لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

دومین محصول شاسی بلند پورشه را بشناسید

ماکان برادر کوچک کاین

بعد از سال‌ها انتظار بالاخره پورشه دومین خودروی شاسی بلند خود را با نام ماکان روانه بازار کرد. شاسی بلندی که پیشرانه‌های مختلفی برروی آن قرار گرفته است. پیشرانه پایه این خودرو 4سیلندر خطی با حجم دقیق 1984 سی‌سی است.درسال 2013 پورشه برادر کوچک کاین را با نام ماکان معرفی کرد.خودرویی که انتظار می‌رفت تا بتواند در بازارهای مختلف و مدنظر نظیر آسیا و بخصوص خاورمیانه موفقیت چشم گیری بدست آورد.

ظاهر پورشه ماکان شباهت بسیار زیادی با کاین دارد. کاینی که در این چندسال به خوبی توانست پرچمدار پرافتخار پورشه در خودروهای شاسی‌بلند بازار باشد. ازنظر جثه و ابعاد ماکان تاحدی کوچک‌تر از کاین است. این شاسی بلند تازه وارد رقیبان بسیار زیادی دارد. ب ام و X4 آئودیQ5 و مرسدس بنزML از جمله رقیبان سرسخت این خودرو به حساب می‌آیند.

پورشه برای ماکان پیشرانه‌های متعددی را درنظر گرفته است. ضعیف‌ترین پیشرانه در این خودرو 4سیلندر 2لیتری است. این پیشرانه قارد به تولید 240 اسب بخار قدرت در 6800دوربردقیقه و حداکثر گشتاور 350نیوتن‌متر در 4500 دوربردقیقه است. شتاب صفر تاصد و حداکثر سرعت ماکان نیز به ترتیب 6.9 و 220 کیلومتر درساعت ثبت شده است. میانگین مصرف سوخت این مدل 7.2لیتر در هر 100کیلومتر است.

ماکان توربو قوی‌ترین نسخه تولیدی است. این نسخه از یک پیشرانه6سیلندر توربوشارژ خورجینی 3.6لیتری با 400 اسب بخار قدرت و 500نیوتن‌متر گشتاور بهرمند است.حداکثر سرعت ماکان توربو 266کیلومتر درساعت و شتاب صفر تاصد آن4.8ثانیه است. تمامی مدل‌ها ماکان از جعبه دنده 7سرعتهPDK برخوردار است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین