لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

آنچه لندروور دیفندر Adventure از سایر رقبا جدا می کند

لندروور دیفندر (Defender) یکی از استثنایی ترین خودروهای دنیا بوده که 68 سال پیش برای اولین بار تولید شد. با وجود اینکه بیش از 6 دهه از تولید لندروور دیفندر (Defender) می گذرد، تغییرات زیادی در آن ایجاد نشده است. البته خودروی لندروور دیفندر (Defender) کلاسیک نیز مانند بسیاری از خودروهای دیگر، در مرحله ی خروج از خط تولید بوده و قرار است تا یک خودروی مدرن تر جایگزین آن شود. خوشبختانه به دلیل پایین بودن میزان آلایندگی این خودروی جدید و استانداردهای ایمنی بالای آن، می توان انتظار داشت لندروور دیفندر (Defender) جدید در سراسر دنیا به فروش برسد. کمپانی لندروور، سه نسخه ی خاص از خودروی دیفندر (Defender) را تولید کرده که این سه گانه عبارتند از: لندروور Heritage با رنگ سبز روشن کلاسیک، لندروور Autobiography و لندروور Adventure که مخصوص آفرود طراحی شده است.

لندروور Adventure از امکانات و تجهیزاتی برخوردار بوده که امکان سفر به جاده های ناهموار کوهستانی و یا سفرهای جنگلی در قاره ی آفریقا را میسر می کند. اصلی ترین ویژگی های آفرود لندروور Adventure، تایرهای از نوع Goodyear MT/R و چرخ های از جنس آلیاژ آلومینیوم است. رنگ بدنه ی نارنجی رنگ و گریل و کاپوت مشکی، موجب شده تا لندروور Adventure از جلوه ی خاصی برخوردار باشد. اخیرا کمپانی لندروور، نسخه ی جدید خودروی لندروور دیفندر Adventure را طراحی و معرفی کرده است. مدل جدید این خودرو نیز همچنان از طراحی خشن نسخه ی کلاسیک خود ارث برده اما امکانات آفرود جدیدی در این نسخه افزوده شده است. در لندروور Adventure مدل 2018 از پنل های محافظ بیشتری استفاده شده که برای محافظت از قسمت های حیاتی زیر بدنه ی خودرو مانند محفظه ی روغن، رادیاتور، محفظه ی سوخت و اتصالات خودرو بسیار ضروری است.

سیستم دریچه ی هوای ورودی خودرو در ارتفاع بالایی قرار گرفته که همین امر سبب می شود تا این خودرو بتواند اعماق بیشتری را در آب فرو رود. قرار گیری دریچه ی هوا در ارتفاع بالاتر سبب شده تا فیلتر هوا برای مدت بیشتری تمیزتر بماند. میله های قرار گرفته در سقف این خودرو سبب می شود تا فضای بسیار زیادی برای قرارگیری تایرهای یدکی، سوخت اضافی و محموله های دیگر ایجاد شود. در مدل 2018 لندروور Adventure، علاوه بر رنگ نارنجی، دو رنگ سفید و خاکستری هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است.

داخل کابین مدل 2018 خودروی لندروور Adventure، تغییرات زیادی نسبت به مدل قبلی داشته است. راحتی و فضای کافی برای سرنشینان، به عنوان اصلی ترین هدف کمپانی لندروور در طراحی داخل کابین مدنظر بوده است. در طراحی داخلی این خودرو از چرم ویندسور (Windsor) استفاده شده است.

مدل 2018 خودروی لندروور Adventure به پیشرانه ی 2.2 لیتری چهار سیلندر مجهز بوده که توانایی تولید 122 اسب بخار قدرت و 266 پوند فوت گشتاور را دارد. بر خلاف ارقام اشاره شده، این پیشرانه ی دیزلی، قدرت کافی برای عبور از مسیرهای ناهموار را تولید می کند. حداکثر سرعت این خودرو 136 کیلومتر در ساعت بوده و می تواند در عرض 14 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. پیشرانه ی لندروور Adventure 2018 به یک جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی متصل شده است.

قیمت فروش نسخه ی Adventure خودروی لند روور دیفندر از 58.072 دلار شروع می شود.

از اصلی ترین رقبای خودروی لندروور Adventure 2018 می توان به خودروی جیپ رنجلر Wrangler Rubicon و مرسدس بنز  G واگن اشاره کرد. خودروی جیپ رنجلر (Wrangler) به پیشرانه ی 3.6 لیتری V6 مجهز  بوده که توانایی تولید 285 اسب بخار قدرت و 260 پوند فوت گشتاور را دارد. جیپ رنجلر (Wrangler) با دو نوع جعبه دنده 5 سرعته ی اتوماتیک و 6 سرعته ی دستی، طراحی شده است. قیمت نسخه ی دو درب جیپ رنجلر (Wrangler)، از 31.420 دلار و قیمت نسخه ی 4 درب آن از قیمت 34.920 دلار آغاز می شود.

خودروی مرسدس بنز G-Class و یا مرسدس بنز G Wagon که خودروی نظامی آلمان نیز محسوب می شود، به منظور رقابت با خودروهای لندروور Defender و جیپ رنجلر (Wrangler)، وارد بازار شد. پیشرانه ی پایه ی درنظرگرفته شده برای این خودرو از نوع 3.0 لیتری دیزلی V6 بوده که قادر به تولید 211 اسب بخار قدرت و 398 پوند فوت گشتاور است. نسخه ی G550 مجهز به پیشرانه ی 5.5 لیتری V8 بوده که توانایی تولید 382 اسب بخار قدرت و 391 چوند فوت گشتاور را دارد. البته کمپانی مرسدس بنز دو نسخه ی AMG نیز برای این کلاس در نظر گرفته که از عملکرد بهتری برخوردار بوده و بیشتر به منظور رانندگی در خیابان، کاربرد دارد. در مجموع می توان مرسدس بنز G63 AMG را به عنوان قدرتمند ترین خودروی مرسدس بنز کلاس G دانست. مرسدس بنز G63 AMG به پیشرانه ی 5.5 لیتری Biturbo مجهز بوده که توانایی تولید 535 اسب بخار قدرت  و 560 پوند فوت گشتاور را دارد. قیمت فروش مرسدس بنز نسخه ی G550 از 115.400 دلار و قمت فروش نسخه ی G63 AMG از 137.150 دلار آغاز می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین