لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

وقتی مزدا3 پوست اندازی می کند

سامورایی با رگه‌های مزدا

برند مزدا در بسیاری از بازارهای جهانی نظیر آمریکا آسیا و اروپا توانسته به موفقیت‌های زیادی دست یابد. مزدا3 یکی از محصولات موفق این سامورایی خوش نام است. مزدا3 یک اتومبیل زیبا با ویژگی‌های منحصربفرد و لوکس است که بازار را برای رقیبان هم سطح خود تنگ‌تر کرده است. مزدا 3 مدل 2017 در دو کلاس سدان و هاچ بک به بازار جهانی عرضه می‌شود. این خودرو با دو موتور مختلف عرضه می‌شود که یکی 2 لیتر 155 اسب بخاری 4 سیلندر و دیگری‌ 2.5 لیتر 185 اسب بخاری 4 سیلندر است. هر دو موتور نامبرده شده از طریق تزریق مستقیم سوخت تغذیه می‌شوند و همچنین دارای گیربکس 6 دنده ای بصورت اتومات و یا قابلیت تعویض دنده دستی از پشت فرمان را دارا می‌باشند. با توجه به مدل خودرو آپشن هایی از قبیل لاستیک 18 اینچی رادیو  HD سیستم صوتی دارای 9 اسپیکر سیستم نمایش نقاط کور سانروف صندلی های چرم دارای گرم کن سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و سیستم بلوتوث‌ برای مزدا در نظر گرفته شده است.

ویژگی های ایمنی استاندارد این خودرو شامل کیسه هوا برای سرنشینان جلو سیستم ترمز ABS  برای چهار چرخ سیستم  پایداری الکترونیکی و سیستم کنترل باد تایرها است. در مدل‌2017 مزدا3 تغییراتی بزرگی در داخل و خارج اتومبیل ایجاد کرده است. ویژگی‌های جدیدی از قبیل رادار حرکت بین خطوط کروز کنترل سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی به این اتومبیل اضافه کرده است.

این خودرو توانسته جز یکی از 10 خودرو هاچ بک برتر در سه سال اخیر شود. در خصوص طراحی این خودرو مزدا باز نگری‌های جدیدی انجام داده است و طراحی بسیار زیبا و تهاجمی‌تر برای شکل ظاهری این خودرو در نظر گرفته است. طراحی داخل نیز به طور قابل توجه پیشرفت داشته است .فرمانی که برای مزدا 3 در نظر گرفته شده بسیار شبیه فرمان کراس اوور مزدا یعنی CX-9 است. مزدا در این اتاق از لوازم و مواد باکیفیتی برای تولید فضای داخلی استفاده کرده و حداکثر قیمت این خودرو 30.000$ است.

یکی از نکات مهم در این مزدا سیستم جدید فرمان آن است سیستم جدید یک پاسخ گویی خوب نسبت به عملکرد شما خواهد داشت. برای اولین بار این سیستم فرمان مزدا ب ر روی مزدا 6 امتحان شد. تغییرات بسیار کم اما مفیدی نسبت به عملکرد‌های قبلی وجود داشت و با ارتقا سیستم فرمان روی مزدا 3 امتحان شد که بسیار مفیدتر از مزدا 6 بود.

در مدل‌های قبلی مزدا 3 اتاق زودتر از موعد به صدا در میامد برای همین مزدا در مواد  به کار رفته در اتاق جنس کمک فنر و عایق صدا ها تجدید نظر کلی کرده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین