لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

معرفی ب‌ام‌و M4

پسر سریع باواریا

یکی از قوی‌ترین نسخه‌های تولیدی کمپانی ب‌ام‌و سری M است. محصولاتی که با پسوند M به بازار عرضه می شوند از نظر فنی و ظاهری تاحد قابل توجهی تقویت شده‌اند. ب‌ام‌‌و M4 یکی از محصولات جدید این شرکت است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. از نسخه M3 بزرگتر و قوتی‌تر است. این اتومبیل لوکس و قدرتمند دیفرانسیل عقب از یک پیشرانه 6سیلندر تویین توربو خطی با حجم 3لیتر برخوردار است. این پیشرانه قادر به تولید 431 اسب بخار قدرت در 5500 دور بردقیقه و حداکثر گشتاور 550نیوتن‌متر در 5500دور بردقیقه است.

مشتریان M4 می‌توانند هم نسخه کانورتیبل هم نسخه کوپه را سفارش دهند. هردو نسخه نیز دارای جعبه‌دنده دستی 6سرعته و 7سرعته اتوماتیک دوکلاچه (DCT) هستند که به اندازه‌ی کافی هیجان را در طول رانندگی دوچندان می‌کند. طراحی M4 نیز همانند دیگر مدل‌های تولیدی M عضلانی و پرابهت است. در نسخه کوپه سقف از فیبرکربن تهیه شده است. موضوعی که باعث کاهش وزن چشم گیر خودرو شده است.

در داخل کابین و بخش‌هایی از بدنه فیبرکربن نیز استفاده شده است تا ظاهر خودرو اسپرت‌ و جوان‌پسندتر شود. در M4 سیستم کنترل پارک اتوماتیک دوربین‌360 درجه سیستم هشدار دهنده بین خطوط سیستم نقطه کور دوربین عقب رینگ‌های آلیاژی 19 اینچ سیستم ترمز ABS وEBD به صورت استاندارد وجود دارد. صندلی‌ها به انتخاب مشتری با پوشش جیر و چرم قابل سفارش هستند.

حداکثر سرعت M4 به 250 کیلومتر برساعت محدود شده است. شتاب صفرتاصد نسخه کانورتیبل 4.4 ثانیه و نسخه کوپه 4.1 ثانیه ثبت شده است. وزن خالص نسخه کانورتیبل و کوپه به ترتیب 1725 و 1500 کیلوگرم است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین