لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

کمپانی جیلی، بزرگترین سهام دار دایملر مرسدس بنز

کمپانی جیلی که تولید کننده ی قطعات مورد نظر کمپانی ولوو است، اخیرا سهامی به ارزش 9 میلیارد دلار از کمپانی مرکزی مرسدس بنز ،یعنی دایملر، خریداری کرده است. بدین ترتیب، کمپانی جیلی اکنون بزرگ ترین سهامدار کمپانی دایملر است. چرا که در حدود 10 درصد از سهام این کمپانی را در اختیار گرفته است.

قبل از اینکه کمپانی جیلی اقدام به خرید سهام کمپانی دایملر نماید، خبرگزاری های مختلف اخباری مبنی بر تصمیم کمپانی جیلی برای خرید سهام کمپانی دایملر را منتشر کرده بودند. اکنون صحت این خبر توسط خود کمپانی دایملر به خبرگزاری ها ارسال شده است و این کمپانی آلمانی اعلام کرده است که از خریداران سهام بزرگ در این کمپانی استقبال می کند.

لی شا فو، مالک چینی کمپانی جیلی، در حال حاضر کمپانی های ولوو، لوتوس و پل استار را در اختیار دارد. وی همچنین مالک Lynk & Co، یکی دیگر از کمپانی های تولید خودروهای الکتریکی، همانند پل استار است. لی شافو، علاوه بر کمپانی های اشاره شده مالک شرکت های Terrafugia و London Electric Vehicle نیز بوده که این شرکت ها بر روی پروژه ی تولید خودروهای پرنده و تاکسی های جدید شهر لندن فعالیت می کنند.  

خرید 9.69 درصد از سهام کمپانی دایملر توسط کمپانی جیلی نشانه ی اشتیاق این کمپانی برای همکاری تکنولوژیکی به خصوص در زمینه ی خودروهای الکتریکی با کمپانی های دیگر است. مرسدس بنز اعلام کرده که این کمپانی در نظر دارد تا آخر سال 2022، 10 خودروی الکتریکی مختلف تحت برند EQ معرفی نماید. همچنین پیش بینی می شود در این مدت، این کمپانی خود را به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه ی تکنولوژی باتری و طراحی خودروهای الکتریکی در سطح جهان معرفی نماید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین