لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

قانون منع تردد برخی از خودروهای آلاینده در دو شهر از کشور آلمان!

بر اساس اعلام مقام های قضایی کشور آلمان، دو شهر دوسلدورف و اشتوتگارت مجاز هستند تا از تردد خودروهای آلاینده در مراکز شهر، جلوگیری نمایند. این دو شهر، آلوده ترین شهر های آلمان محسوب می شوند. شهر اشتوتگارت، شهری است که اصلی ترین خطوط تولید کمپانی مرسدس در آن قرار دارد. البته انتظار می رود در سال های آتی این قانون در کشور آلمان فراگیرتر شود چرا که 70 درصد از شهرهای این کشور از جانب اتحادیه ی اروپا، با سطح آلودگی بالاتر از حد مجاز اعلام شده است.

این اولین باری است که به یک شهر اجازه داده می شود تا از تردد خودروها بر اساس نظر مقامات آن شهر جلوگیری شود. البته نحوه ی اجرای این قانون هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و همچنان بر روی روند اجرایی این قانون، گفتگوهایی صورت می گیرد.

به احتمال زیاد، این قانون بیش از همه دامن خودروهای دیزلی قدیمی را خواهد گرفت  که اخیرا نیز انتقاد های زیادی از این خودروها به عمل آمده است. دولت آلمان به همراه صنعت خودروسازی این کشور به صورت شفاهی مخالفت خود با این قانون را اعلام کرده اند چراکه آن ها معتقد هستند این قانون اثر بسیار بدی بر روی مالکان خودروهای دیزلی خواهد داشت.

اگر چه به نظر نمی رسد تا این قانون به این سرعت به مرحله ی اجرایی برسد، اما یکی از وکلایی که در زمینه ی حمایت از هوای پاک فعالیت دارد، عنوان کرد:" اعمال این قانون یک موفقیت بسیار بزرگ برای مردم آلمان محسوب می شود. این قانون می تواند شروعی برای گسترش آن در کل کشور و حتی قاره ی اروپا باشد. این قانون به طور صریح بیان می کند که خودروهای دیزلی که میزان آلایندگی آن ها بالا می باشد قابل محدود شدن هستند."

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین