لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تیزر تبلیغاتی جدید لکسوس UX 2019

کمپانی لکسوس، تصویری از کراس اوور جدید 2019 UX منتشر کرد. لکسوس2019 UX  قرار بود تا در تاریخ ششم مارس در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 معرفی شود. یک عکس و یک تیزر بسیار کوتاه، تنها اطلاعاتی است که راجع به لکسوس 2019 UX منتشر شد و بر اساس همین منابع می توان به طراحی ظاهری این کراس اوور جدید لکسوس (2019 UX) پی برد.

کراس اوور جدید لکسوس 2019 UX از نظر ابعاد، حتی کوچکتر از کراس اوور لکسوس NX بوده و بدین ترتیب می توان گفت که کراس اوور جدید لکسوس 2019 UX، کوچکترین و ارزان ترین کراس اوور کمپانی لکسوس محسوب می شود. طراحی این کراس اوور مشابه با طراحی تویوتا C-HR بوده که البته از طراحی کراس اوورهای لکسوس NX و لکسوس RX نیز در طراحی این کراس اوور العام گرفته شده است. کمپانی لکسوس ادعا کرده که این کراس اوور دارای بدنه ی کاملا مقاوم با مرکز جرم پایین و هندلینگ استثنایی است.

در تیزری که از لکسوس 2019 UX منتشر شد، به چند ویژگی اساسی کابین این کراس اوور لکسوس می توان پی برد. در طراحی داخل کابین لکسوس UX از خودروی لکسوس LC500 الهام گرفته شده است. تمامی نمایشگر های این خودرو از نوع دیجیتالی و حتی سرعت سنج این خودرو نیز به صورت دیجیتالی طراحی شده است. سیستم اطلاعاتی Enform استفاده شده در این خودرو با طراحی عریضی که دارد، شباهت زیادی به سیستم استفاده شده در خودروی لکسوس RX دارد.

پیشرانه ی درنظر گرفته شده برای این کراس اوور جدید تاکنون اعلام نشده اما با توجه به اینکه این کراس اوور لکسوس از نوع 250h خواهد بود، وجود سیستم هیبریدی در سیستم قدرت این خودرو تقریبا قطعی است. بر این اساس انتظار می رود کمپانی لکسوس از یک پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر دارای توربو که در کراس اوور لکسوس NX استفاده شده، در کراس اوور جدید لکسوس UX نیز استفاده کند. این پیشرانه، توانایی تولید 235 اسب بخار قدرت و 258 پوند فوت گشتاور را داشته و می تواند به یک جعبه دنده ی 6 سرعته متصل شود. البته می توان انتظار داشت که کمپانی لکسوس از جعبه دنده ی با تعداد دنده های بیشتر استفاده کند. به احتمال قوی سیستم دیفرانسیل پایه ی این خودرو از نوع چرخ جلو خواهد بود و سیستم دیفرانسیل چهار چرخ به عنوان یک گزینه ی اختیاری مطرح خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین