لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :18 دقيقه

قیمت ماشین دست دوم پراید | راهنمای خرید خودرو با نگاهی به قیمت خودرو دست دوم پراید

 

در این مقاله سعی شده تا به صورت کامل به بررسی کامل قیمت خودرو دست دوم پراید پرداخته شود. در این مطلب، ابتدا به مولفه های خرید خودرو پراید تحت عنوان راهنمای خرید خودرو پرداخته و در ادامه به دسته بندی کامل قیمت پراید کارکرده، قیمت پراید دست دوم مدل 90، 91، 92 و 93 خواهیم پرداخت. برای اطلاع بیشتر به ادامه مقاله مراجعه کنید.

 

چه شاخص و ویژگی هایی در قیمت پراید دست دوم اهمیت دارند

در این بخش به موارد و نکاتی اشاره خواهیم کرد که باید قبل از خرید هر خودرو دست دوم، به خصوص خرید خودرو پراید دست دوم، مورد توجه قرار گیرد. در اینجا سعی شده تا با پرس و جو هایی که از کارشناسان فنی خودرو و تعمیرکاران خودرو به عمل آمده، به دسته بندی کامل تمامی موارد ضروری برای خرید خودرو دست دوم پراید بپردازیم.

 بررسی موتور خودرو پراید دست دوم

نکته اول: بررسی موتور خودرو پراید دست دوم

اولین نکته ای که در زمان خرید خودرو دست دوم باید مورد توجه قرار داد، موتور خودرو است. ماشین پراید از موتور نسبتا ضعیف و همچنین رینگ پیستون های ضعیفی برخوردار بوده که با گذشت مدت کوتاهی با مشکلاتی همراه خواهد شد. هنگام مشاهده موارد زیر می توانید به نقص موتور خودرو دست دوم پراید پی ببرید:

 

 1. کم شدن روغن موتور در هنگام کار کردن ماشین.
 2. خروج دود آبی رنگ از اگزوز ماشین، زمانی که به صورت ناگهانی بر روی پدال ماشین فشار می دهید ( گاز می دهید).
 3. خروج دود سفید رنگ از اگزوز ماشین که نشانه ی این است که خودرو پراید دچار خام سوزی بوده و مصرف سوخت بالایی دارد. این مورد می تواند به جهت تنظیم نبودن کاربراتور یا کثیف بودن انژکتور باشد.
 4. خروج دود سفید رنگ از خودرو تا حدی در ابتدای روشن شدن ماشین، طبیعی است. اما اگر این دود سفید رنگ را بیشتر مشاهده کردید، باید نگران واشر سر سیلندر خودرو باشید.
 5. باید توجه داشته باشید که ماشین دست دوم شما از نظر یاتاقان و یا میل سوپاپ، آسیب دیده نباشد که در شناسایی این مسئله، تعمیرکار و کارشناس خودرو می توانند کمک بسیاری داشته باشد.
 6. گوش دادن به صدای موتور پراید می تواند گویای سالم بودن یا خراب بودن آن باشد که این کار از دست کارشناسان و متخصصان فنی خودرو بر می آید.
 7. سعی کنید در نهایت، خودرو را نزد متخصص خودرو برده و دیاگ بزنید تا از صحت خودرو مطمئن شوید. این مورد، به خصوص در خودروهای انژکتوری از اهمیت بالاتری برخوردار است. 

 

نکته دوم: بررسی گیربکس یا جعبه دنده پراید دست دوم

از نکات دیگری که در هنگام خرید ماشین دست دوم، به خصوص خرید پراید دست دوم باید به آن توجه کرد، گیربکس یا جعبه دنده ماشین است. طبیعتا هر چه از کارکرد ماشین بگذرد، جعبه دنده یا گیربکس نیز مستهلک تر می شود. با توجه به موارد زیر می توانید متوجه استهلاک و خراب بودن گیربکس شوید:

 

 • درست جا نرفتن دنده ماشین، می تواند نشانه ی خراب بودن گیربکس باشد.
 • صدای زوزه گیربکس در زمان کارکرد ماشین نیز می تواند نشانه ی دیگری از خراب بودن گیربکس باشد که باید به آن توجه کرد.

 ماشین پراید دست دوم

نکته سوم: بررسی شاسی و بدنه پراید دست دوم

نکته ی بسیار مهم دیگری که هنگام خرید ماشین دست دوم، به خصوص ماشین پراید دست دوم باید به آن توجه کرد، سلامت شاسی و بدنه پراید دست دوم است. شاسی ماشین می تواند در اثر تصادف، دچار خوردگی شده باشد. آسیب و تصادفی بودن شاسی و بدنه خودرو موجب لاستیک سایی، کاهش قیمت خودرو دست دوم و بروز اشکال در بخش جلو بندی می شود. جهت بررسی شاسی و بدنه خودرو می توان اقدام به عملیات زیر نمود:

 

 1. رانندگی با ماشین دست دوم و بررسی اینکه آیا هنگام رانندگی متوجه ضربه های شدید و سروصدا در قسمت جلوبندی و بدنه می شوید یا خیر؟
 2. کاپوت را بالا بزنید و ببینید آیا شاسی خودرو دچار چکش کاری و جوش کاری شده یا خیر؟ اگر این اقدام انجام شده بود، شاسی و بدنه نباید برای شما قابل اعتماد باشد.
 3. ماشین را به یک کارشناس فنی یا تعمیرکار نشان داده تا از ضربه نخوردن شاسی ماشین اطمینان حاصل کنید.
 4. کفی صندوق عقب را بالا زده و سینی صندوق عقب را چک کنید. زمانی که خودرو از ناحیه عقب تصادف کرده باشد، سینی صندوق عقب دچار خوردگی خواهد بود که نشان دهنده ی شدت تصادفی بودن خودرو  خواهد بود.

 قیمت ماشین پراید دست دوم

نکته چهارم: میزان کارکرد پراید دست دوم

یک ماشین دست دوم، هرچه از کارکرد کیلومتر بالاتری برخوردار باشد، به طبع از قیمت پایین تری برخوردار خواهد بود. در بخش راهنمای خرید پراید دست دوم گفته خواهد شد که خودرو با توجه به کارکرد کیلومتر خود، از چه طیف قیمتی برخوردار است. اما نکته ای که بهتر است به آن توجه کنید این است که ترجیحا خودرو پراید دست دوم با کارکرد بالاتر از 180 کیلومتر را خریداری نکنید. یا اگر هم چنین خودرویی خریداری کردید، سعی کنید که به نکات دیگری که در رابطه با خرید پراید دست دوم گفته می شود، توجه نموده و آنها را حتما مد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که خودرو پراید مدل 82 به قبل، مشمول بیمه بدنه نمی شود و توصیه می شود که ماشین پراید مدل قبل از 82 را خریداری نکنید.

 

نکته پنجم: توجه به کارکرد تسمه تایم

تسمه تایم پراید دست دوم نیاز دارد تا هر 70 هزار کیلومتر، مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد. این مسئله در مورد ماشین پراید دسته دوم از اهمیت بالایی برخوردار است. به خصوص در خودروهای پراید که با موتور یورو 4 فعالیت می کنند، در صورت پاره شدن تسمه تایم، سوپاپ سر پیستون ها دچار اشکال فنی خواهد شد که در نهایت هزینه ی زیادی دربرخواهد داشت. هنگام خرید خودرو پراید دست دوم بهتر است 2 اقدام زیر را انجام داد:

 

 • مراجعه به تعمیرگاه و نشان دادن آن به فرد متخصص در این زمینه.
 • دومین و مهمترین اقدام جهت اطلاع از وضعیت تسمه تایم این است که از مالک سابق خودرو در مورد کیلومتر تعویض تسمه تایم سوال کرده و اگر به 70 هزار کیلومتر رسیده بود، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 خرید ماشین پراید دست دوم

مراحل قانونی و روال خرید ماشین پراید دست دوم و هر خودرو دست دوم دیگر

زمانی که ماشین دست دوم مورد نظر خود را پیدا کردید، از زمان پیدا کردن ماشین تا خرید نهایی آن، نیاز است تا مراحل و اقدامات زیر انجام گیرد.

 

مرحله اول: انتخاب خودرو، خرید و دادن بیعانه

زمانی که خودروی مورد نظر خود را انتخاب کردید و با مالک سابق خودرو به توافق رسیدید، همان زمان باید مطالبی که در بخش قبل در مورد شاخص ها و ویژگی های خودرو دست دوم گفته شد را بررسی کنید. پس از بررسی فنی خودرو، دو اقدام می توان انجام داد. اول اینکه می توانید بخشی از مبلغ خودرو را تحت عنوان بیعانه به صاحب خودرو بپردازید و دو طرف بین همدیگر، قولنامه ای به صورت دستی همراه با امضا و اثر انگشت بنویسید. دوم اینکه می توانید بدون پرداخت بیعانه، با یکدیگر قرار محضر بگذارید و در همانجا پس از به نام زدن، مبلغ را پرداخت کنید.

 

مرحله دوم: کارشناسی خودرو

در این مرحله می توانید تنها یا به اتفاق صاحب خودرو، نزد یک تعمیرگاه یا کارشناس فنی خودرو رفته تا از مشخصات سالم خودرو اطمینان حاصل کنید.

 

مرحله سوم: محضر و قولنامه

پس از تایید نهایی خودرو توسط کارشناس فنی خودرو، زمان خاصی را برای محضر هماهنگ کرده و همراه با مالک خودرو در آنجا حاضر خواهید شد. قرار محضر می تواند صرفا برای به نام زدن خودرو و تنها برای یکبار باشد. در این حالت، فروشنده خودرو همراه با خریدار، در محل تعویض پلاک حاضر شده و به تعویض پلاک و به نام زدن برگ سبز خودرو اقدام می کند و پس از آن تنها برای زدن سند قطعی در محضر حاضر می شود. اما برخی از فروشنده های خودرو با توجه به مشغله زمانی که دارند، همراه با خریدار در محضر حاضر می شوند و فروشنده به خریدار، وکالت تعویض پلاک خودرو را می دهد. در آن وکالت نامه قید می شود که خریدار موظف است طی یک زمان مشخص ( که معمولا بین 10 الی 15 روز خواهد بود) به محل تعویض پلاک رفته و نسبت به تعویض پلاک و دریافت برگ سبز خودرو اقدام کند. در این مواقع، هزینه محضر با فروشنده خواهد بود و خریدار موظف به پرداخت هزینه به خریدار است.

 

مرحله چهارم: مراجعه به تعویض پلاک

همانطور که گفته شد، خریدار خودرو می تواند تعویض پلاک را با همراه داشتن قولنامه ی محضری از فروشنده انجام دهد. هم می تواند همراه با خود فروشنده، با مدارک شناسایی در محل تعویض پلاک حاضر شده و نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند. هزینه تعویض پلاک با خریدار است و معمولا عملیات تعویض پلاک در حدود 20 الی 30 دقیقه زمان خواهد برد.

 

مرحله پنجم: مراجعه به محضر جهت تنظیم سند قطعی

این مرحله به عنوان آخرین مرحله ی نقل و انتقال خودرو خواهد بود. در این بخش، پس از تعویض پلاک، هر دو طرف در محضر حاضر شده و نسبت به قطعی زدن سند خودرو اقدام خواهند کرد. برخی از دفاتر محضری، معمولا حداکثر تا 24 ساعت برای این اقدام، زمان نیاز دارند که البته هزینه ی محضر جهت تنظیم سند قطعی نیز با فروشنده خودرو خواهد بود.

 قیمت پراید دست دوم مدل 90

مشخصات و قیمت پراید دست دوم | پراید دست دوم مدل 90، مدل 91، مدل 92 و مدل 93

در این بخش به بررسی خرید و قیمت خودرو پراید دست دوم مدل 90 ، پراید دست دوم مدل 91، پراید دست دوم مدل 92 و پراید دست دوم مدل 93 خواهیم پرداخت. در این بخش ممکن است خودروهای مختلفی از قبیل پراید صندوق دار، پراید 131، پراید صبا و پراید 141 جزو دسته بندی های ماشین پراید دست دوم قرار گیرند که در جدول زیر به آنها خواهیم پرداخت. در هر یک از دسته بندی های راهنمای خرید پراید دست دوم، جدولی آمده که در آن جدول سعی شده تا اطلاعاتی تکمیلی در زمینه ی بازار خرید و فروش خودرو پراید دست دوم آورده شود تا با استفاده از این جدول، خریدار و فروشنده خودرو، بتوانند با بررسی این طیف و رنج قیمت خودرو پراید دست دوم، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در واقع مشخصات و قیمت موجود در جداول زیر، برای شما حکم مشاور را خواهد داشت تا بتوانید با آسودگی به انتخاب و خرید خودرو مورد نظر دست بزنید.  

ممکن است دو خودرو پراید دست دوم با مدل یکسان از تفاوت قیمتی برخوردار باشد. مثلا یک ماشین پراید مدل 90، 13 میلیون تومان بوده و ماشین دیگری با همین مدل، 14 میلیون قیمت گذاری شده باشد که این تفاوت قیمتی می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 

 1. میزان کارکرد خودرو: مثلا برخی خودروها دارای کارکرد 35 هزار کیلومتر و برخی دیگر 70 هزار کیلومتر هستند که این تفاوت در کارکرد، در قیمت آن ها نیز موثر است.
 2. تجهیزات و لوازم جانبی: برخی از خودروها از تجهیزات و لوازم جانبی مانند ضبط، روکش صندلی، دزدگیر و مسائل از این دست برخوردار هستند که همین عوامل سبب قیمت بیشتر آنها می شود.
 3. جزئیاتی مانند بیمه شخص ثالث، تخفیف بیمه : مواردی از این دست نیز سبب افزایش یا کاهش قیمت خودرو دست دوم می شود. مثلا خودرویی که 1 سال بیمه شخص ثالث دارد، در مقایسه با خودرویی که 1 یا 3 ماه بیمه دارد، از قیمت بیشتری برخوردار است. یا اینکه خودروهایی که از تخفیف بیمه بالاتری برخوردار هستند، به نسبت قیمت بالاتری نیز دارند.

 

 در ادامه به تفکیک هر مدل، به بررسی مشخصات و شرایط فروش خودرو پراید دست دوم مدل 90، 91، 92 و 93 خواهیم پرداخت.

 

همچنین بخوانید:  قیمت روز پراید

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 90

در این بخش به بررسی مشخصات و راهنمای خرید خودرو پراید دست دوم مدل 90 پرداخته می شود.

 

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 90

( قیمت ماشین پراید دست دوم)
نوع پراید کارکرد (هزار کیلومتر) سایر مشخصات قیمت خودرو
پراید صندوق دار 103 7سال تخفیف بیمه - مجهز به دزدگیر  - روکش صندلی چرمی 14.500.000
پراید صندوق دار 220 بیمه تا 6 ماه 13.500.000
پراید هاچبک 111 120 3 الی4 لکه رنگ دارد - بیمه 3 ماه - فنی سالم  13.000.000
پراید صندوق دار 148 لاستیک جلو نو- بیمه تابرج ۱۰ - معاینه فنی فروردین ۹۸ - تخفیف بیمه ۲ سال - یه لکه رنگ رو گلگیر عقب - گیربکس دیسک صفحه تازه تعمیر 13.900.000
پراید صندوق دار 131 250 بی رنگ -  فنی سالم - لاستیک جلو 100% - عقب 60% - بیمه تا آخر برج 9 - تخفیف کامل - ضبط دزدگیر- معاینه فنی تا اخر سال 14.000.000
پراید هاچبک 111 154  فرمون هیدرولیک و ترمز abs - رنگ شدگی فقط یک در - خوردگی یک گلگیر - شاسی ها سالم و بدون ضربه کارشناس تایید کرده و برگه کارشناسی - بیمه تا برج ۵ و تخفیف بیمه از ابتدا 12.500.000
پراید هاچبک 111 107 بیمه تا 97.6.15 - معاینه فنی تا 17 اسفند - تخفیف بیمه کامل - روکش و دزدگیر  - بدون رنگ ولی خط و خش  15.600.000
پراید صندوق دار 220 دوگانه سوز - شاسی یک طرف ضربه دارد  12.000.000
پراید صندوق دار 170 بیمه تا برج ۸ – لاستیک نو 13.700.000
پراید 141 139 کارکرد واقعی - فرمان هیدرولیک - ترمزای بی اس - رینگ دارد - لاستیک ها نو - جلوبندی تعویض-شیشه دودی - فنی سالم - بیمه تا برج هفت- دیسک و صفحه تعویض - بیمه تخفیف 13.800.000
پراید صندوق دار 160 لاستیک صددرصد - شیشه دودی روکش صندلی - بیمه ۹ ماه تخفیف بیمه کامل - جلوبندی نو – صفحه کلاچ نو - معاینه فنی ۱۰‌ماه 14.000.000
پراید صندوق دار 161 بدون رنگ - بیمه تا اخر خرداد - فنی بسیار سالم  - وضعیت لاستیکها ۶۰ درصد 14.300.000
پراید صندوق دار 200 بیمه 3ماه . تخفیف بیمه 5 سال. معاینه فنی دارد . دو لکه رنگ جزیی اندازه بند انگشت . به شرط کارشناسی.لاستیک 90درصد. موتوری و گیربکس به شرط کارشناسی. ضبط فلش خور 13.700.000

 

 

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که جهت خرید ماشین پراید دست دوم مدل 90 باید در حدود 13.700.000 تومان هزینه در نظر گرفت و خودرویی با شرایط زیر خریداری کنید: تخفیف بیمه کامل، همراه با معاینه فنی، دارای رنگ جزئی در بدنه، سالم به لحاظ فنی و همراه با ضبط و میانگین 150 الی 160 هزار کیلومتر کارکرد.

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 91

در این بخش به بررسی مشخصات و راهنمای خرید خودرو پراید دست دوم مدل 91 پرداخته می شود.

 

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 91

( قیمت ماشین پراید دست دوم)

نوع پراید کارکرد (هزار کیلومتر) سایر مشخصات قیمت خودرو
پراید صندوق دار   150  ماشین بی رنگ، فنی سالم به شرط، ٦ سال تخفیف ١ سال بیمه کامل 15.000.000 
 پراید صندوق دار 132 136   بدون روغن ریزی یا کم کردن -  لاستیک ۹۰ درصد - بیمه یک سال کامل - دوگانه  16.700.000
 پراید صندوق دار 120   عقب جلو پلمپ بدون تصادف دو تیکه رنگ شده گی  14.000.000
 پراید صندوق دار 93  دیسک و صفحه کلاج دایکن ژاپن،تسمه تایم، تسمه کولر و دینام، وایر، شمع در ۶۷۰۰۰ کیلومتر عوض شده، کولر شارژ شده  15.500.000 
 پراید صندوق دار 132 119  زاپاس نو - ضبط باتصویری -دزدگیر با پاور - لاستیکها چهارحلقه ۹۰درصد بیمه ثالث تا برج ۱۰   15.000.000
پراید صندوق دار   200 فنی به شرط - لاستیک ها نو - بیمه تا آخر سال- تخفیف بیمه کامل - عقب جلو پلمپ - سه لکه رنگ   13.900.000
 پراید 141  80  بدون رنگ  16.200.000
 پراید صندوق دار 131 86   - 15.500.000 
پراید هاچبک 111  170  بدون رنگ دارای بیمه   14.900.000
 پراید هاچبک 111 95  بیمه تا 15 اسفند - تخفیف از ابتدا- 5 سال - معاینه فنی به تازگی اخذ شده – دزدگیر – ضبط – روکش - جلوبندی تازه تعمیر - خط و خش جزئی دارد  16.100.000 
پراید صندوق دار 131  200   فنی سالم ، دوگانه ، لاستیک نو ، تخفیف بیمه کامل ، لاستیک نو ،چند لکه رنگ کوچک. تخفیف به خریدار 13.000.000 
 پراید 132  140

فرمان هیدرولیک - بی رنگ - بیمه ۳ماه – دزدگیر - روکش صندلی سالم

15.500.000 

 

 

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که جهت خرید ماشین پراید دست دوم مدل 91 باید در حدود 14.900.000 الی 15.000.000 تومان هزینه در نظر گرفت و خودرویی با شرایط زیر خریداری کنید: تخفیف بیمه کامل، همراه با معاینه فنی، دارای رنگ جزئی در بدنه، سالم به لحاظ فنی و همراه با ضبط و میانگین 110 الی 140 هزار کیلومتر کارکرد.

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 92

در این بخش به بررسی مشخصات و راهنمای خرید خودرو پراید دست دوم مدل 92 پرداخته می شود.

 

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 92

( قیمت ماشین پراید دست دوم)

نوع پراید کارکرد (هزار کیلومتر) سایر مشخصات قیمت خودرو
 پراید صندوق دار 131 95  دارای ۳ ماه بیمه ثالث با یکسال تخفیف  - تسمه های تایم ، هیدرولیک و کولر تعویض    15.800.000
پراید هاچبک 111   90 ماشین کاملا فنی سالم - لاستیک جلو نو-عقب هم 70درصد-یک سال بیمه و معاینه - با روکش و دزدگیر   17.200.000
پراید صندوق دار   142  بیمه تا بهمن ۹۷ - فقط درب سمت شاگرد رنگ دارد مابقی بدون رنگ است  15.400.000
 پراید صندوق دار  120 فنی سالم بدون رنگ  15.500.000 
پراید هاچبک 111   75 بیرنگ و بدون تعویض و تصادف به شرط کارشناس - معاینه فنی یکسال - بیمه ٤ ماه تخفیف بیمه از ابتدا کامل  17.800.000 
 پراید 141 85  بی رنگ  - بیمه تخفیف کامل  16.000.000
پراید صندوق دار 131   45  تا برج ۵ بیمه داره و سه سال تخفیف بیمه دارد - ظاهر ماشین بدون هیچ گونه خط وخشی - دزدگیر مجیکار.صندوق عقب ریموتی .ضبط  17.700.000
 پراید صندوق دار 131  60  ماشین فنی سالم تک بنزین بیمه یک ماه. بیمه تخفیف ۴ سال تصادف کرده 15.300.000 
 پراید صندوق دار 131 130   چهار حلقه لاستیک فالکن ژاپن تازه تعویض شده  - دیسک صفحه تازه تعویض شده 16.500.000 
 پراید صندوق دار 131  113 رنگ مشکی متالیک تسمه تایم تعویض روغن گالف تازه تعویض باتری نو  15.500.000 

 

 

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که جهت خرید ماشین پراید دست دوم مدل 92 باید در حدود 15.500.000 الی 16.000.000 تومان هزینه در نظر گرفت و خودرویی با شرایط زیر خریداری کنید: تخفیف بیمه کامل، همراه با معاینه فنی، دارای رنگ جزئی در بدنه، سالم به لحاظ فنی و همراه با ضبط و میانگین 85 الی 100 هزار کیلومتر کارکرد.

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 93

در این بخش به بررسی مشخصات و راهنمای خرید خودرو پراید دست دوم مدل 93 پرداخته می شود.

 

راهنمای خرید پراید دست دوم مدل 93

( قیمت ماشین پراید دست دوم)

نوع پراید کارکرد (هزار کیلومتر) سایر مشخصات قیمت خودرو
 پراید صندوق دار 70   دوگانه سوز کارخانه - فقط تعویض پلاک 17.500.000 
 وانت پراید  36  4 حلقه لاستیک نو - کفی یک تکه عقب و کفی جلو - روکش صندلی - بیمه بدنه کارت طلایی تا دی ماه 16.500.000 
 پراید هاچ بک 111 80  111 سفید مدل 93 اس ای کم کار لاستیکها نو بیمه تا برج 6 روکش دزدگیر تصویریی ضبط و باند فنی و اتاق سالم  18.000.000 
 پراید 141 60  بیرنگ وسالم مدل ۹۳بیمه تا اسفند ماه سال جاری بیمه بدنه   16.500.000
 پراید هاچ بک 111 53   بیمه برج11 - تخفیف بیمه کامل لاستیکها خوب – کفی – روکش -  دزدگیر - رنگ روی صندوق عقب و درب راننده  17.800.000
پراید 132  93   فنی سالم  17.000.000
 وانت پراید 19  بیمه ۴ ماه تخفیف نداره گلگیر وروی در وقسمتی از گلگیر عقب رنگ دارد   14.500.000
پراید صندوق دار  84   بدون رنگ فنی سالم بیمه 3 ماه  17.100.000
پراید 141   72  فنی سالم -  کلید مخفی - سنسور بالابر اتوماتیک شیشه های جلو در صورت قفل خودرو 14.500.000 
پراید صندوق دار  90  بیمه ثالث کامل - تخفیف کامل - لاستیک 80 درصد - پخش تصویری  17.000.000 

 

 

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که جهت خرید ماشین پراید دست دوم مدل 93 باید در حدود 16.500.000 الی 17.000.000 تومان هزینه در نظر گرفت و خودرویی با شرایط زیر خریداری کنید: تخفیف بیمه کامل، همراه با معاینه فنی، دارای رنگ جزئی در بدنه، سالم به لحاظ فنی و همراه با ضبط و میانگین 90 هزار کیلومتر کارکرد.

 

 

منبع: رکاب.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین