لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی پورشه باکستر 718

اشتوتگارتی‌های جدید هم رسیدند

نسل جدید پورشه باکستر هم معرفی شد. یک خودروی تمام عیار که همانند نسل قبلی چهره‌ای خشن و اسپرت دارد. نسل جدید باکستر با نام 718 نیز معرفی می‌شود. پورشه برای باکستر718 از دو پیشرانه جدید استفاده کرده است. پیشرانه‌هایی که دارای قدرت و گشتاور بالایی هستند و باکستر را تبدیل به یک خودروی کروک سریع کرده‌اند.

طراحی این خودرو تغییر قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود داشته است. بخصوص طراحی داخل کابین که در بخش فنی نیز از سیستم فرمان مدل 911 استفاده شده است. این سیستم باعث افزایش هندلینگ و قدرت مانورپذیری خودرو درسرعت‌های بالا را فراهم می‌سازد.

پورشه باکستر جدید دارای دو پیشرانه 4سیلندر با حجم 2 و 2.5 لیتری است. این پیشرانه‌ها جایگزین پیشرانه‌های 6سیلندر 2.7 و 3.4لیتری در مدل قبلی شده‌اند. پیشرانه‌هایی که از عملکرد بسیار خوبی برخوردار بودند اما به علت مصرف سوخت بالا و تولید صدای بیش از اندازه جای خود را به پیشرانه‌های 4سیلندر دادند. پیشرانه پایه این خودروی اسپرت و جوان پسند 300 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه 2لیتری توربو درنسخه 718 قرار دارد. نسخه استاندارد باکستر 718 با گیربکس7سرعته اتوماتیک (PDK) درمدت زمان 4.9 ثانیه به سرعت 100کیلومتر درساعت دست پیدا می‌کند. البته در نسخه‌ای که دارای پیکچ اسپرت است این عدد به 4.7 ثانیه کاهش پیدا می‌کند. اگر مقایسه ای با باکستر مدل قبل کنیم متوجه می‌شویم که این رقم 0.7 ثانیه بهبود یافته است. در نسخه مجهز به گیربکس دستی شتاب صفر تا صد 5.1 ثانیه ثبت شده است. حداکثر سرعت باکستر 718 نیز 275کیلومتر در ساعت است.

قدرتمندترین نسخه نیز 718S است. این نسخه مجهز به یک پیشرانه 4سیلندر 2.5لیتری است که قابلیت تولید 350 اسب بخار قدرت و 309 نیوتن متر گشتاور را دارد. مدل مجهز به جعبه دنده دستی قادر است در مدت زمان 4.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100کیلومتر درساعت دست پیدا کند. همچنین درنسخه گیربکس اتوماتیک(PDK) شتاب صفر تاصد 4.4ثانیه ثبت شده است.

بر خلاف مشخصات فنی و ظاهر بیرونی داخل باکستر نسبت به مدل‌های قبلی تفاوت چندانی پیدا نکرده است و صرفا تغییرات کوچکی از جمله قرار دادن دوربین دید عقب و صفحه نمایش‌7 اینچی  در مدل 2017 رخ داده است.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین