالت Snow\Ice به رنگ آبی کم رنگ در حالت Tour به رنگ آبی در حالت Sport به رنگ قرمز و در حالت Track به رنگ نارنجی تبدیل می­شود.

ظاهر این نسل از کامارو با نسل قبلی این خودرو فرق زیادی نکرده اما بسیار تهاجمی و خشن‌تر شده است. در این نسل از کامارو شورلت حسابی سنگ تمام گذاشته است و به مشتریان خود اجازه انتخاب 10 رنگ بیرونی 5 رنگ داخلی انتخاب نوع چرخ­ ها و کلی امکانات دیگر را داده است تا مشتریان بتوانند کامارو دل­خواه خود را خریداری کنند.

شورلت برای این نسل از کامارو قیمت پایه ­ی 26.694$ و حداکثر قیمت 49.295$ را انتخاب را کرده است تا بتواند با رقبایی همچون فورد موستانگ و دوج چلنجر رقابت داشته باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین