لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی فولکس واگن اعلام کرد: خط تولید خودروی بیتل (Beetle) متوقف خواهد شد!

یکی دیگر از خودروهای شگفت انگیز دنیا برای دومین بار به پایان خط تولید خود رسیده و قرار است تولید این خودرو نیز متوقف شود. چندی پیش، خبر توقف خط تولید فولکس واگن بیتل توسط مدیر بخش تحقیق و توسعه کمپانی فولکس واگن اعلام شد که این خبر، موثق به نظر می رسد.

خط تولید این خودرو از سال 1938 شروع به فعالیت کرد و در سال 2003 متوقف شد. اما خط تولید نسخه ی جدید این خودرو در سال 1997 شروع به فعالیت کرد و تاکنون نیز به فعالیت خود ادامه داده است. مدیر بخش تحقیق و توسعه کمپانی فولکس واگن، خبر توقف تولید خودروی فولکس واگن بیتل را به صورت رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 اعلام کرد. بنابر گفته ی مدیریت توسعه فولکس واگن، تولید دو یا سه نسل از خودروی فولکس واگن بیتل تا این جای کار، کافی است و بهتر است در وضعیت کنونی، این خودرو در تاریخ کمپانی فولکس واگن ثبت شود. همچنین وی اعلام کرد که دیگر نمی توان مدل جدیدی از این خودرو را برای پنجمین بار معرفی کرد.

معرفی خودروهای جایگزین فولکس واگن بیتل (Beetle):

اگر چه خودروی فولکس واگن بیتل به نوعی یک خودروی نوستالژیک محسوب می شود، اما کمپانی فولکس واگن، مدل های متعددی جهت جایگزینی این خودرو دارد. خودروهای فولکس واگن سری I.D. کامپکت قرار است تجارت آینده ی کمپانی فولکس واگن در عرصه ی خودروهای الکتریکی کوچک را ادامه دهد. البته می توان انتظار داشت که نسخه یT-Roc  کانورتیبل نیز جایگزین نسخه ی کانورتیبل فولکس واگن بیتل شود.

با وجود زیبایی و خاطره انگیز بودن فولکس واگن بیتل، جذابیت آن تا زمانی ادامه دار است که مشتریان، همچنان با این دید به این خودرو نگاه کنند. در چند سال اخیر فروش خودروی فولکس واگن بیتل، کاهش چشمگیری را تجربه کرده که دلیل این امر را می توان در گرایش مشتریان به سمت خودروهای کراس اوور و SUV دانست.

البته گفتنی است که تاکنون زمان دقیق توقف خط تولید خودروی فولکس واگن بیتل اعلام نشده و به نظر می رسد حداقل چندین سال دیگر شاهد تولید این خودروی دوست داشتنی خواهیم بود. برای مشاهده ی کامل ویدیوی رسمی منتشر شده از توقف تولید فولکس واگن بیتل به این بخش مراجعه نمایید.

 

منبع :  http://bit.ly/2GEgRqh

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین