لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

نیسان ایکس تریل با چه قیمتی عرضه می شود؟

همانطوری که از ظاهر یک فرد نمی توان به ویژگی های ذاتی و باطنی وی پی برد، این قضیه در مورد خودروها نیز صادق است و تنها با مشاهده ی طراحی ظاهری نمی توان به امکانات و تجهیزات استفاده شده در خودرو پی برد. به همین دلیل برای اینکه به ویژگی های یک خودرو پی ببرید باید پشت فرمان آن قرار گرفته و مدتی را با آن سپری نمایید. شرکت نیسان توانسته است علاوه بر طراحی ظاهری زیبا، امکاناتی را در داخل خودروی نیسان ایکس تریل بکار ببرد که تجربه ی رانندگی با آن لذت بخش باشد. شرکت نیسان در مدل 2018 نیسان ایکس تریل طراحی سپر قسمت جلو را کمی تغییر داده است و از یک گریل V – شکل بزرگتر در این نیسان ایکس تریل استفاده کرده است. تمامی چراغ های قسمت جلو ( چراغ های اصلی، مه شکن و DRL) در مدل جدید نیسان ایکس تریل باز طراحی شده اند و چراغ های اصلی بکار رفته در این مدل از نوع LED است. در مدل جدید نیسان ایکس تریل از چرخ های آلومینیومی 19 اینچی دو رنگ استفاده شده است. از طرفی تغییرات ایجاد شده در قسمت عقب نیسان ایکس تریل در مدل جدید بسیار ناچیز بوده و تنها میزان کروم استفاده شده در اطراف چراغ های عقب کمتر شده است.

نیسان ایکس تریل

طراحی داخلی نیسان ایکس تریل

در قسمت داخل کابین نیز تغییرات ایجاد شده بسیار جزئی است. تغییرات ایجاد شده در داخل کابین نیسان ایکس تریل مربوط به پنل درها، طراحی دستگیره ی دنده، کنسول مرکزی و سیستم هدایت ( فرمان) D – شکل تلسکوپی است. همچنین استفاده از چرم نرم باعث در بسیاری از قسمت های داخل کابین باعث شده تا کابین نیسان ایکس تریل بسیار لوکس و زیبا دیده شود. تمامی دکمه ها و کنترلر های این خودرو به صورت ارگونومیک طراحی شده و راننده به راحتی می تواند بدون خم شدن اضافی به آن ها دسترسی داشته باشد. در این بین تنها دکمه ی Eco Green در موقعیت بدی قرار گرفته است که برای دسترسی به آن رانندگان باید کمی متحمل زحمت شوند.

صندلی های استفاده شده در ردیف اول نیسان ایکس تریل برقی بوده و قابلیت تنظیم در جهت های مختلف را دارند. همچنین راحتی این صندلی ها نیز در نوع خود بسیار جالب است. در قسمت عقب کابین مدل جدید، جاپای فراوانی برای سرنشینان در نظر گرفته شده تا آن ها بتوانند با راحتی کامل در داخل خودرو قرار بگیرند. همچنین شرکت نیسان در نیسان ایکس تریل از سقف پانورامیک استفاده کرده که باعث می شود نور کافی از محیط به داخل خودرو بتابد.

شرکت نیسان در ساخت مدل جدید نیسان ایکس تریل از مواد عایق و ضد صدای زیادی استفاده کرده که همین امر سبب شده تا میزان صدا و لرزه ی احساس شده در داخل کابین کاهش قابل ملاحظه ای داشته باشد. نیسان ایکس تریل همچنین مجهز به سیستم صوتی با کیفیت بودهو صفحه نمایش استفاده شده در نیسان ایکس تریل نیز قابلیت سازگاری با گوشی های هوشمند و بلوتوث را دارد.

نیسان ایکس تریل

موتور و سیستم قدرت نیسان ایکس تریل

نسخه ی پایه ی نیسان ایکس تریل مجهز به موتور 2.5 لیتری بوده که توانایی تولید 169 اسب بخار قدرت و 233 نیوتن متر گشتاور را دارد. با وجود اینکه وزن این خودرو بالا بوده و سیستم دیفرانسیل چهار چرخ نیز باعث سنگین تر شدن آن شده است. سیستم قدرت نیسان ایکس تریل به خوبی از پس تمامی شرایط بر می آید. برای انتقال قدرت به چرخ ها نیز از یک جعبه دنده ی CVT استفاده شده است.

هندلینگ خودروی نیسان ایکس تریل با توجه به سیستم هدایت دینامیک آن، بسیار خوب است. در سرعت های پایین، هندلینگ این خودرو فوق العاده نرم می باشد که باعث می شود تا راندن این خودرو در داخل شهرها بسیار راحت باشد. در سرعت های بالاتر، سیستم هدایت نیسان ایکس تریل سنگین تر می شود که همین امر باعث می شود تا خودرو در سرعت های بالا پایداری خوبی داشته باشد.

نیسان ایکس تریل

تکنولوژی نیسان ایکس تریل

یکی از بهترین ویژگی های تکنولوژیکی بکار رفته در نیسان ایکس تریل،  Nissan Intelligent Mobility بوده که شامل دوربین های قرار گرفته در قسمت عقب، جلو و کنار خودرو است. این سیستم سبب شده تا عمل پارک کردن بسیار ساده تر و راحت تر شود. همچنین این خودرو مجهز به امکانات و تجهیزات ایمنی نظیر سیستم مشاهده ی نقاط کور، سیستم هشدار دهنده ی برخورد، سیستم هشدار دهنده ی برخورد از جلو، سیستم Hill-Start Assist و سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB) است.

خودروی نیسان ایکس تریل دارای تیپ های مختلفی بوده که ابتدایی ترین نسخه ی آن تیپ ST دارای سیستم دیفرانسیل چرخ – جلو است که با قیمت 28490 دلار در بازار جهانی به فروش می رسد. نسخه ی چهار چرخ ST نیسان ایکس تریل با قیمت 32990 دلار به فروش می رسد. این در حالی است که قیمت فروش نسخه ی دیزلی نیسان ایکس تریل  TS از 35990 دلار آغاز می شود. یکی از نکته های عجیب در مورد این خودرو این است که تنها نسخه های بنزینی مجهز به سیستم دیفرانسیل چرخ – جلو دارای هفت صندلی است.

در این میان تیپ TL، برترین تیپ خودروی نیسان ایکس تریل بوده که قیمت فروش آن از 47790 دلار آغاز می شود. بدین ترتیب این تیپ، گران ترین تیپ موجود برای این خودرو محسوب خواهد شد. با توجه به قیمت، تیپ TL خودروی ایکس تریل می تواند رقیب جدی برای خودروهایی نظیر فولکس واگن تیگوان 110 TDI ، تویوتا راو4 Cruiser، سوبارو فورستر XT Premium، مزدا CX-5 GT، کیا اسپورتیج GT-Line، جیپ چروکی Limited، هیوندا توسان Highlander، و فورد اسکیپ Titanium محسوب می شود.

نیسان ایکس تریل

قیمت محصولات نیسان در ایران

در این بخش به بررسی قیمت محصولات نیسان در ایران خواهیم پرداخت. شرکت نیسان در ایران اخیرا با دو محصول به صورت جدی فعالیت دارد که از جمله محصولات نیسان در ایران می توان به نیسان جوک و نیسان ایکس تریل اشاره کرد. در ادامه به بررسی قیمت خرید و فروش نیسان جوک و قیمت خرید و فروش نیسان ایکس تریل خواهیم پرداخت.

 

قیمت محصولات نیسان در ایران – قیمت صفر

  • قیمت نیسان جوک اسکای پک مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 191 میلیون و قیمت بازار 207 میلیون تومان
  • قیمت نیسان جوک پلاتینیوم مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 194 میلیون و قیمت بازار 201 میلیون تومان
  • قیمت نیسان جوک اسپرت مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 260 میلیون و قیمت بازار 277 میلیون تومان
  • قیمت نیسان ایکس تریل مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 298 میلیون و قیمت بازار 365 میلیون تومان
  • قیمت نیسان ایکس تریل مدل 2018 ---- قیمت نمایندگی 349 میلیون تومان و قیمت بازار حدودا 400 میلیون تومان.

 

نیسان ایکس تریل

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین