لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

معرفی کامل رنو ساندرو | مشخصات فنی، قیمت ماشین ساندرو و شرایط فروش رنو ساندرو

رنو ساندرو را می توان از جمله خودروهای پسابرجامی دانست که طی همکاری مشترک بین دو کمپانی خارجی و داخلی نیسان و پارس خودرو تولید شد. پیش از این، رنو ساندرو را با نام داچیا در بازارهای بین المللی می شناختیم. ورود این خودرو به ایران، سبب تغییر نام آن از داچیا ساندرو به رنو ساندرو شد. ساندرو را در اصل می توان محصول کمپانی داچیا دانست. این کمپانی به جهت تولید و عرضه ی خودروهای ارزان قیمت شهرت داشت که از جمله تولیدات آن می توان به ساندرو و ال 90 اشاره است. البته این خودرو در سال 2015، به آخرین تولید خود در کشور کلمبیا پایان داد. هرچند که این داستان در ایران، جلوه ی دیگری دارد و پایان انقضای تولید خودرو، جای خود را به شروع تولید می دهد. در ایران واژه ی کراس اوور کمتر در ادبیات جامعه مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر از واژه ی شاسی بلند برای خودروهای کراس اوور و SUV به صورت همزمان استفاده می شود. بسیاری از افراد، رنو ساندرو را به عنوان رنو ساندرو شاسی بلند می شناسند که در این مقاله جهت شفاف سازی این موضوع، به ماشین رنو ساندرو شاسی بلند اشاره شد.

در این مقاله به بررسی کامل ماشین رنو ساندرو خواهیم پرداخت. در ابتدا به معرفی و بررسی کامل مشخصات فنی، طراحی و امکانات موجود در رنو ساندرو پرداخته و پس از آن به مقایسه ی دو نسخه ی ساندرو و استپ وی می پردازیم. در انتها نیز به بررسی نقاط قوت و ضعف، شناسایی رقبا، قیمت صفر و قیمت دست دوم خودرو در بازار داخلی خواهیم پرداخت.

 

 

مشخصات فنی

در این بخش به بررسی مشخصات فنی خودروی رنو ساندرو پرداخته می شود. کمپانی پارس خودرو، رنو ساندرو را با پیشرانه ی K4M 696 تولید و عرضه می کند. این پیشرانه در خودروی ال 90 نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این پیشرانه ی 1.6 لیتری، از نوع چهار سیلندر بوده که قدرتی برابر با 150 اسب بخار و گشتاور 140 نیوتون متر در دور 3750 بر دقیقه تولید می کند.

قدرت این موتور با گیربکس 5 سرعته دستی در خودرو ساندرو معمولی و گیربکس 4 سرعته اتوماتیک در ساندرو اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.

سیستم تعلیق رنو ساندرو در محور جلو متشکل از یک سیستم تعلیق مستقل مک فرسون با بازوی جناقی و در محور عقب متشکل از سیستم تعلیق میل پیچشی با مقطع H و فنر مارپیچ است. در بخش ترمز، ترمز دیسکی تهویه شونده در قسمت جلو و ترمز کاسه ای برای قسمت عقب تعبیه شده است.

 ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

مقایسه رنو ساندرو با رنو استپ وی: کدام برتر است؟

شاید تنها تفاوت رنو ساندرو با رنو استپ وی را در طول و عرض و ارتفاع آن دانست. البته این تفاوت بسیار ناچیز است. طول، عرض و ارتفاع رنو ساندرو استپ وی تنها 4 میلیمتر، 7 میلیمتر و 10 میلیمتر بیشتر از رنو ساندرو معمولی دارد. تغییر ضربه گیر رنو ساندرو معمولی از رنگ سفید به رنگ مشکی و اضافه کردن باربند در نسخه ی استپ وی را می توان به عنوان آخرین تفاوت مضحک این دو نسخه دانست.  

  ماشین رنو ساندرو و رنو ساندرو شاسی بلند

 

امکانات و تجهیزات

 در این بخش به بررسی امکانات و تجهیزات رنو ساندرو شاسی بلند پرداخته می شود. جهت بررسی بهتر ماشین ساندرو می توانید به مشاهده ی جدول زیر بپردازید.

تجهیزات و امکانات رنو ساندرو شاسی بلند

 

نقاط قوت و ضعف رنو ساندرو

در جدول زیر به طور کامل به بررسی معایب و مزایای خودروی رنو ساندرو پرداخته می شود. این جدول بر اساس بررسی های انجام شده از فضای مجازی، نظرات کاربران و افرادی که تجربه ی رانندگی با رنو ساندرو را دارند، جمع آوری شده است.

 نقاط قوت و ضعف ماشین ساندرو یا رنو ساندرو شاسی بلند

 

شرایط فروش رنو ساندرو : رنو ساندرو پارس خودرو با چه شرایطی عرضه خواهد شد؟

شرکت پارس خودرو طی آخرین اخباری که در تاریخ 27 فروردین ماه 1397 مبنی بر شرایط فروش رنو ساندرو منتشر کرد، اعلام شد که پیش فروش رنو ساندرو شاسی بلند ( یا همان رنو ساندرو معمولی و اتومات) به صورت پیش فروش تک ودیعه ای و فقط اینترنتی خواهد بود. زمان صدور فروش رنو ساندرو، آذر 97 خواهد بود. به این ترتیب در زمان ثبت نام فروش رنو ساندرو، مبلغ 22 میلیون تومان به صورت پیش پرداخت دریافت می گردد و قیمت نهایی رنو ساندرو، معادل قیمت روز شرکت در زمان تحویل خودرو محاسبه خواهد شد. مبلغ پیش پرداخت جهت فروش رنو ساندرو با گیر بکس اتوماتیک، 25 میلیون تومان خواهد بود که قیمت این خودرو نیز در زمان تحویل خودرو معادل قیمت روز شرکت محاسبه خواهد شد.

 شرایط فروش رنو ساندرو پارس خودرو

 

رنو ساندرو: قیمت ماشین ساندرو صفر و قیمت ماشین ساندرو دست دوم در بازار

جهت خرید خودرو رنو ساندرو نیاز است تا با آخرین قیمت ماشین ساندرو در سال 97 آشنا باشید. رنو ساندرو دنده ای با گیربکس JHQ از جانب نمایندگی با قیمت44 میلیون و 800 هزار تومان و در بازار خودرو با قیمت 53 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می شود. رنو ساندرو اتوماتیک با قیمت 49 میلیون 900 هزار تومان از جانب نمایندگی و با قیمت 61 میلیون 200 هزار تومان در بازار خودرو عرضه می شود. رنو ساندرو استپ وی دنده ای با قیمت 49 میلیون 290 هزار تومان توسط نمایندگی و با قیمت 59 میلیون تومان در بازار خودرو عرضه می شود. رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک با قیمت 55 میلیون و 790 هزار تومان در نمایندگی و با قیمت 67 میلیون و 500 هزار تومان در بازار داخلی خودرو عرضه می شود.

جهت خرید خودرو رنو ساندرو دست دوم می توانید رنو ساندرو 95 را با مشخصات و قیمت زیر خریداری کنید:

 

  • رنو ساندرو  سال 95، کارکرد 28000 کیلومتر، بدون رنگ و سالم به لحاظ فنی، قیمت خرید 51 میلیون تومان
  • رنو ساندرو سال 95، کارکرد 38000 کیلومتر، بدون رنگ و فنی سالم، قیمت خرید 51 میلیون تومان
  • رنو ساندرو سال 95، کارکرد 26000 کیلومتر، بیمه سه ماه، تخفیف کامل بیمه، لاستیک 90 درصد، قیمت خرید 52 میلیون تومان
  • رنو ساندرو آخر 94، کارکرد 48000 کیلومتر، اتومات سفید، سند دست اول، قیمت خرید 50 میلیون تومان.

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

ماشین رنو ساندرو - رنو ساندرو شاسی بلند

 

 

 منبع: رکاب

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین