لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

10 ویژگی خودروی فورد Focus مدل 2018 | پر فروش ترین خودرو بریتانیا

خودرو فورد Focus به عنوان یکی از پر فروش ترین خودروها در بریتانیا مطرح است. در این مقاله به بیان 10 ویژگی خودرو فورد Focus خواهیم پرداخت.

 

پلت فرم جدید فورد Focus

در ساخت نسخه ی جدید این خودرو از پلت فرم جدید C2 استفاده شده است. تمامی بخش های مختلف کمپانی فورد در سراسر دنیا با یکدیگر جمع شدند و برای پلت فرم خودروی جدید تصمیم گرفتند و سپس طراحان و مهندسان در اروپا کار را به سرانجام رساندند. بدین ترتیب نسخه ی جدید این خودرو با وجود اینکه وزن کمتری نسبت به نسخه ی قبلی دارد اما جادارتر و مستحکم تر از آن است.

 خودرو فورد Focus

 

طراحی فورد Focus

در قسمت جلوی نسخه ی جدید خودروی فورد Focus تغییر چندانی مشاهده نمی شود. در واقع اصلی ترین تغییر ظاهری مربوط به کناره های خودرو است. در کناره های خودرو از خطوط کمان مانندی استفاده شده که دو تا از این خطوط متمایل به سمت بالا و یکی از آن ها متمایل به پایین می باشد. در قسمت عقب نیز چراغ های این قسمت بزرگتر طراحی شده اند.

 خودرو فورد Focus

 

فضای بیشتر در فورد Focus

استفاده از پلت فرم جدید باعث شده تا طول محور تا محور این خودرو افزایش یابد و در نتیجه فضای بیشتری در داخل کابین ایجاد شود. بدین ترتیب فضای بیشتری برای پاها در نظر گرفته شده است. همچنین صندلی های نسخه ی جدید برای استفاده ی بهتر از فضای ایجاد شده در داخل کابین باز طراحی شده اند. البته گفتنی است که تنها 18 میلی متر به طول خودرو اضافه شده است. پس نگران پارک کردن این نسخه نباشید. از طرفی اگر نتوانید این خودرو را خودتان پارک کنید، گزینه ی پارک اتوماتیک به کمک شما می آید.

 خودرو فورد Focus

 

طراحی داخلی فورد Focus

داشبورد نسخه ی جدید طراحی ساده تر، زیباتر و تمیز تری دارد و در ساخت آن از پلاستیک نرم استفاده شده است. از طرفی داشبورد این نسخه تا حد امکان به سمت جلو رانده شده تا داخل کابین جادارتر به نظر برسد، البته نه در آن حد که دستتان به صفحه نمایش این خودرو نرسد. صفحه نمایش استفاده شده در این خودرو به بزرگی 8 اینچ بوده و سیستم اطلاعاتی خودرو نیز از نوع Ford Sync 3 است. همچنین کمپانی فورد از سیستم صوتی 675 واتی B&O در این خودرو استفاده کرده است. این خودرو همچنین گزینه ی شارژ بدون سیم نیز دارد.

 خودرو فورد Focus

 

خودرو فورد Focus مجهز به سیمکارت

خودروی فورد Focus همانند خودروی Astra مجهز به یک سیمکارت بوده و همین امر سبب می شود تا این خودرو بتواند اطلاعات بروز و آنلاین مربوط به ترافیک را در اختیار رانندگان قرار دهد. همچنین این ویژگی باعث می شود تا در زمان حادثه خودرو به صورت خودکار نیروهای امدادی را با خبر نماید و آن ها را از محل دقیق حادثه مطلع کند. وجود این سیمکارت باعث می شود تا از آن به عنوان یک هات اسپات WiFi نیز استفاده شود.

خودرو فورد Focus 

 

هوش مصنوعی در خودرو فورد Focus

خودروی فورد Focus مدل 2018 مجهز به سیستم Co-Pilot360 است. این سیستم متشکل از یک رادار در قسمت جلوی خودرو، یک رادار در کناره های خودرو، یک دوربین در قسمت جلو و 12 سنسور فراصوت در دور تا دور خودرو است. این اجزا نه تنها هر کدام به صورت مستقل عمل می کنند، بلکه تمامی داده های بدست آمده از طریق آن ها توسط سیستم کمکی خودرو مقایسه و پردازش می شود. بدین ترتیب سیستم هوش مصنوعی استفاده شده در خودروی فورد Focus عملکرد فوق العاده ای دارد. برای مثال در حالت کروز کنترل این سیستم مراقب خودروهای موجود در جلو و کناره های خودرو است. همچنین سیستم کمکی حرکت بین خطوط نیز از سیستم هوش مصنوعی خودرو استفاده می کند.

 خودرو فورد Focus

 

سیستم تعلیق فورد Focus

ایده ی سیستم تعلیق مورد استفاده در خودروی فورد Focus اگرچه در این مدل هم تغییر نکرده اما از سیستم کاملا جدید استفاده شده است. همچنین کمپانی فورد برای سه تیپ مختلف این خودرو، سیستم های تعلیق مختلفی در نظر گرفته است.

 خودرو فورد Focus

 

انواع پیشرانه در خودرو فورد Focus

کمپانی فورد 4 پیشرانه ی مختلف برای این خودرو در نظر گرفته که دو تا از این پیشرانه ها از نوع بنزینی و دو تای دیگر از نوع دیزلی هستند. پیشرانه ی بنزینی 1.0 لیتری Ecoboost دارای سه نسخه با قدرت های خروجی 85، 100 و 125 اسب بخار است. پیشرانه ی بنزینی دیگر به حجم 1.5 لیتر بوده که دارای نسخه های با قدرت تولیدی 150 و 182 اسب بخار است. دو نوع پیشرانه ی 1.5 لیتری و 2.0 لیتری دیزلی نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که قدرت خروجی آن ها 120 و 150 اسب بخار است.

 خودرو فورد Focus

 

ویژگی گریل ها در فورد Focus

گریل های استفاده شده در این خودرو از نوع فعال هستند یعنی زمانی که رادیاتور خودرو نیازی به هوای خنک نداشته باشد، دریچه های گریل بسته می شود و بدین ترتیب هوای به دام افتاده در داخل، موجب شکستن توربولنسی در پشت چرخ های جلو می شود. بدین ترتیب میزان نیروی درگ وارد شده به خودرو کاهش می یابد. همانند مدل های قبلی، مدل جدید این خودرو نیز تنها شامل نسخه ی پنج در است و کمپانی فورد تصمیمی مبنی بر تولید نسخه ی سه در این خودرو را ندارد. 

 خودرو فورد Focus

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین