لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

چگونه حذف نرده های پیاده رو، موجب کاهش تصادفات می شود!

پژوهشی جدید در لندن نشان می دهد که که حذف نرده هایی که در مناطق عبور عابران نصب می شوند، موجب کاهش آسیب دیدگی و مرگ عابران شده است. در این گزارش آمده است افزایش توجه رانندگان به عابران پیاده در اثر حذف نرده ها، به عنوان عامل اصلی کاهش تلفات عابران پیاده بوده است.

محققان مرکز حمل و نقل لندن (TfL) داده های تصادف مربوط به 70 منطقه از شهر را که نرده های آن ها برداشته شده بود، تحلیلی به عمل آوردند. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که در اثر حذف نرده ها، میزان آسیب دیدگی شدید و یا فوت عابران پیاده، در حدود 56 درصد کاهش یافته است. در این مقدار اگر میانگین کاهش سالانه میزان تصادفات را درنظر بگیریم، میزان آسیب دیدگی و فوت بر اثر تصادف به صورت کلی در تقاطع هایی که نرده های حفاظتی آن ها برداشته شده است، در حدود 48 درصد کاهش یافته است.

محققان مرکز حمل و نقل لندن (TfL) راجع به حذف نرده های محافظتی در شهر لندن اعلام کردند که این امر سبب افزایش توجه رانندگان به عابران پیاده شده و همین امر می تواند دلیل کاهش تلفات در تصادفات باشد. نرده های حفاظتی به رانندگان " دید تونلی" می دهد و این توهم را در آن ها ایجاد می کند که عابران پیاده در پشت آن ها قرار دارند.

زمانی ها که نرده های حفاظتی برداشته می شوند، طبیعتا فضای بیشتری برای عبور به طرف دیگر خیابان، باز می شود و عابران پیاده به صورت پراکنده از مکان های مختلف از عرض خیابان عبور می کنند. بیشتر از اینکه این امر نگران کننده و خطرناک باشد، این حس در رانندگان ایجاد می شود که عابران پیاده، هر لحظه می توانند اقدام به عبور از خیابان کنند و همین امر سبب احتیاط بیشتر رانندگان، حین رانندگی می شوند.

همچنین نرده های حفاظتی در خیابان ها موجب می شود تا برخی از عابران پیاده در پشت این نرده ها گرفتار شده و مسیر زیادی را برای رسیدن به پیاده رو طی کنند. حذف این نرده ها می تواند به منزله ی سپری کردن زمان کمتر در خیابان ها برای عابران پیاده تلقی شود. به همین دلایل تقاطع های بدون نرده های حفاظتی می توانند به مراتب ایمن تر باشند.

در سال های اخیر در کشور انگلستان، برخی از سازمان های محلی نظیر مرکز حمل و نقل لندن (TfL)، اقدام به جمع آوری نرده های حفاظتی خیابان ها نموده تا امنیت بیشتری را در داخل شهر ایجاد کنند و عابران پیاده با خیال راحت در آن ها رفت و آمد کنند. حذف نرده های حفاظتی در شهرها به منظور کاهش سلطه ی خودروها در این مناطق صورت می گیرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین