لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

موتورسیکلت اسکوتر بنلی Zafferano 250

کمپانی موتورسیکلتSSR ، موتورسیکلت بنلی Zafferano 250 EFI را به عنوان یک گزینه ی جایگزین برای موتورهای با برندهای مشهور تر و البته گران تر به بازار آمریکا معرفی کرده است. موتورسیکلت بنلی Zafferano، تلفیقی از ظاهری مدرن و اسپرت است. سیستم قدرت موتورسیکلت بنلی 250 سی سی، به اندازه ی کافی قدرت و گشتاور تولید می کند. موتورسیکلت بنلی Zafferano علاوه بر ویژگی های ظاهری آن، از سیستم قدرت بالایی برخوردار است.

به نظر می رسد موتورسیکلت بنلی Zafferano، با این هدف طراحی شده که نظر مسافرانی را که در داخل شهر رفت و آمد زیادی دارند و به دنبال یک موتورسیکلت اسکوتر راحت هستند را جلب کند. طراحی این موتور با اسکوتر های قدیمی تفاوتی اساسی دارد. قسمت جلوی موتورسیکلت بنلی Zafferano به شکل زیبایی طراحی شده و از نظر آیرودینامیک، شبیه به یک هواپیما است. در پشت صفحه ی محافظ باد، سرعت سنج و سیستم اطلاعاتی موتور قرار دارد که شامل دو ساعت آنالوگی دایره ای شکل به همراه یک صفحه نمایش از نوع LED بوده که در این صفحه نمایش، اطلاعات مهم موتورسیکلت از قبیل میزان سوخت باقی مانده نمایش داده می شود.

ارتفاع صندلی این موتورسیکلت از سطح زمین 806.45 میلی متر است. فضای مناسب در نظر گرفته شده در قسمت جلو به منظور فراهم کردن فضای بیشتر برای پای موتورسوار بوده تا راحتی وی در طول سفر تامین گردد. قسمت عقب موتورسیکلت بنلی Zafferano نیز همانند قسمت جلو به خوبی طراحی شده و چراغ های قسمت عقب، همگی بر روی ساب فریم قرار گرفته است. در موتورسیکلت های از این قبیل نمی توان به طور کامل، سیستم اگزوز را پنهان کرد اما می توان تا حد امکان آن را پوشاند و این دقیقا کاری است که کمپانی موتورسیکلت SSR در مورد موتورسیکلت بنلی Zafferano انجام داده است.

 

فریم از جنس فولاد و نوع Trestle، بدنه ی اصلی این موتورسیکلت را تشکیل می دهد. در موتورسیکلت بنلی Zafferano از فورک تلسکوپی استفاده شده و کمپانی SSR برخلاف پیاجیو (Piaggio)، از این نوع فورک استفاده کرده است. دو دیسک 190 میلی متری به همراه دو کالیپر در قسمت جلو و یک دیسک 190 میلی متری در قسمت عقب، سیستم ترمز این موتور را تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که سیستم ترمز ABS برای این موتور در نظر گرفته نشده است.

موتورسیکلت بنلی Zafferano، مجهز به پیشرانه ی 249.8 سی سی با سیستم خنک کننده آبی است. این پیشرانه، توانایی تولید حداکثر 20.1 اسب بخار قدرت در دور موتور 7000 rpm را دارد. همچنین حداکثر گشتاور تولیدی این پیشرانه نیز به 17.3 پوند فوت در دور موتور 7500 rpm می رسد. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی CVT جهت انتقال قدرت متصل شده است.

 

قیمت فروش این موتور در بازارهای آمریکا 3299 دلار می باشد و 295 دلار نیز هزینه ی ارسال به مقصد می باشد. با توجه به ویژگی ها و قیمت این موتور، مشتریان اصلی این موتور را دانشجویان و افرادی که به دنبال یک وسیله ی حمل و نقل آسان برای داخل شهر ها می باشد، تشکیل می دهند.

در واقع، اسکوتر بنلی Zafferano در بازارهای آمریکا در کنار رقیبان جدی و با نام های بزرگ همانند یاماها XMAX قرار خواهد گرفت. نبوغ و بلوغ کمپانی یاماها در طراحی این موتور کاملا مشخص بوده و این موتور در تمامی قسمت ها و اجزا بالاتر از حد استاندارد است. پیشرانه ی استفاده شده در این موتور از نوع 292 سی سی بوده که توانایی تولید 27.6 اسب بخار قدرت و 21 پوند فوت گشتاور را دارد. البته لازم به ذکر است که قیمت فروش این موتور 5599 دلار عنوان شده است.

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین