لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

موستانگ اصالت آمریکایی

اسب پیر در لباسی جوان!

فورد موستانگ بیش از نیم قرن است که به عنوان یکی از برندهای معروف خودرو در دنیا مطرح است. این خودروی عضلانی دوست داشتنی برای اولین بار در مارچ سال 1964 معرفی شد و تا به امروز 7 لباس زیبا برتن کرده است. فورد موستانگ در اصل بر روی پلت فرم یکی از خودرو‌های فورد به نام فالکون طراحی شده است. سرانجام فورد در 5 دسامبر 2015 در نمایشگاه لس آنجلس از هفتمین نسل موستانگ رونمایی کرد. فورد در طراحی این نسل از موستانگ تغییرات بسیار عمده‌ای ایجاد کرد. چه از لحاظ ظاهری و طراحی و چه از نظر ابعاد. این نسل از موستانگ اولین موستانگی بود که برای بازار ها فرمان راست به طور سفارشی فرمان خودرو را از سمت چپ به سمت راست آورد. این موستانگ در تست تصادفات موسسه NHTSA  توانست کل 5 امتیاز را دریافت کند. راج نایر مسئول توسعه شرکت فورد درباره این نسل گفته است که این خودرو قلب و روح فورد است. فورد موستانگ به دلیل بیشترین حضورش در فیلم‌ها و بازی‌های کامپیوتری یکی از تاثیر گذارترین خودروها در این 50 سال اخیر بوده است.

در طراحی این نسل از موستانگ تیم طراحی فورد تمام تلاش خود را برای حفظ اصلالت این خودرو انجام داده است.

چندین نکته کلیدی که می‌توان در طراحی این موستانگ از آن یاد کرد :

1)موستانگ بزرگتر پایین‌تر سقف کوتاه‌تر و بدنه ای پهن‌تر نسبت به اتاق‌های قبلی دارد.

2)طراحی فست بک‌ این اتاق شباهت زیادی با نسخه کلاسیک آن دارد.

3)چراغ های 3 تیکه عقب ماشین که یادآور نسخه کلاسیک آن است.

4)استفاده از عایق ها و پارچه‌های خیلی باکیفیت‌تر در اتاق و بدنه خودرو.

دکمه‌هایی که برای امکانات این خودرو در نظر گرفته شده است الهام گرفته شده از کابین خلبان هواپیما است که فورد تمام سعی خودر را مبنی بر استفاده از بهترین مواد ممکن در ساخت آنها انجام داده است.

 فورد برای موستانگ GT سه موتور در نظر گرفته است. موتور پایه 2.3 لیتری V6 است. موتور دوم 3.7 لیتری V6 و در آخر  موتور 5 لیتری V8 با توان تولید 420 اسب بخار. در مدل آخر فورد مصرف سوخت را بهبود بخشیده است و تولید گاز‌های گل خانه ای را به حداقل رسانده است. در همه این مدل‌ها مشتری می‌تواند از جعبه 6سرعته دستی و اتوماتیک باتوجه به سلیقه خود سفارش دهد. این موستانگ یکی از قوی ترین ترمزهای بازار را دارد که می‌توان از آن توقع یکی از بهترین توقف‌ها را در بین خودروهای دیگر داشت. در طراحی اصلی این موستانگ خیلی چیزها از جمله جنس آلیاژ بدنه و کمک فنرها تغییر کرده است. فورد در طراحی این خودرو تمام سعی خود را مبنی بر استفاده بهینه از تکنولوژی‌ها روز دنیا انجام داده است که می‌توان به استفاده از یک سیستم صوتی بسیار عالی در این خودرو اشاره کرد. یکی از امکانات خوبی که فورد برای موستانگ در نظر گرفته دکمه لانچ کنترل است. گرمکن صندلی رادیو ماهواره ای سیستم مکان یاب از دیگر ویژگی‌هایی هستند که به موستانگ اضافه شده است. ویژگی‌های ایمنی استاندارد موستانگ شامل سیستم پایداری الکترونیکی ترمز‌های ضد قفل برای هر 4 چرخ سیستم کنترل تعادل ایربگ‌های جانبی خودرو است. در بازار جهانی فورد ماستنگ دارا رقیب های سرسختی همچون شورلت کامارو و دوج چلنجر را دارد.این موستانگ جدید توان رقابت با بسیاری از ماشین های اروپایی را داراست.

در سال 2014 این خودرو محبوب 50 ساله شد!

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین