لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :12 دقيقه

تصاویر لو رفته از جدیدترین نسخه پورشه کاین 2018 | بررسی پورشه کاین کوپه و قیمت پورشه در ایران

در این مقاله به معرفی و بررسی جدیدترین نسخه از خودرو کوپه پورشه کاین مدل 2018 خواهیم پرداخت و نگاهی به قیمت پورشه و محصولات پورشه در ایران خواهیم انداخت.

پس از معرفی خودروی بی‌ام‌و X6، شایعات فراوانی در مورد تولید رقیبی قدرتمند برای این خودرو از سوی کمپانی پورشه به گوش می‌رسید. در این شایعات عنوان شده بود که کمپانی پورشه در سال ۲۰۱۵ از خودروی رقیب بی‌ام‌و X6 رونمایی خواهد کرد اما این اتفاق در آن سال رخ نداد. همزمان کمپانی مرسدس بنز با معرفی خودروی مرسدس بنز GLE Coupe وارد این رقابت شد. پس از معرفی این خودرو توسط کمپانی مرسدس بنز، تقریبا دیگر امیدی به معرفی نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی پورشه کاین وجود نداشت تا اینکه کمپانی پورشه در سال 2016 خبر از تولید نسخه‌ی نمونه‌ی این خودرو داد. انتظار می‌رفت که نسخه‌ی کوپه‌ی این خودرو، به جز تغییراتی در بدنه‌ی آن بسیار شبیه به نسخه‌ی پایه‌ی پورشه کاین باشد، اما تصاویری که از نسخه‌ی تست این خودرو منتشر شده نشان می‌دهد که نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی کاین به خودروی پانامرا شباهت بیشتری دارد.

البته گفتنی است که کمپانی پورشه هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده که نسخه‌ی در حال تست مربوط به خودروی کوپه‌ی کاین است. اما از آنجایی که کمپانی پورشه برنامه دیگری برای معرفی یک خودروی SUV و یا کراس اوور به جز این خودرو نداشت، می توان ادعا کرد که این نسخه‌ی در حال تست، نسخه‌ی اولیه‌ی خودروی کوپه‌ی پورشه کاین است. کمپانی پورشه در سال 2017 از نسل سوم خودروی پورشه کاین رونمایی کرد و می‌توان انتظار داشت نسخه‌ی کوپه‌ی این خودرو در سال 2018 معرفی شود. در حال حاضر اطلاعات زیادی از این نسخه در دست نیست و حتی نام رسمی این نسخه اعلام نشده است. به همین دلیل در بکار بردن نام پورشه کوپه کاین (“Cayenne Coupe”) برای این خودرو باید کمی محتاط عمل کرد.

همچنین بخوانید: نسخه ی تیونینگ شده ی خودروی پورشه پانامرا Grand GT Supreme

 پورشه کاین کوپه و قیمت پورشه در ایران

طراحی بدنه پورشه کاین کوپه: جایی بین پورشه کاین و پورشه پانامرا

اگرچه تاکنون اطلاعات رسمی از این پورشه کاین 2018 منتشر نشده است اما عکاسان توانسته‌اند به صورت مخفیانه تصاویری از این نسخه تهیه و منتشر کنند. نکته‌ی جالب در مورد نسخه‌ی تست شده این است که هیچ شباهتی به خودروی پورشه کاین ندارد. معمولا در طراحی نمونه‌های اولیه‌ی یک خودروی جدید از خودروهای مختلف الهام گرفته می شود و این نسخه نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال، زمان معرفی نسخه‌ی اولیه‌ی خودروی مازراتی لوانته نیز شاهد چنین اتفاقی بودیم.

طراحی بدنه‌ی نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی کاین را می‌توان تلفیقی از خودروی پورشه کاین و پورشه پانامرا دانست. در واقع سقف، قسمت عقب و پنل‌های کناری این خودرو شبیه به خودروی پورشه پانامرا بوده و در طراحی سایر بخش های این خودرو از خودروی پورشه کاین الهام گرفته شده است. البته طول محور تا محور خودرو کوپه پورشه کاین 2018، کوتاه‌تر از خودروی پورشه پانامرا است. علیرغم طراحی عجیب و غریب نسخه‌ی تست خودروی کوپه پورشه کاین 2018، انتظار می‌رود نسخه‌ی تولیدی این خودرو از نظر طراحی شبیه به نسل سوم خودروی پورشه کاین معرفی شده برای مدل 2018 باشد. البته کماکان به نظر می رسد سقف نسخه‌ی تولیدی این خودرو نیز شبیه به خودروی پورشه پانامرا باشد. کمپانی پورشه برای اینکه تفاوتی بین نسخه‌ی پایه و کوپه‌ی خودروی پورشه کاین 2018 ایجاد کند، ممکن است دست به تغییراتی در قسمت جلو و عقب خودروی کوپه پورشه کاین 2018 بزند. احتمال دارد طراحی سپر جلو در این نسخه تغییر کرده و از دریچه های بزرگتر برای ورود هوا استفاده شود. در قسمت عقب نیز احتمال تغییر طراحی چراغ ها و اگزوز این خودرو نیز وجود دارد.

می‌توان تلفیقی از خودروی پورشه کاین و پورشه پانامرا دانست. در واقع سقف، قسمت عقب و پنل‌های کناری این خودرو شبیه به خودروی پورشه پانامرا بوده و در طراحی سایر بخش های این خودرو از خودروی پورشه کاین الهام گرفته شده است. البته طول محور تا محور خودرو کوپه پورشه کاین 2018، کوتاه‌تر از خودروی پورشه پانامرا است. علیرغم طراحی عجیب و غریب نسخه‌ی تست خودروی کوپه پورشه کاین 2018، انتظار می‌رود نسخه‌ی تولیدی این خودرو از نظر طراحی شبیه به نسل سوم خودروی پورشه کاین معرفی شده برای مدل 2018 باشد. البته کماکان به نظر می رسد سقف نسخه‌ی تولیدی این خودرو نیز شبیه به خودروی پورشه پانامرا باشد. کمپانی پورشه برای اینکه تفاوتی بین نسخه‌ی پایه و کوپه‌ی خودروی پورشه کاین 2018 ایجاد کند، ممکن است دست به تغییراتی در قسمت جلو و عقب خودروی کوپه پورشه کاین 2018 بزند. احتمال دارد طراحی سپر جلو در این نسخه تغییر کرده و از دریچه های بزرگتر برای ورود هوا استفاده شود. در قسمت عقب نیز احتمال تغییر طراحی چراغ ها و اگزوز این خودرو نیز وجود دارد.

 

طراحی داخلی پورشه کاین 2018

طراحی داخل کابین نسخه‌ی کوپه‌ی خودرو پورشه کاین، کاملا مشابه نسخه‌ی پایه‌ی این خودرو خواهد بود. البته چون طول محور تا محور این نسخه کمی کوتاه‌تر است، احتمالا قسمت عقب کابین، با نسخه‌ی پایه تفاوت‌هایی خواهد داشت. به نظر می‌رسد قسمت عقب پورشه کاین 2018، جای پای کمتری نسبت به نسخه‌ی پایه داشته باشد. فضای بالای سر سرنشینان عقب نیز در این نسخه به دلیل طراحی کوپه مانند، کاهش خواهد یافت. البته این تغییرات به این معنی نیست که فضای داخل کابین خودروی کوپه پورشه کاین نسبت به خودروهای بی‌ام‌و X6 و یا مرسدس بنز GLE Coupe، کوچکتر است، هر سه خودرو از یک کابین جادار و راحت برخوردار هستند. تمامی امکانات و تجهیزات استفاده شده در داخل کابین خودروی پورشه کاین نسل سوم، در داخل کابین نسخه‌ی کوپه‌ی این خودرو نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین انتظار می رود تا این نسخه، مجهز به چندین ویژگی منحصر بفرد در مورد صفحه نمایش، سیستم هدایت (فرمان) و صندلی‌ها باشد.

نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی پورشه کاین 2018 به همان سیستم قدرت استفاده شده در نسخه‌ی پایه ی این خودرو مجهز خواهد بود. همچنین  می‌توان انتظار داشت مشابه تیپ‌های موجود برای نسخه‌ی پایه را در نسخه‌ی کوپه نیز شاهد باشیم. به دلیل اینکه تاکنون اطلاعاتی مبنی بر سیستم قدرت نسخه‌ی کوپه پورشه کاین اعلام نشده، در ادامه به بررسی سیستم قدرت خودروی پورشه کاین پایه می پردازیم.

همچنین بخوانید: آزمایش جدیدترین نسخه پورشه 911 مدل 2018

 

سیستم قدرت و موتور پورشه کاین 2018

نسخه‌ی ابتدایی خودروی پورشه کاین به موتور 3.0 لیتری V6 مجهز است که توانایی تولید 340 اسب بخار قدرت و 331 پوند فوت گشتاور را دارد. پورشه کاین می تواند در عرض 5.6 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت آن نیز 243 کیلومتر در ساعت است. تیپ S خودروی پورشه کاین مجهز به پیشرانه‌ی V6 تویین توربو بوده که قادر به تولید 440 اسب بخار قدرت و 405 پوند فوت گشتاور است. زمان شتابگیری صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این تیپ، 4.6 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن به 262 کیلومتر در ساعت می رسد. کمپانی پورشه در نظر دارد تا تیپ Turbo خودروی پورشه کاین را نیز در مدل‌های 2018 تولید کند. پورشه تصمیم گرفته تا در این نسخه از موتور 4.0 لیتری V8 تویین توربو استفاده کند. این پیشرانه توانایی تولید 541 اسب بخار قدرت و 568 پوند فوت گشتاور را دارد. زمان شتابگیری صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن 3.9 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز 283 کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است. کمپانی پورشه همچنین نسخه‌ی Turbo S خودروی پورشه کاین را نیز تولید خواهد کرد که این نسخه نیز مجهز به همان موتور استفاده شده در تیپ Turbo خواهد بود، با این تفاوت که قدرت خروجی و گشتاور تولیدی در این نسخه بیشتر است. نسخه‌ی پورشه کاین Turbo S قادر به تولید 580 اسب بخار قدرت و600 پوند فوت گشتاور خواهد بود. این نسخه قادر خواهد بود تا در عرض 3.7 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت این نسخه نیز 288 کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است.

 پورشه کاین کوپه و قیمت پورشه در ایران

آیا پورشه کاین به صورت هیبریدی تولید خواهد شد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی پورشه کاین مطرح می‌شود این است که آیا کمپانی پورشه نسخه‌ی هیبریدی برای این خودرو در نظر خواهد گرفت یا نه؟ تاکنون پاسخ دقیقی به این سوال داده نشده اما از آنجایی که کمپانی پورشه، نسخه‌ی هیبریدی برای خودروی کاین پایه در نظر گرفته، می توان انتظار داشت که نسخه‌ی هیبریدی کوپه کاین را نیز ببینیم. همچنین در صورت در نظر گرفتن سیستم قدرت هیبریدی برای نسخه‌ی کوپه‌ی خودروی پورشه کاین، کمپانی پورشه می تواند در رقابت با خودروهای بی ام و  X6 و مرسدس بنز GLE Coupe از آن‌ها پیشی بگیرد.

نسخه‌ی هیبریدی درنظر گرفته شده برای خودروی پورشه کاین مجهز به یک پیشرانه ی 3.0 لیتری V6 توربو همراه با یک موتور الکتریکی بوده که قادر به تولید 455 اسب بخار قدرت و 561 پوند فوت گشتاور است. زمان شتابگیری صفر تا 100 کیلومتر این نسخه در حدود 4.7 ثانیه است و حداکثر سرعت آن 251 کیلومتر در ساعت است.

همچنین بخوانید: ترکیب جدید خودروی پورشه 2018: دو خودرو در یک نسخه

 

قیمت نسخه کوپه پورشه کاین 2018 در بازار جهانی

نسخه‌های کوپه معمولا کمی گران‌تر از نسخه‌های پایه هستند اما تاکنون قیمت رسمی خودروی کوپه پورشه کاین منتشر نشده است. همچنین اطلاعاتی در مورد اینکه این نسخه، چقدر گران‌تر از نسخه‌ی پایه خواهد بود نیز در دست نیست. می‌توان انتظار داشت قیمت فروش تیپ پایه، تیپ S و تیپ Turbo پورشه کاین 2018 به ترتیب از 72.000، 88.000 و 130.000 دلار آغاز شود.

همانطوری که در ابتدای این مقاله نیز اشاره شد، اصلی ترین رقیبان خودروی کوپه کاین در بازارهای جهانی، خودروهای بی‌ام‌و  X6 و مرسدس بنز GLE Coupe خواهند بود. خودروی بی‌ام‌و  X6 اولین خودروی SUV بود که طراحی شبیه به خودروهای کوپه داشت. این خودرو در سال 2015 به‌روزرسانی شد و تغییراتی در راستای بهبود آن ایجاد شد. کمپانی بی‌ام‌و پیشرانه‌های گوناگونی را برای نسل دوم خودروی بی‌ام‌و در نظر گرفته که شامل موتورهای 3.0 لیتری V6 و 4.4 لیتری V8 هستند. موتور 3.0 لیتری V6 قادر به تولید 302 اسب بخار قدرت و 295 پوند فوت گشتاور بوده در حالی که پیشرانه‌ی V8 توانایی تولید 445 اسب بخار قدرت و 480 پوند فوت گشتاور را دارد. کمپانی بی‌ام‌و همچنین پیشرانه‌ی دیزلی 3.0 لیتری V6 نیز برای این خودرو در نظر گرفته که توانایی تولید 255 تا 376 اسب بخار قدرت را دارد. نسخه‌ی M خودروی بی‌ام‌و  X6 توانایی تولید 567 اسب بخار قدرت و 553 پوند فوت گشتاور را دارد. زمان شتابگیری صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این نسخه در حدود 4.2 ثانیه است. قیمت فروش خودروی بی ام و X6 در کشور آمریکا از 62950 دلار آغاز می شود.

خودروی مرسدس بنز GLE Coupe دیگر رقیب اصلی پورشه کاین محسوب می‌شود. کمپانی مرسدس بنز نیز پیشرانه‌های بسیار متنوعی برای این خودرو در نظر گرفته است. نسخه‌ی GLE 400 4Matic مرسدس بنز توانایی تولید 333 اسب بخار قدرت و 354 پوند فوت گشتاور را دارد. نسخه‌ی AMG GLE43 این خودرو مجهز به پیشرانه‌ی 3.0 لیتری V6 بوده که توانایی تولید 385 اسب بخار قدرت را دارد. قدرتمند‌ترین نسخه‌ی بنزینی این خودرو، نسخه‌ی AMG GLE63 S است که به به پیشرانه‌ی 5.5 لیتری V8 مجهز است و توانایی تولید 577 اسب بخار قدرت را دارد، زمان رسیدن از صفر تا 100 کیلومتر در این خودرو 4.1 ثانیه است. نسخه‌ی دیزلی این خودرو نیز با نام GLE 350d 4Matic  عرضه می شود که توانایی تولید 258 اسب بخار قدرت و 457 پوند فوت گشتاور را دارد. قیمت فروش خودروی مرسدس بنز GLE Coupe در بازار آمریکا از 70.500 دلار آغاز می شود.

 

قیمت پورشه در ایران

پورشه در ایران از سال‌های قبل از انقلاب ( اوایل دهه 40) حضور داشت و از همان دوره محصولات پورشه در ایران به صورت وارداتی عرضه می‌شدند. واردات پورشه در ایران از همان دوره توسط افراد متمول و ثروتمند صورت می‌گرفت. واردات پورشه در ایران پس از انقلاب نیز رنگ ویژه‌ای به خود گرفت. در سال 1388 واردات پورشه در ایران به جدی‌ترین شکل ممکن انجام شد و اولین محموله از خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت پورشه، وارد ایران شد.

اگر بخواهیم آمار مختصری از واردات پورشه در ایران ارائه کنیم می‌توان گفت حجم واردات پورشه در ایران در سال 1388، 232 دستگاه ماشین پورشه بوده است. واردات پورشه در ایران در سال 89 به 299 دستگاه رسید. سال 1390، 569 دستگاه پورشه در ایران وارد شد و سال 1391،  502 دستگاه، سال 1392، 142 دستگاه و در سال 1393، 18 دستگاه خودرو پورشه در ایران وارد شده است.

به طور کلی، 6 محصول از خودروهای کمپانی پورشه در ایران موجود است. از جمله آنها می‌توان به خودروهای پورشه 911، پورشه باکستر، پورشه ماکان، پورشه پانامرا، پورشه کاین و پورشه کیمن S اشاره کرد. در ادامه نگاهی به آخرین قیمت پورشه در ایران در سال 97 انداخته‌ایم:

 

  • قیمت پورشه باکستر ---- 1.150.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه باکستر S ---- 1.300.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه ماکان 2.0 ---- 1.200.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه ماکان 2.0 توربو ---- 1.400.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه پانامرا توربو با کارکرد 9 هزار کیلومتر ---- 1.500.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه کاین 6 سیلندر مدل 2014 صفر کیلومتر ---- 1.400.000.000 تومان.
  • قیمت پورشه کیمن S ، 13 هزار کارکرد مدل 2011 ---- 590.000.000 تومان.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین