لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

اسپرت کردن پراید | پراید اسپرت همراه با تصاویر، عکس و فیلم

 

آیا تاکنون محو پراید اسپرت در خیابان های تهران شده اید؟ آیا میخواهید پراید خود را اسپرت کنید؟ پس با ادامه این مقاله همراه باشید. در این مقاله به نحوه اسپرت کردن پراید شامل پراید 131، پراید 132 و ... پرداخته ایم. تصاویر و ویدئو های پرایدهای اسپرت را هم در ادامه ببینید.

 

 

 

تزئین، تیونینگ و اسپرت کردن خودروی شخصی بین جوانان ایرانی رواج زیادی دارد. این علاقه و خلاقیت در حدی است که هیچ محدودیتی حتی تذکرات پلیس نتوانسته جلودار آن‌ها باشد. اسپرت کردن مدل های مختلف پراید 111، پراید 131 و پراید 132،  مثال واضحی از این شور و اشتیاق است.

پراید اسپرت

پراید اسپرت یکی از جذاب ترین خودروهای اسپرت است. برای اسپرت کردن پراید، می‌بایست نسبت به تغییر برخی از
بخش های آن نظیر چراغ جلو، فرمان، نشانگر اعلان خودرو و غیره اقدام کرد که در ادامه به بعضی از پیشنهادات متخصصین طراحی داخلی پرداخته‌ایم.

 

اسپرت کردن درون خودرو پراید

روکش چرم به همراه انتخاب یک فرمان جدید به سلیقه خودتان می‌تواند گام اول برای اسپرت کردن پراید باشد.

پراید اسپرت

بعد از آن میتوان به دسته دنده، دستگیره ترمز دستی و نشانگر اعلان‌های خودرو پرداخت.
همرنگ کردن داشبود، سینه خودرو و درها با روکش خودرو می‌تواند گام بعد در تزئین و اسپورت کردن داخل پراید باشد.

 

اسپرت کردن بیرون خودرو پراید

یکی از مهترین قسمت‌های اسپرت کردن خودرو‌ها مربوط به رینگ‌ها و لاستیک‌ها است. مرحله بعدی می‌تواند تعویض رکاب، سپر و چراغ ها به همراه رنگی کردن شیشه‌ها، گذاشتن سر اگزوز، تعویض بوق و فلاپ کشی باشد.

پراید اسپرت

 

 

تقویت موتور خودرو پراید

ولی اسپرت کردن پراید به اینجا ختم نمی شود. تقویت موتور خودرو نه تنها موجب زیباتر شدن صدای آن می‌شود، بلکه در دراز مدت باعث می‌شود حس کنید خودروی قدرتمندتر و بهتری را می‌رانید. معمولا تقویت موتور خودرو از بستن فیلترهای هوا آغاز شده و با بستن استرس بار برای افزایش تعادل مخصوصا برای ماشین‌های رینگ اسپرت و خوابیده و بستن هدر برای افزایش ۵ تا ۱۵ اسب بخاری قدرت موتور همراه می‌شود.

پراید اسپرت

 

کاهش ارتفاع خودرو پراید

رایج‌ترین مرحله در اسپرت کردن پراید کاهش ارتفاع بدنه خودروست. این کار روش های مختلفی دارد بریدن کمک فنر و پیچ مهره‌ای کردن کمک فنر از متداول ترین آن‌ها هستند.

 

در ادامه مطلب به صورت ویژه به ویدیوها و تصاویر پراید اسپرت خواهیم پرداخت و چند پراید اسپرت و تیونینگ را به عنوان نمونه مرور می‌کنیم.

 

پراید اسپرت

پراید اسپرت

پراید اسپرت

پراید اسپرت

پراید اسپرت

پراید اسپرت

پراید اسپرت

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین