لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نکات نمایشگاه بین المللی خودرو دیترویت | جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

هر چند که نمایشگاه بین المللی خودرو دیترویت، چندان جالب توجه واقع نشد و انتظارات را برآورده نکرد، اما همچنان با اتفاقات جالبی همراه بود. در این نمایشگاه، برخی از کمپانی های خودروسازی از تکنولوژی های جدیدی در خودروهای خود رونمایی کردند. در ادامه ی این مقاله به بررسی جدیدترین تکنولوژی های معرفی شده در سال 2018 خواهیم پرداخت.

 جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

تکنولوژی سیستم CabinWatch  در خودرو مینی ون هوندا اودیسه 2018

سیستم "نظارت بر کابین" یا CabinWatch،  این امکان را برای رانندگان فراهم می کند تا بتوانند بدون اینکه به عقب برگردند، فرزندان خود را در ردیف های عقب خودرو، تحت نظر داشته باشند. استفاده از یک دوربین از نوع " چشم ماهی (Fisheye)" در سقف خودرو، سبب شده تا اتفاقات مربوط به ردیف دوم و سوم خودرو در صفحه نمایش مربوط به سیستم اطلاعاتی خودرو نمایش داده شود. خودروی هوندا اودیسه 2018، علاوه بر این، به سیستم CabinTalk و سیستم میکروفونی Voice-of-God مجهز بوده که در این تکنولوژی راننده می تواند بدون اینکه به عقب برگردد و نگاه خود را از جاده به ردیف های صندلی عقب بگرداند، می تواند با سرنشینان ردیف های عقب ارتباط برقرار نماید.

 

تکنولوژی دریچه های تهویه هوا در خودرو سدان کیا استینجر GT 2018

دریچه های تهویه هوای خودروی کیا استینجر GT 2018 از طراحی متفاوتی نسبت به سایر محصولات کمپانی کیا برخوردار است. در واقع، همین تفاوت سبب شده تا این تکنولوژی و ویژگی جدید نیز به عنوان یکی دیگر از تازه های دنیای خودرو شناخته شود. طراحی جدید دریچه های تهویه هوا سبب شده که این خودرو، اسپرت تر به نظر برسد. البته پیش تر، مشابه این دریچه های تهویه هوا در خودروی آئودی TT نیز مشاهده شده است. به هر حال کمپانی کیا با استفاده از این طراحی جدید، کار نوآورانه ای در این سدان جدید انجام داده که در نوع خود جالب توجه است.

 جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

تکنولوژی سیستم تشخیص عابر پیاده (Intuitive Pedestrian Detection) در خودرو لکسوس 2018 LS500

سیستم " تشخیص عابر پیاده " از جمله جدیدترین سیستم های ایمنی موجود در خودروی خودروی لکسوس LS500 2018 محسوب می شود. اگرچه کمپانی لکسوس تاکنون اطلاعات زیادی مربوط به عملکرد فنی این سیستم منتشر نکرده اما طبق اعلام این کمپانی، استفاده از این سیستم، موجب می شود تا در صورت مشاهده ی عابر پیاده در برابر خودرو، ترمز اضطراری به صورت خودکار عمل کند. همچنین خودرو با چرخش آنی مختصری، سعی در جلوگیری از برخورد با عابر پیاده خواهد داشت. البته این عمل به گونه ای رخ خواهد داد که خودرو از لاین حرکتی خود خارج نشود و تنها با یک مانور خوب، عابر پیاده را رد کرده و به مسیر خود ادامه دهد.

 جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

تکنولوژی اسکنرهای لیزری در خودرو کانسپت فولکس واگن I.D. Buzz

نسخه ی کانسپت مینی بوس الکتریکی کمپانی فولکس واگن، مجهز به سنسورهایی است که سیستم خودران این خودرو از طریق آن ها می تواند از اتفاقات جلوی خودرو آگاه شود. چهار اسکنر لیزری در سقف I.D. Buzz تعبیه شده است. این مینی بوس قرار است به تکنولوژی کاملا خودران مجهز باشد که در حالت رانندگی خودران، اسکنرها از سطح سقف جدا شده و مسیر روبروی خودرو را روشن خواهند کرد.

 جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

تکنولوژی فرمان دینامیک در خودرو آئودی2018 SQ5

سیستم فرمان دینامیک، به عنوان تکنولوژی جدیدی در خودروی آئودی 2018 SQ5 بوده که از طریق آن به بهبود هندلینگ خودرو کمک می کند. این سیستم دارای یک مکانیسم هدایت پیشرفته بوده که باعث می شود رانندگی در سر پیچ ها راحت تر شود و قدرت مانور خودرو در پارکینگ ها نیز افزایش یابد. در واقع این سیستم بر اساس سرعت و سایر کمیت های قابل اندازه گیری خودرو، نسبت های متفاوتی از نیروی مورد نیاز برای چرخاندن فرمان را اعمال می کند. البته گفتنی است که کمپانی آئودی در حال حاضر این ویژگی را تنها برای تیپ S خودروهای آئودی در نظر گرفته است.

 جدیدترین تکنولوژی های رونمایی شده در سال 2018

 

منبع : thrillist

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین