لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نسل جدید خودروی تویوتا RAV4

کمپانی تویوتا در نمایشگاه خودروی نیویورک 2018 از خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) رونمایی کرد. بر اساس تصاویری که از این خودرو بدست آمده، به نظر می رسد تفاوت اساسی بین این خودرو با سایر کراس اوورها وجود داشته باشد. نسل اول خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) در سال 1994 وارد بازار شد و در طول این مدت کم، کمپانی تویوتا موفق شده تا پنجمین نسل این خودرو را نیز تولید و عرضه نماید.

نسل جدید خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) شامل پیشرفت های چشمگیر در زمینه های دینامیک خودرو، مصرف سوخت، ایمنی و جاداری خواهد بود. نکته ی جالب این است که کمپانی تویوتا، پیشرانه ی دیزلی برای این خودرو در نظر نگرفته و این نشان دهنده ی این امر است که کمپانی تویوتا به سمت استفاده از تکنولوژی هیبرید در این خودرو حرکت می کند.

  تویوتا RAV4

کمپانی تویوتا دو نوع پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته است که عبارتند از:

 

  • پیشرانه ی 2.0 لیتری بنزینی
  • پیشرانه ی 2.5 لیتری هیبریدی ( بنزینی الکتریکی).

 

پیشرانه ی هیبریدی در کلاس خود بی نظیر است. البته این جایگاه به نظر نمی رسد دائمی باشد چراکه اکثر خودروسازان به دنبال الکتریکی کردن سیستم قدرت خود هستند. از طرفی سیستم هیبرید استفاده شده در خودروی هوندا CR-V نیز حرف هایی برای گفتن در این کلاس دارد. نسخه ی بنزینی خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) دارای دو نوع جعبه دنده ی دستی و اتوماتیک بوده درحالی که نسخه ی هیبریدی تنها شامل جعبه دنده ی اتوماتیک CVT است.

 تویوتا RAV4

سیستم دیفرانسیل این خودرو از نوع چهار چرخ و سیستم هیبریدی مجهز به موتور الکتریکی است که قدرت تولید شده توسط آن، در حرکت در آوردن محور عقب خودرو صرف می شود.

کمپانی تویوتا ادعا کرد که در نسل جدید خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) تغییرات قابل ملاحظه ای در داخل کابین ایجاد شد و بنابر ادعای این کمپانی پیشرفت خوبی از نظر کیفیت ساخت در داخل کابین مشاهده خواهیم کرد. با توجه به این که طول محور تا محور این خودرو 30 میلی متر افزایش یافته و عرض خودرو نیز با 10 میلی متر افزایش به 1855 میلی متر رسیده است، می توان مشاهده کرد که نسل جدید تویوتا راو 4 (RAV4) جادارتر نیز شده است.

در ساخت نسل جدید خودروی تویوتا راو 4 (RAV4) از پلت فرم TNGA استفاده شده که این امر سبب شده تا کیفیت رانندگی نسل جدید این خودرو افزایش یابد. همچنین نسل جدید این خودرو دارای مرکز ثقل پایین تری بوده که سبب می شود تا هدایت خودرو بهبود یابد و خودرو چابک تر به نظر برسد.

تاکنون آمار و ارقام رسمی مربوط به میزان مصرف سوخت این خودرو و میزان تولید آلاینده توسط این خودرو اعلام نشده است. اما کمپانی تویوتا اعلام کرد که هم مصرف سوخت و هم میزان تولید آلاینده در نسل جدید تویوتا راو 4 (RAV4) نسبت به نسل قبلی بهبود یافته است.

 تویوتا RAV4

اگرچه کمپانی تویوتا در نمایشگاه خودروی نیویورک 2018 از این خودرو رونمایی کرده است اما برای سفارش خرید این خودرو کمی باید منتظر ماند. کمپانی تویوتا اعلام کرد که فروش این خودرو در اروپا از سه ماهه ی اول سال 2019 آغاز خواهد شد.

همچنین قیمت رسمی این خودرو نیز تاکنون اعلام نشده است. اما به نظر می رسد افزایش قیمت چندانی در مورد نسل جدید خودروی تویوتا تویوتا راو 4 (RAV4) شاهد نخواهیم بود. بر این اساس می توان انتظار داشت تا قیمت فروش نسل جدید تویوتا راو 4 (RAV4) در اروپا از 25 هزار یورو شروع می شود.

کمپانی تویوتا اعلام کرده که قصد دارد تولید نسخه های دیزلی خودروهای سواری را از سال 2018 متوقف کند و به جای آن از سیستم هیبریدی در آن ها استفاده نماید. این اتفاق در اکثر خودروهای این کمپانی افتاده و تنها خودروهایی نظیر تویوتا هایلوکس (Hilux)، تویوتا پروایس (Proace) و تویوتا لندکروزر (Land Cruiser) دارای نسخه های دیزلی هستند.

  تویوتا RAV4

منبع : http://bit.ly/2H3KHUy 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین