لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :21 دقيقه

کیا سورنتو ، یک شاسی بلند جادار با قیمت مناسب

در این مقاله به بررسی مشخصات فنی کیا سورنتو، و قیمت یکی از جادار ترین ماشین‌های شاسی بلند کیا پرداخته می‌شود.

خودرو کیا سورنتو یکی از جادارترین خودروهای کلاس SUV هفت صندلی است. تمامی نسخه های کیا سورنتو مجهز به سیستم دیفرانسیل تمام چرخ هستند. به همین دلیل کیا سورنتو قابلیت آفرود نیز دارد و همچنین می‌توان از آن برای یدک‌کشی در بعضی شرایط استفاده کرد. اصلی ترین رقیب خودروی کیا سورنتو در بازارهای جهانی، خودروی هیوندا سانتافه است چون در هر دو خودرو تقریبا از یک نوع از تکنولوژی‌های مهندسی استفاده شده است. لازم به ذکر است که دو کمپانی کیا و هیوندا با یکدیگر همکاری خواهند داشت و به همین دلیل تکنولوژی‌های خود را در برخی زمینه‌ها در اختیار همدیگر قرار می‌دهند. در کنار هیوندا سانتافه، خودروهایی نظیر اسکودا کودیاک و فورد Edge نیز می توانند رقیبان دیگر خودروی کیا سورنتو محسوب شوند. سایر خودروهای SUV دارای هفت صندلی در کلاس خودروهای لوکس قرار می گیرند که خودروهایی نظیر رنج روور اسپورت و ولوو XC90 جزو این دسته می باشند که قیمت فروش آن ها نجومی است.

خودروی کیا سورنتو به صورت پایه دارای هفت صندلی در سه ردیف است که ردیف سوم آن قابلیت تا شدن دارد. خودروی کیا سورنتو 4 تیپ مختلف دارد که از KX-1 تا KX-4 نامگذاری شده اند. تیپ KX-1 کیا سورنتو که ابتدایی ترین نسخه ی کیا سورنتو بوده که از امکانات و تکنولوژی های چندان مدرنی برخوردار نیست، اما با این وجود این نسخه مجهز به امکاناتی نظیر چرخ های 17 اینچی از جنس آلیاژ آلومینیومی، سیستم کروز کنترل هوشمند، شیشه های تمام برقی، سیستم صوتی DAB و بلوتوث است.

کمپانی کیا در تیپ KX-2 کیا سورنتو از امکانات و تجهیزاتی نظیر سیستم اطلاعاتی دارای صفحه نمایش 7 و یا 8 اینچی، دوربین عقب و سیستم مسیر یابی استفاده کرده است. تیپ های KX-3 و KX-4 مجهز به امکانات مدرنی هستند که شامل سقف پانورامیک، صندلی‌های برقی، سیستم هشدار دهنده ی خروج از لاین حرکتی، سیستم هشدار دهنده ی برخورد و سیستم مشاهده ی نقاط کور می‌شود. کمپانی کیا از سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB) تنها در تیپ KX-4 استفاده کرده است.

 کیا سورنتو

مشخصات فنی کیا سورنتو

کمپانی کیا تنها یک پیشرانه‌ی دیزلی برای خودروی کیا سورنتو در نظر گرفته است. تمامی تیپ های کیا سورنتو مجهز به سیستم قدرت 2.2 لیتری CRDi بوده که توانایی تولید 197 اسب بخار قدرت را دارد. در تیپ پایه کیا سورنتو از جعبه دنده‌ی 6 سرعته‌ی دستی استفاده شده و نسخه‌ی اتوماتیک به عنوان یک گزینه‌ی اختیاری در نظر گرفته شده است. این در حالی است که در تیپ های بالاتر، جعبه دنده‌ی اتوماتیک به صورت پایه مورد استفاده قرار گرفته‌ است. در صورتی که پیشرانه‌ی خودروی کیا سورنتو به جعبه دنده‌ی اتوماتیک متصل شود، کیا سورنتو می تواند در عرض 9.6 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد.

راحتی و کیفیت عالی، دو ویژگی اساسی خودروی کیا سورنتو محسوب می‌شوند. به لطف استفاده از مواد عایق صدای بیشتر در اطراف پیشرانه و در درهای کیا سورنتو ، صدای پیشرانه و جاده تقریبا در داخل کابین به گوش نمی‌رسد و راحتی مد نظر سرنشینان از این بابت تامین می‌شود. سیستم تعلیق استفاده شده در کیا سورنتو نیز عملکرد نرمی دارد و با وجود اینکه وزن کیا سورنتو به 1953 کیلوگرم می رسد اما به خوبی از پس ناهمواری های جاده بر می‌آید. تنها ایراد خودروی کیا سورنتو این است که در سرعت های بالا دینامیک لازم را ندارد و حرکت آن بیشتر یک بعدی به نظر می رسد و به اندازه کافی پویا نیست اما در هر صورت نباید فراموش کرد که شاخصه‌ی اصلی خودروهای SUV دارای هفت صندلی، راحتی سرنشینان آنان است که کیا سورنتو در این مورد بسیار موفق ظاهر شده است.

مجهز بودن به سنسورهای مخصوص پارک کردن، دوربین عقب و سیستم هدایت (فرمان) نرم و سبک باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید در محیط شهری کیا سورنتو بزرگ را پارک نمایید. همچنین کمپانی کیا در تیپ KX-4 کیا سورنتو از امکاناتی نظیر سیستم اتوپارک و دوربین 360 درجه ای نیز استفاده کرده است تا رانندگان با خیال آسوده ای پارک کنند.

میزان مصرف سوخت و تولید آلاینده ها توسط خودرو کیا سورنتو بسیار معقول و مناسب است. میزان مصرف سوخت کیا سورنتو در صورتی که از چرخ های 17 اینچی در آن استفاده شود در حدود 4.74 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت طی شده است. البته در صورت استفاده از چرخ های بزرگتر، این رقم به 5.08 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت طی شده افزایش می یابد. میزان تولید گاز کربن دی اکسید (CO2) در این دو حالت به ترتیب 149 و 161 گرم به ازای هر کیلومتر است.

خودروی کیا سورنتو گران‌ترین و به نوعی بهترین خودروی کمپانی کیا محسوب می شود و تنها نسخه ای که قیمت آن از مرز 40000 یورو تجاوز می کند، نسخه ی KX-4 آن است.

کیا سورنتو

طراحی ظاهری و داخلی کیا سورنتو

طراحی ظاهر خودروی کیا سورنتو شباهتی به سایر خودروهای موجود در کلاس SUV ندارد و می‌توان گفت که همین طراحی خاص و زیبا باعث تمایز بین کیا سورنتو با سایر خودروهای موجود کلاس SUV می شود. نسل جدید خودروی کیا سورنتو بر اساس نسخه‌ی قبلی آن طراحی شده است با این تفاوت که طول و عرض خودرو در نسخه‌ی جدید افزایش یافته است.

در طراحی قسمت جلوی خودروی کیا سورنتو از صورت ببر الهام گرفته شده است. در قسمت جلوی کیا سورنتو از یک گریل بزرگ با برند کیا استفاده شده است که کمپانی کیا در تمامی مدل های جدید از این نوع طراحی استفاده می‌کند.

همانطور که گفته شد خودروی کیا سورنتو یک خودروی SUV هفت صندلی بزرگ است و کابین جادار کیا سورنتو مجهز به امکانات و تکنولوژی های فراوانی است. ردیف های دوم و سوم کیا سورنتو قابلیت تا شدن دارند و به این صورت می‌توان در صورت نیاز این ردیف ها را تا کرده و وسایل را در قسمت پشت خودرو قرار داد. همانند سایر خودروهای موجود در این کلاس، در خودروی کیا سورنتو نیز ارتفاع قرار گیری راننده و سرنشینان بالا است و به همین علت هم راننده و هم سرنشین دید خوبی به جاده و مسیر پیش رو دارند.

مدل جدید خودروی کیا سورنتو نسبت به مدل قبلی آن دارای طول و عرض بیشتری است. طول و عرض نسخه‌ی فعلی کیا سورنتو به ترتیب 4780 و 1890 میلی‌متر است. این یعنی طول کیا سورنتو 95 میلی متر و عرض آن 5 میلی متر افزایش یافته است. هرچند از سوی دیگر ارتفاع این نسخه نسبت به نسخه ی قبلی 15 میلی متر کاهش یافته و به 1685 میلی متر رسیده است.

داخل کابین کیا سورنتو از نظر جاداری هیچ مشکلی ندارد و سرنشینان در هر سه ردیف کیا سورنتو چه برای سر و چه برای پاهای خود، فضای کافی در اختیار دارند. همچنین بر خلاف بسیاری از خودروهای دیگر، استفاده از سقف پانورامیک در کیا سورنتو هیچ تاثیر منفی بر روی فضای بالای سر سرنشینان ندارد.

صندوق عقب خودروی کیا در حالت پایه دارای ظرفیت 142 لیتر می باشد که در صورت تا کردن ردیف سوم این ظرفیت به 660 لیتر افزایش می‌یابد. در صورتی که هر دو ردیف دوم و سوم را تا نمایید حجم قسمت عقب خودرو به 1732 لیتر افزایش می یابد.

 

 کیا سورنتو

امکانات و تکنولوژی های کیا سورنتو

 در تیپ های KX-1 و KX-2 از چراغ های اصلی و DRL از نوع LED استفاده شده است و در تیپ KX-3 از چراغ های اصلی از نوع زنونی به همراه چراغ های مه شکن کناری استفاده شده است. تیپ KX-4 نیز مجهز به چراغ های تمام زنونی قابل تنظیم است. در قسمت عقب کیا سورنتو نیز چراغ های تمام LED به کار رفته و برای زیباتر دیده شدن پشت خودرو، از یک اسپویلر بر روی سقف خودرو استفاده شده است.

داخل کابین خودروی کیا سورنتو طراحی زیبایی دارد و کمپانی کیا در این زمینه فراتر از انتظار ظاهر شده است. اطراف صفحه نمایش مربوط به سیستم اطلاعاتی کیا سورنتو با یک ورق فلزی نقره ای رنگ پوشانده شده است. در قسمت روبروی راننده نیز از یک صفحه نمایش دیگر استفاده شده است که اطلاعاتی نظیر سرعت و دور موتور خودرو را نشان می دهد. خودروی کیا سورنتو اولین خودروی کمپانی کیا می باشد که توسط مرکز جدید کنترل کیفیت این کمپانی در کره مورد تایید قرار گرفته است به همین دلیل کیفیت ساخت داخل کابین بسیار خوب است و در ساخت آن نیز از مواد اولیه با کیفیت بالا و جنس نرم استفاده شده است.

تیپ KX-1 تنها تیپ خودروی کیا سورنتو می باشد که مجهز به سیستم مسیریابی ماهواره ای نیست و در صورتی که بخواهید از این سیستم در کیا سورنتو بهره ببرید، باید سراغ تیپ های KX-2 و یا بالاتر بروید. تیپ KX-2 مجهز به صفحه نمایش لمسی 7 اینچی است، در حالی که تیپ های KX-3 و KX-4 مجهز به صفحه نمایش 8 اینچی هستند. این تیپ‌ها همچنین مجهز به سیستم های صوتی با کیفیت بسیار بالا هستند. تمامی تیپ‌های خودروی کیا سورنتو به رادیو DAB، بلوتوث و اتصالات مربوط به گوشی هوشمند مجهز هستند.

 کیا سورنتو

ایمنی و گارانتی کیا سورنتو

خودروی کیا سورنتو در سال 2014 توسط سازمان Euro NCAP مورد تست و آزمایش برخورد قرار گرفت که توانست در این تست امتیاز 5 ستاره را کسب کند. کیا سورنتو در هر 4 بخش تست توانست نمره‌ی خوبی به دست بیاورد. که جزئیات نمرات این ازمایش عبارتند از: امتیاز 90 درصد برای حفاظت از سرنشینان، 83 درصد برای حفاظت از سرنشینان کودک، 67 درصد برای حفاظت از عابران پیاده و 71 درصد برای امکانات و تکنولوژی های ایمنی.

تمامی تیپ‌های کیا سورنتو به صورت پایه مجهز به 6 ایربگ، سیستم Hill-Start Assist و سیستم کنترل پایداری هستند. از دیگر امکانات ایمنی در نظر گرفته شده برای کیا سورنتو می توان به سیستم تشخیص تابلوهای راهنما، سیستم هشدار دهنده‌ی خروج از لاین حرکتی، سیستم اتوپارک و سیستم کروز کنترل هوشمند اشاره کرد. تیپ های KX-3 و KX-4 خودروی کیا سورنتو مجهز به سیستم دوربین 360 درجه ای هستند. این سیستم با استفاده از 4 دوربین تمامی فضای اطراف خودرو را به راننده نشان می دهد.

همانند سایر خودروهای کمپانی کیا، خودروی کیا سورنتو نیز دارای گارانتی هفت ساله معادل 160000 کیلومتر است.

 کیا سورنتو

قیمت کیا اسپورتیج

خودرو کیا در ایران با مدل های مختلفی ارائه می شود که در بخش زیر به قیمت صفر خودروهای کیا در سال 97 پرداخته می شود:

 

 • قیمت کیا پیکانتو ---- قیمت نمایندگی 99.105.000 تومان و قیمت بازار 113.000.000 تومان.
 • قیمت کیا ریو صندوق دار مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 109.850.000 تومان و قیمت بازار 153.000.000 تومان.
 • قیمت کیا سراتو 2.0 فول 2017 ---- قیمت نمایندگی 214.702.000 و قیمت بازار 235.000.000 تومان.
 • قیمت کیا سراتو 2.0 فول 2018 ---- قیمت نمایندگی 219.607.000 تومان و قیمت بازار 251.000.000 تومان.
 • قیمت کیا کارنز ---- قیمت نمایندگی 249.428.000 تومان و قیمت بازار 271.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اسپورتیج فول نیوفیس QL ---- قیمت نمایندگی 319.000.000 تومان و قیمت بازار 375.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT ---- قیمت نمایندگی 234.183.000 تومان و قیمت بازار 390.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT همراه با رادار ---- قیمت بازار 425.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT مدل 2018 ---- قیمت نمایندگی 266.583.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF هیبریدی مدل 2018 ---- قیمت نمایندگی 227.430.000 تومان.
 • قیمت کیا سورنتو4 فول ---- قیمت بازار 425.000.000 تومان.

کیا سورنتو

در این مقاله به بررسی خودرو سورنتو، یکی از جادار ترین ماشین های شاسی بلند کیا پرداخته می شود.

خودرو کیا سورنتو یکی از جادارترین خودروهای کلاس SUV هفت صندلی است. تمامی نسخه های کیا سورنتو مجهز به سیستم دیفرانسیل تمام چرخ است. به همین دلیل کیا سورنتو قابلیت آفرود نیز دارد و همچنین از آن برای یدک کشی نیز می توان در بعضی شرایط استفاده کرد. اصلی ترین رقیب خودروی کیا سورنتو در بازارهای جهانی، خودروی هیوندا سانتافه بوده که در هر دو خودرو تقریبا از یک نوع تکنولوژی های مهندسی استفاده شده است. لازم به ذکر است که دو کمپانی کیا و هیوندا با یکدیگر همکاری خواهند داشت. به همین دلیل از تکنولوژی های خود را در برخی زمینه ها در اختیار همدیگر قرار می دهند. در کنار هیوندا سانتافه، خودروهایی نظیر اسکودا کودیاک و فورد Edge نیز می توانند رقیبان دیگر خودروی کیا سورنتو محسوب شوند. سایر خودروهای SUV دارای هفت صندلی در کلاس خودروهای لوکس قرار می گیرند که خودروهایی نظیر رنج روور اسپورت و ولوو XC90 جزو این دسته می باشند و که قیمت فروش آن ها نجومی می باشد.

خودروی کیا سورنتو به صورت پایه دارای هفت صندلی در سه ردیف می باشد که ردیف سوم آن قابلیت تا شدن دارد. خودروی کیا سورنتو دارای 4 تیپ مختلف می باشد که از KX-1 تا KX-4 نامگذاری شده اند. تیپ KX-1 کیا سورنتو که ابتدایی ترین نسخه ی کیا سورنتو بوده که از امکانات و تکنولوژی های مدرنی برخوردار نیست، اما با این وجود نیز این نسخه مجهز به امکاناتی نظیر چرخ های 17 اینچی از جنس آلیاژ آلومینیومی، سیستم کروز کنترل هوشمند، شیشه های تمام برقی، سیستم صوتی DAB و بلوتوث می باشد.

کمپانی کیا در تیپ KX-2 کیا سورنتو از امکانات و تجهیزاتی نظیر سیستم اطلاعاتی دارای صفحه نمایش 7 و یا 8 اینچی، دوربین عقب و سیستم مسیر یابی می باشد. تیپ های KX-3 و KX-4 مجهز به امکانات مدرنی می باشند که شامل سقف پانورامیک، صندلی های برقی، سیستم هشدار دهنده ی خروج از لاین حرکتی، سیستم هشدار دهنده ی برخورد و سیستم مشاهده ی نقاط کور می باشد. کمپانی کیا از سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB) تنها در تیپ KX-4 استفاده کرده است.

 کیا سورنتو

سیستم قدرت، عملکرد و کیفیت رانندگی کیا سورنتو

کمپانی کیا تنها یک نوع پیشرانه ی دیزلی برای خودروی کیا سورنتو در نظر گرفته است. تمامی تیپ های کیا سورنتو مجهز به سیستم قدرت 2.2 لیتری CRDi بوده که توانایی تولید 197 اسب بخار قدرت را دارد. در تیپ ابتدایی کیا سورنتو از جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی به صورت پایه استفاده می شود و نسخه ی اتوماتیک به عنوان یک گزینه ی اختیاری برای آن در نظر گرفته شده است. این در حالی است که در تیپ های بالاتر، جعبه دنده ی اتوماتیک به صورت پایه مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که پیشرانه ی خودروی کیا سورنتو به جعبه دنده ی اتوماتیک متصل شود، کیا سورنتو می تواند در عرض 9.6 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد.

راحتی و کیفیت عالی، دو ویژگی اساسی خودروی کیا سورنتو محسوب می شوند. به لطف استفاده از مواد عایق صدای بیشتر در اطراف پیشرانه و در درهای کیا سورنتو ، صدای پیشرانه و جاده تقریبا در داخل کابین به گوش نمی رسد و راحتی مد نظر سرنشینان از این بابت تامین می شود. سیستم تعلیق استفاده شده در کیا سورنتو نیز عملکرد نرمی دارد و با وجود اینکه وزن کیا سورنتو به 1953 کیلوگرم می رسد اما به خوبی از پس ناهمواری های جاده بر می آید. تنها ایراد خودروی کیا سورنتو این است که در سرعت های بالا دینامیک لازم را ندارد و حرکت آن بیشتر یک بعدی به نظر می رسد و پویایی لازم را ندارد. اما به هر نباید فراموش کرد که شاخصه ی اصلی خودروهای SUV دارای هفت صندلی، ارائه ی راحتی مورد نظر مشتریان می باشد که کیا سورنتو در این مورد بسیار موفق ظاهر شده است.

مجهز بودن به سنسورهای مخصوص پارک کردن، دوربین عقب و سیستم هدایت (فرمان) نرم و سبک باعث می شود تا در داخل شهر ها به راحتی بتوانید کیا سورنتو بزرگ را پارک نمایید. همچنین کمپانی کیا در تیپ KX-4 کیا سورنتو از امکاناتی نظیر سیستم اتوپارک و دوربین 360 درجه ای نیز استفاده کرده است تا رانندگان با خیال آسوده ای عمل پارک را انجام دهند.

میزان مصرف سوخت و تولید آلاینده ها توسط خودرو کیا سورنتو بسیار معقول و مناسب است. میزان مصرف سوخت کیا سورنتو در صورتی که از چرخ های 17 اینچی در آن استفاده شود در حدود 4.74 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت طی شده است. البته در صورت استفاده از چرخ های بزرگتر، این رقم به 5.08 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت طی شده افزایش می یابد. میزان تولید گاز کربن دی اکسید (CO2) در این دو حالت به ترتیب 149 و 161 گرم به ازای هر کیلومتر است.

خودروی کیا سورنتو گران ترین و به نوعی بهترین خودروی کمپانی کیا محسوب می شود و تنها نسخه ای که قیمت آن از مرز 40000 یورو تجاوز می کند، نسخه ی KX-4 خودروی کیا سورنتو است.

 کیا سورنتو

طراحی ظاهری و داخلی کیا سورنتو

طراحی ظاهر خودروی کیا سورنتو شباهتی به سایر خودروهای موجود در کلاس SUV ندارد و به نوعی می توان گفت که همین طراحی خاص و زیبا باعث تمایز بین کیا سورنتو با سایر خودروهای موجود در کلاس SUV می شود. نسل جدید خودروی کیا سورنتو بر اساس نسخه ی قبلی آن طراحی شده است با این تفاوت که طول و عرض خودرو در نسخه ی جدید افزایش یافته است.

در طراحی قسمت جلوی خودروی کیا سورنتو از صورت ببر الهام گرفته شده است. در قسمت جلوی کیا سورنتو از یک گریل بزرگ با برند کیا استفاده شده است که کمپانی کیا در تمامی مدل های جدید از این نوع طراحی استفاده می کند.

همانطور که گفته شد خودروی کیا سورنتو یک خودروی SUV هفت صندلی بزرگ می باشد و کابین جادار کیا سورنتو مجهز به امکانات و تکنولوژی های فراوانی می باشد. ردیف های دوم و سوم کیا سورنتو قابلیت تا شدن دارند و بدین صورت می توانید در صورت نیاز این ردیف ها را تا کرده و وسایل خود را در قسمت پشت خودرو قرار دهید. همانند سایر خودروهای موجود در این کلاس، در خودروی کیا سورنتو نیز ارتفاع قرار گیری راننده و سرنشینان بالا می باشد و بدین ترتیب دید خوبی نسبت به جاده و مسیر پیش رو دارند.

مدل جدید خودروی کیا سورنتو نسبت به مدل قبلی آن دارای طول و عرض بیشتری می باشد. طول و عرض نسخه ی کنونی کیا سورنتو به ترتیب 4780 و 1890 میلی متر می باشد که نشان می دهند طول کیا سورنتو به اندازه ی 95 میلی متر و عرض آن به میزان 5 میلی متر افزایش یافته اند. از طرفی ارتفاع این نسخه نسبت به نسخه ی قبلی 15 میلی متر کاهش یافته و به عدد 1685 میلی متر رسیده است.

داخل کابین کیا سورنتو از نظر جاداری هیچ مشکلی ندارد و سرنشینان در هر سه ردیف کیا سورنتو چه برای سر و چه برای پاهای خود، فضای کافی در اختیار دارند. همچنین بر خلاف بسیاری از خودروهای دیگر، استفاده از سقف پانورامیک در کیا سورنتو هیچ تاثیر منفی بر روی فضای بالای سر سرنشینان ندارد.

صندوق عقب خودروی کیا در حالت پایه دارای ظرفیت 142 لیتر می باشد که در صورت تا کردن ردیف سوم این ظرفیت به 660 لیتر افزایش می یابد. همچنین در صورتی که هر دو ردیف دوم و سوم را تا نمایید حجم قسمت عقب خودرو به 1732 لیتر افزایش می یابد.

 کیا سورنتو

امکانات و تکنولوژی های کیا سورنتو

 در تیپ های KX-1 و KX-2 از چراغ های اصلی و DRL از نوع LED استفاده شده است و در تیپ KX-3 از چراغ های اصلی از نوع زنونی به همراه چراغ های مه شکن کناری استفاده شده است. تیپ KX-4 نیز مجهز به چراغ های تمام زنونی قابل تنظیم است. در قسمت عقب کیا سورنتو نیز از چراغ های تمام LED و برای زیباتر دیده شدن پشت خودرو از یک اسپویلر بر روی سقف خودرو استفاده شده است.

داخل کابین خودروی کیا سورنتو به خوبی طراحی شده و کمپانی کیا در این زمینه فراتر از انتظار ظاهر شده است. اطراف صفحه نمایش مربوط به سیستم اطلاعاتی کیا سورنتو با یک ورق فلزی نقره ای رنگ پوشانده شده است. در قسمت روبروی راننده نیز از یک صفحه نمایش دیگر استفاده شده است که اطلاعاتی نظیر سرعت و دور موتور خودرو را نشان می دهد. خودروی کیا سورنتو اولین خودروی کمپانی کیا می باشد که توسط مرکز جدید کنترل کیفیت این کمپانی در کره مورد تایید قرار گرفته است. به همین دلیل کیفیت ساخت داخل کابین بسیار خوب می باشد و مواد اولیه با کیفیت بالا و جنس نرم در داخل کابین به کار رفته است.

تیپ KX-1 تنها تیپ خودروی کیا سورنتو می باشد که مجهز به سیستم مسیریابی ماهواره ای نمی باشد و در صورتی که بخواهید از این سیستم در کیا سورنتو بهره ببرید، باید سراغ تیپ های KX-2 و یا بالاتر بروید. تیپ KX-2 مجهز به صفحه نمایش لمسی 7 اینچی می باشد و این در حالی است که تیپ های KX-3 و KX-4 مجهز به صفحه نمایش 8 اینچی می باشند. این تیپ های همچنین مجهز به سیستم های صوتی با کیفیت بسیار بالا می باشند. تمامی تیپ های خودروی کیا سورنتو مجهز به رادیو DAB، بلوتوث و اتصالات مربوط به گوشی هوشمند می باشند.

 کیا سورنتو

ایمنی و گارانتی کیا سورنتو

خودروی کیا سورنتو در سال 2014 توسط سازمان Euro NCAP مورد تست و آزمایش برخورد قرار گرفته است که توانسته در این تست امتیاز 5 ستاره را کسب نماید. کیا سورنتو در هر 4 بخش تست توانست نمره ی خوبی به دست آورد که جزئیات آن به این صورت می باشد: 90 درصد برای حفاظت از سرنشینان، 83 درصد برای حفاظت از سرنشینان کودک، 67 درصد برای حفاظت از عابران پیاده و 71 درصد برای امکانات و تکنولوژی های ایمنی.

تمامی تیپ های کیا سورنتو به صورت پایه مجهز به 6 ایربگ، سیستم Hill-Start Assist و سیستم کنترل پایداری می باشد. از دیگر امکانات ایمنی در نظر گرفته شده برای کیا سورنتو می توان به سیستم تشخیص تابلوهای راهنما، سیستم هشدار دهنده ی خروج از لاین حرکتی، سیستم اتوپارک و سیستم کروز کنترل هوشمند اشاره کرد. تیپ های KX-3 و KX-4 خودروی کیا سورنتو مجهز به سیستم دوربین 360 درجه ای می باشد که این سیستم با استفاده از 4 دوربین تمامی فضای اطراف خودرو را به راننده نشان می دهد.

همانند سایر خودروهای کمپانی کیا، خودروی کیا سورنتو نیز دارای گارانتی هفت ساله معادل 160000 کیلومتر است.

 کیا سورنتو

قیمت کیا اسپورتیج

خودرو کیا در ایران با مدل های مختلفی ارائه می شود که در بخش زیر به قیمت صفر خودروهای کیا در سال 97 پرداخته می شود:

 

 • قیمت کیا پیکانتو ---- قیمت نمایندگی 99.105.000 تومان و قیمت بازار 113.000.000 تومان.
 • قیمت کیا ریو صندوق دار مدل 2017 ---- قیمت نمایندگی 109.850.000 تومان و قیمت بازار 153.000.000 تومان.
 • قیمت کیا سراتو 2.0 فول 2017 ---- قیمت نمایندگی 214.702.000 و قیمت بازار 235.000.000 تومان.
 • قیمت کیا سراتو 2.0 فول 2018 ---- قیمت نمایندگی 219.607.000 تومان و قیمت بازار 251.000.000 تومان.
 • قیمت کیا کارنز ---- قیمت نمایندگی 249.428.000 تومان و قیمت بازار 271.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اسپورتیج فول نیوفیس QL ---- قیمت نمایندگی 319.000.000 تومان و قیمت بازار 375.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT ---- قیمت نمایندگی 234.183.000 تومان و قیمت بازار 390.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT همراه با رادار ---- قیمت بازار 425.000.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF فول GT مدل 2018 ---- قیمت نمایندگی 266.583.000 تومان.
 • قیمت کیا اپتیما JF هیبریدی مدل 2018 ---- قیمت نمایندگی 227.430.000 تومان.
 • قیمت کیا سورنتو  2.4 فول ---- قیمت بازار 425.000.000 تومان.

 کیا سورنتو

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین