لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :8 دقيقه

مزدا 6 آخرین مدل 2018 | مشخصات کامل مزدا 6

خودرو مزدا 6  برای اولین بار در سال 2003 به عنوان جایگزین خودرو مزدا 626 وارد بازار خودرو آمریکای شمالی شد. خودرو مزدا 6 ، برترین خودرو کمپانی مزدا در کلاس خودروهای سدان چهار درب سایز متوسط، محسوب می شود. در طول سالیان اخیر، کمپانی مزدا سه نسل از این خودرو را معرفی کرده است. آخرین نسل آن در ماه آگوست سال 2012 در نمایشگاه بین المللی خودرو مسکو معرفی شد. حال کمپانی مزدا برای به روز رسانی این خودرو در مدل 2018 آن، از نسخه جدید این خودرو در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال 2017 رونمایی کرده است. مدل 2018  خودروی مزدا 6  دچار تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی شده است.  همین امر سبب شده تا این مدل شگفت انگیز تر از  مدل های قبلی باشد. بر اساس تغییرات ایجاد شده در این مدل می توان نتیجه گرفت که کمپانی مزدا در نظر دارد تا از نظر کیفیت و لوکس بودن، ماشین مزدا ۶ را به حد و اندازه ‌های رقیبان گران قیمت خود در این کلاس نزدیکتر کند.

 مزدا 6 آخرین مدل 2018

طراحی ظاهر خودرو مزدا 6

از نظر ظاهری خودروی مزدا 6 مدل 2018 نسبت به مدل های قبلی متفاوت است. البته در این مدل نیز سعی شده تا شاکله ی اصلی طراحی حفظ شود و تغییراتی در راستای بهبود آن انجام پذیرد. کمپانی مزدا در خودرو مزدا 6 نیز از طراحی Kodo  استفاده کرده است. این نوع طراحی شامل انحناهای زیبایی بوده که باعث می‌شود تا خودرو، کاملا اسپرت به نظر رسد. در واقع می توان گفت کمپانی مزدا به خوبی توانسته است در طراحی خودروی مزدا 6، هماهنگی خوبی به این زیبایی، پیچیده بودن ، اسپرت بودن و کارایی برقرار نماید. انجام چنین کاری در دنیای کنونی کار چندان ساده ای نیست.

بیشتر تغییرات ایجاد شده در ظاهر مدل 2018 خودروی مزدا 6 مربوط به قسمت جلو خودرو است  جایی که کمپانی مزدا از یک گریل کامل جدید و بزرگ استفاده کرده است. طراحی چراغ های اصلی قسمت جلو در این مدل عوض شده و در قسمت زیرین آن ها از کروم  استفاده گردیده است. البته لازم به ذکر است، کروم استفاده شده در قسمت زیرین چراغ ها  تا لبه پایینی گریل ادامه می یابد.کمپانی مزدا برای مدل 2018 خودروی مزدا 6 دو نوع چرخ  17 و 19 اینچی در نظر گرفته که مشتریان می توانند از بین این دو گزینه چرخ مورد نظر خود را انتخاب نمایند. کمپانی مزدا در دور  پنجره از ورق های فلزی استفاده کرده و طراحی قسمت عقب  این خودرو به گونه ای است که سقف آن شبیه خودروهای کوپه به نظر می رسد. چراغ های اصلی قسمت عقب خودرو نیز به گونه ای طراحی شده اند که با چراغ های قسمت جلو سازگاری داشته باشند. از طرفی استفاده از دو اگزوز سبب شده تا این خودرو، ظاهری اسپرت داشته باشد.  همچنین کمپانی مزدا برای مدل جدید این خودرو، رنگ بندی جدید قرمز را به رنگ بندی های قبلی اضافه کرده است.

 

ابعاد مزدا 6

طول 

192.7 اینچ

عرض 

72.4 اینچ

ارتفاع 

57.1 اینچ

طول محور تا محور 

111.4 اینچ

 

داخل کابین خودرو مزدا 6 مدل 2018

تغییرات ایجاد شده در قسمت داخل کابین نسبت به سایر بخش ها واضح تر است. به همین دلیل کمپانی مزدا در معرفی این مدل عنوان کرده که از یک کابین کاملا جدید در این خودرو استفاده شده است. همچنین کمپانی مزدا اشاره کرده که تنها سیستم هدایت و بعضی از بخش‌های داخل کابین در مدل 2018 بدون تغییر مانده است. داشبورد طراحی شده برای این خودرو کاملا جدید است. از یک لایه فلزی برای جدا کردن داشبورد از بخش زیرین آن استفاده شده است. اکثر دکمه ها و کنترلرهای خودرو در کنسول مرکزی خودرو قرار گرفته است. در صورتی که بخواهید بیشترین راحتی و کیفیت را در داخل کابین خودرو تجربه کنید، باید به سراغ پکیج signature  رفت چرا که در این نسخه، تمامی بخشهای کابین از مواد با کیفیت و نرم استفاده شده است. در این نسخه از مواد با ارزشی و زیر چوب Sen ژاپنی استفاده شده است. این نوع از چوب معموات در ساخت آلات موسیقی کاربرد دارد. همچنین در کابین خودرو، از مواد عایق صدا به صورت گسترده استفاده شده که همین امر سبب می شود تا سرنشینان سفر راحتی را تجربه کنند.

مزدا 6 آخرین مدل 2018

کمپانی مزدا، روکش های چرمی Nappa را به صورت اختیاری برای این خودرو در نظر گرفته است. در رنگ این روکش‌ها، از رنگ چوب های قدیمی در معبد های ژاپنی الهام گرفته شده است. طراحی صندلی های قسمت جلوی مدل 2018 این خودرو تغییر کرده و با پهن تر شدن آنها، سرنشینان، راحتی بیشتری را در این صندلی ها احساس خواهند کرد. صندلی‌های ردیف اولین خودرو، مجهز به سیستم تهویه بوده که تکنولوژی استفاده شده در آن ها همان تکنولوژی معرفی شده توسط کمپانی مزدا در فرانکفورت آلمان در سال 2017 است. خودرو مزدا 6 مدل 2018 مجهز به پکیج ایمنی i-Activsense  بوده که شامل امکاناتی نظیر کروز کنترل راداری مزدا است که در تمامی سرعت ها، قابلیت استفاده دارد. این سیستم برای کسانی که اکثرا در ترافیک‌های سنگین است داخل شهری گیر می افتند، بسیار کارساز است.

خودرو مزدا 6 مدل 2018 همچنین به امکاناتی نظیر دوربین 360 درجه ای،  صفحه نمایش ۸ اینچی سیستم اطلاعاتی،  برف پاکن های مجهز به ویژگی ضد یخ زدن و سیستم هد آپ دیسپلی (Heads-Up Display) مجهز است.

 

سیستم قدرت خودرو مزدا 6 مدل 2018

کمپانی مزدا برای خودروی مزدا ۶ مدل 2018 پیشرانه جدید 2.5 لیتری Skyavtiv-G  را در نظر گرفته که این سیستم پیشرانه مجهز به یک توربو شارژر است. این پیشرانه همان پیشرانه ای است که کمپانی مزدا در خودروی کراس اوور CX-9  استفاده کرده است. در واقع، خودرو مزدا 6، دومین خودروی کمپانی مزدا بوده که به این پیشرانه مجهز است. سیستم قدرت این خودرو مجهز به Dynamic Pressure Turbo  می باشد که دارای دو ورودی با سایزهای متفاوت است. ورودی کوچک برای تولید قدرت در دور موتور های پایین، و ورودی بزرگتر برای تولید قدرت بیشتر در دور موتورهای بالاتر استفاده می شود. کمپانی مزدا، همچنین در این خودرو از آرایش اگزوز 1-3-4 استفاده کرده که باعث می شود تا دمای گازهای خروجی  تا حد امکان کاهش یابد. در صورت استفاده از بنزین با عدد اکتان 93 و یا بالاتر، پیشرانه این خودرو قادر به تولید 250  اسب بخار قدرت بوده و در صورتی که از بنزین با عدد اکتان کمتر استفاده شود، قدرت تولیدی این پیشرانه به 227 اسب بخار کاهش پیدا می کند. پیشرانه استفاده شده در این خودرو، به یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک متصل شده و وظیفه انتقال قدرت تولید شده در پیشرانه به چرخ های خودرو را دارد. 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

پیشرانه استفاده شده در این خودرو، زمان هایی که خودرو با سرعت کم در حال حرکت است، دو سیلندر را غیرفعال کرده و قدرت مورد نیاز خود را تنها با دو سیلندر، تولید می کند. این امر سبب می شود تا در مصرف سوخت صرفه جویی شود. سیستم دیفرانسیل در نظر گرفته شده برای این خودرو بار دیگر از نوع چرخ جلو (FWD)  می باشد توسط جعبه دنده باعث حرکت چرخ ها می شود. 

سیستم قدرت خودروی مزدا 6 مدل 2018 به آونگ گریز از مرکز در بخش انتقال گشتاور خودرو مجهز بوده که این آونگ، وظیفه حذف لرزش های ایجاد شده در حین استفاده از تنها دو سیلندر را برعهده دارد. این سیستم همچنین موجب می شود تا خودرو به نرمی از حالت دو سیلندر به حالت چهار سیلندر تغییر وضعیت دهد.

 

 

مشخصات فنی مزدا 6

پیشرانه 

2.5 لیتری، 4 سیلندر، SkyActiv

قدرت 

250 اسب بخار

گشتاور تولیدی 

310 پوند فوت

جعبه دنده 

6 سرعته دستی یا اتوماتیک

 

شاسی و هندلینگ خودرو مزدا 6 مدل 2018

خودرو مزدا 6 مدل 2018 مجهز به سیستم کنترلی G-Vectoring  بوده که باعث می شود در سر پیچ ها وزن خودرو بیشتر بر روی تایرهای قسمت جلو منتقل شود تا خودرو بتواند راحت تر از پیچ مورد نظر عبور کند. کمپانی مزدا به منظور بهبود شرایط خودرو، تغییراتی را در شاسی و سیستم تعلیق خودرو جهت افزایش کیفیت رانندگی و کاهش شاخص NVH  خودرو اعمال کرده است. در راستای همین هدف، کمپانی مزدا از بدنه تقویت شده و فلز ضخیم تر در قسمت جوشکاری شده محور عقب استفاده کرده است. همچنین تغییراتی در سیستم تعلیق جهت نرم تر شدن حرکت خودرو و افزایش کیفیت رانندگی ایجاد شده است.

 مزدا 6 آخرین مدل 2018

رقیبان مزدا 6 مدل 2018 در بازارهای جهانی

اصلی ترین رقیبان خودروی مزدا 6 مدل 2018، خودروهای تویوتا کمری و هوندا آکورد می باشد. کمپانی تویوتا دو نوع پیشرانه ی چهار سیلندر و شش سیلندر برای این خودرو در نظر گرفته است. البته سیستم قدرت هیبریدی نیز برای این خودرو موجود می باشد که در صورت درخواست می توان از آن استفاده کرد. کمپانی تویوتا در مدل 2018 این خودرو از نسل جدید این خودرو رونمایی کرده است.
کمپانی هوندا اخیرا از نسل دهم خودروی آکورد رونمایی کرده است. این خودرو به خاطر قیمت مناسب، کیفیت خوب و مصرف پایین سوخت بسیار شهرت دارد. کمپانی هوندا یک پیشرانه ی 4 سیلندر برای این خودرو در نظر گرفته که به یک جعبه دنده ی 10 سرعته ی اتوماتیک متصل شده است.

 

قیمت مزدا 6

قیمت فروش خودرو مزدا 6 مدل 2018 هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما می توان انتظار داشت قیمت فروش این خودرو نزدیک به قیمت مدل 2017 آن یعنی 21945 دلار باشد.

 

گالری تصاویر کامل مزدا 6 مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018

 

مزدا 6 آخرین مدل 2018چ

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین