لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمری جدید را بیشتر بشناسیم

پرفروش‌ترین سدان آمریکا

تویوتا کمری یکی از پرفروش‌ترین خودروهای سدان متوسط در بازارهای جهانی بخصوص آمریکا است. خودرویی رقبایی نظیر هوندا آکورد هیوندای سوناتا را در پیش روی خود دارد. نسخه جدید کمری 2017 با تغییرات بسیار جزئی نسبت به نسخه 2015 در بازار عرضه شده است. البته در این نسخه شاهد استفاده از تجهیزات و امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری نسبت به نمونه‌های 2015 نظیر سیستم صوتی جدید عایق بندی کابین و... هستیم.

کمری یک خودرو ساده و با کیفیت در کلاس خود است. اما نسل جدید آن بخاطر طراحی زیبا و اسپرتش بازار خوبی را به سمت خود کشانده است. طراحی داخل کابین نیز بهتر شده و صندلی‌ها نیز برای افراد میان‌سال راحت و جادار درنظر گرفته شده است. کمری جدید در چهار تیپ عرضه می‌شود. تیپ LE XLE SE و XSE به عنوان تیپ‌های قابل سفارش برای مشتریان است. تیپ SE و XSE نیز دارای ظاهری اسپرت‌تر هستند. البته تیپ‌هایی که دارای حرفX هستند از امکانات رفاهی و آپشن‌های لوکس‌تری برخوردارند. ضمن آنکه تویوتا برای تمامی مدل‌های جدید کمری از صفحه نمایش لمسی 6.1 اینچی استفاده کرده است.

مدل های  LE و  XLE کمری ظاهر ساده ای دارند در حلی که مدل های SE وXSE  کمری ظاهر اسپورتی دارند. به طور کلی مدل هایی که کلمه ی X دارند لوکس تر هستند اما حتی مدل های ساده تر نیز به خوبی با صفحه لمسی 6.1 اینچی تجهیز شده اند.

بیشتر خریدارانی که به سراغ کمری می‌روند نسخه ارزان قیمت آن را انتخاب می‌کنند. نسخه‌ای که دارای پیشرانه 4سیلندر با حجم 2.5 لیتر و قدرت 178 اسب بخار در 6000دور بردقیقه و گشتاوری معادل 230 نیوتن‌متر در 4100 دور بردقیقه است. در این نسخه تنها یک جعبه دنده 6سرعته اتوماتیک قرار دارد که به لطف این جعبه دنده مصرف ترکیبی خودرو در هر 100 کیلومتر به 8.4لیتر در هر 100کیلومتر رسیده است.

دومین پیشرانه مورد استفاده در کمری جدید از نوع 6سیلندر با آرایش V شکل و حجم 3.5لیتر است. این پیشرانه تنها در تیپ‌های XLE  و XSE قابل سفارش است. پیشرانه 6سیلندر کمری قادر به تولید 268 اسب بخار قدرت و 336 نیوتن‌متر گشتاور است. این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که تویوتا علاوه بر اهمیت به میزان مصرف سوخت در خصوص عملکرد خودرو در شرایط مختلف نیز کارهای زیادی انجام داده است. وزن خالص این خودرو 1579کیلوگرم و میانگین مصرف سوخت آن9.4لیتر در هر 100کیلومتر است.

کمری جدید در تست‌های تصادف نمرات خوبی دریافت کرده است. البته هنوز برخی از رقبا از ایمنی بیشتری نسبت به کمری بهرمند هستند. سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) 5ستاره ایمنی را به این خودرو داده است. البته در تست‌های چپ شدن تنها کمری توانسته 4ستاره ایمنی دریافت کند. همچنین کمری از انجمن بیمه برای تصادفات جاده‌ای نمره‌ی خوبی در تمام تست‌های انجام شده دریافت نموده است.

از دیگر امکانات و تجهیزات مورد استفاده در این خودرو می‌توان به سانرو رادار نقطه کور کروز کنترل هوشمند رادار حرکت بین خطوط سنسور هشدار تصادف از جلو تنظیم برقی صندلی تنظیم جداگانه سیستم تهویه پوشش چرم صندل‌ها و... اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین