لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

معرفی مزدا CX-3 مدل 2019 | مشخصات فنی همراه با تصاویر

در این بخش به معرفی جدیدترین تولید کمپانی مزدا، خودروی کراس اوور مزدا CX-3، پرداخته می شود. این خودرو برای اولین در سال 2016 تولید شد اما در مدل 2019 خود، همراه با تغییراتی مجددا به بازار عرضه شد.

زمانی که کمپانی مزدا خودروی کراس اوور مزدا CX-3 را برای اولین بار در سال 2016 به بازار عرضه کرد، با استقبال خوبی از جانب مشتریان همراه شد. طراحی زیبا در بخش بیرونی و داخلی، و سیستم قدرت با عملکرد مناسب مزدا CX-3 سبب جلب رضایت مشتریان شده است. ایراداتی جزئی نیز در این خودرو مطرح بود، که همین امر سبب شده تا کمپانی مزدا، تنها پس از گذشت سه سال از معرفی خودروی کراس اوور مزدا CX-3، نسخه ی بروز رسانی شده ی آن را تولید کند. از جمله تغییراتی که در نسخه ی جدید مزدا CX-3 اعمال خواهد شد می توان به موارد نظیر چراغ های جدید، چرخ های باز طراحی شده، کنسول مرکزی بروز رسانی شده و ترمز اضطراری الکترونیکی جدید اشاره کرد. همچنین کمپانی مزدا به دست به تغییراتی جزئی در موتور Skyactiv خواهد زد تا میزان قدرت و گشتاور تولیدی آن نیز افزایش یابد.

مزدا CX-3 مدل 2019 از نظر ظاهری، تغییر چندانی نسبت به گذشته نداشته است. البته همانطور که گفته شد از چراغ های اصلی LED جدید در مدل جدید استفاده شده است. طراحی چراغ های عقب نیز با کمی تغییر در مدل جدید به شکل دایره در آمده اند. در مدل جدید همچنین از چرخ های 18 اینچی جدید استفاده شده که سبب می شود تا خودرو اسپرت تر به نظر برسد.

علی رغم ظاهر خودرو، داخل کابین مزدا CX-3 مدل 2019 به خوبی مورد بروز رسانی قرار گرفته است. به منظور درک این تغییرات، نیاز است تا به بررسی داخلی هر دو کابین پرداخت. از جمله مشکلاتی که در مدل قبلی وجود داشت می توان به بزرگی بیش از حد کنسول مرکزی اشاره کرد که استفاده از ترمز دستی را بسیار دشوار می کرد. به همین خاطر، کمپانی مزدا در مدل جدید از ترمز پارک الکترونیکی استفاده کرده که این سیستم، امکان استفاده از کنسول بزرگتر و پهن تر را فراهم می کند. طراحی صندلی ها نیز با تغییراتی همراه بوده تا با سایر تغییرات ایجاد شده در داخل کابین سازگاری داشته باشند. کمپانی مزدا، از رنگ سفید/ سیاه برای پوشش چرم داخل خودرو استفاده کرده تا جلوه ی متضاد و زیبایی به وجود آورد.

خودروی مزدا CX-3 مدل 2019 نیز همانند مدل قبلی این خودرو به موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر SkyActiv مجهز است. کمپانی مزدا به منظور بهبود عملکرد این موتور، اقدام به کاهش اصطکاک بین سیلندرها و پیستون ها کرده که این امر علاوه بر بهبود عملکرد، به بهبود مصرف سوخت خودرو نیز کمک شایانی خواهد کرد. تغییرات ایجاد شده در سیستم قدرت سبب شده تا مدل جدید مزدا CX-3، توانایی تولید 148 اسب بخار قدرت و 148 پوند فوت گشتاور را داشته باشد. این ارقام نشان می دهد که هم قدرت و هم گشتاور تولیدی در مدل جدید نسبت به مدل قبلی (قدرت : 146 اسب بخار ، گشتاور : 146 پوند فوت) اندکی افزایش یافته است.

علاوه بر سیستم قدرت، در سیستم تعلیق و سیستم هدایت خودرو ( فرمان) نیز تغییراتی در راستای بهبود کیفیت رانندگی و هندلینگ خودرو ایجاد شده است. سیستم G-Vectoring Control این خودرو نیز برای افزایش دینامیک رانندگی دچار تغییراتی شده است.

کمپانی مزدا تاکنون قیمت رسمی فروش مدل 2019 خودروی CX-3 را اعلام نکرده اما نمی توان انتظار داشت که قیمت این مدل افزایش چندانی نسبت به مدل قبلی داشته باشد. قیمت تیپ های اسپرت، Touring و Grand Touring خودروی مزدا CX-3 در مدل 2018 به ترتیب 20.110، 22.195 و 25.165 دلار بوده است. انتظار می رود تا قیمت این تیپ ها برای مدل 2019 در حدود 300 دلار افزایش داشته باشد. در ضمن اصلی ترین رقیبان خودروی مزدا CX-3 در بازار فروش خودروهایی نظیر هوندا HR-V و تویوتا CH-R هستند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین