لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

رنو تلیسمان تازه وارد فرانسوی

کاخ ورسای!

رنو تلیسمان برای اولین بار در تاریخ 6 ژانویه سال 2015 توسط مدیر عامل رنو آقای کالروس گون معرفی شد. این رنوی دوست داشتنی از همان بدو ورودش به بازارهای جهانی از استقبال خوبی برخوردار شد. طراحی خارجی این رنو توسط آقای Alexis Martot و طراحی داخل آن توسط Nicolas Dortindeguey شده است. رنو در تولید این ماشین بیشتر تمرکز خود را روی امکانات رفاهی و خانوادگی گذاشته است تا بتواند سهم بیشتری از بازار را در این سبک از خودروها به خود اختصاص دهد. می‌توان گفت که رنو تلیسمان تنها خودروی سدان این شرکت است که برای او هیچ گونه اتاق هاچ بکی تولید نشده است. رنو این خودرو را جانشین مدل  Laguna کرده است. البته رنو اعلام کرده است که از تلیسمان هیچ مدل فرمان راستی تولید نخواهد کرد. رنو تالیسما در 5 مدل Life, Zen, Business, Intens , Initiale Paris به بازار عرضه شده است. در سیستم طراحی تالیسما یک امکانی با نام (4Control) وجود دارد که این آپشن در خودرو‌های سفارش کره جنوبی در دسترس نخواهد بود. آپشن موردنظر این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید تنظیمات داخل کابین و همچنین تنظیمات فنی خودرو را به صورت دستی انجام دهید. تلیسمان 5 سبک رانندگی با نام‌های Comfort, Sport, Eco‌, Neutral دارد که در مدل پنجم سرنشین می‌تواند سبک رانندگی خود را تنظیم کند. از امکانات تلیسمان می‌توان به صفحه نمایش 8.7 اینچی کروز کنترل سنسور خروج از خط و سنسور نمایش نقطه کور اشاره کرد. این خودرو در تست‌های موسسه Euro NCAP کل 5 ستاره را توانسته کسب کند.

یکی از مواردی که تلیسمان را نسبت به رقبایش یعنی هیوندای سوناتا کیا اپتیما و هوندا آکورد سرتر می‌کند مصرف سوخت بسیار پایین و به حداقل رساندن تولید گاز CO2 است.

تلیسمان دارای ویژگی های منحصر به فردی است. از ویژگی‌های تلیسمان میتوان به طراحی منحصربه فرد و کابین راحت آن اشاره کرد. رنو از همه لحاظ تمام توان مهدنسی خود را به کار گرفته است تا بتواند یک خودرو با کیفیت را به خط تولید برساند. در طراحی‌های صندلی این خودرو از صندلی‌های هواپیما الهام گرفته شده است که سبک‌تر و بسیار راحت‌تر از صندلی‌های معمولی است. در صندلی‌ها یک تهویه یک پارچه قرار داده شده است تا خود را با سیستم آب و هوایی تنظیم کند. علاوه بر همه‌ی این موضوع‌ها صندلی‌های جلو تلیسمان بسیار شیک است و قابلیت تنظیم برقی ارتفاع و تنظیم گودی کمر را دارد و همچنین بالشتک های بسیار نرم ماساژور و مموری صندلی را داراست.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین