لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

آزمایش جدیدترین نسخه پورشه 911 مدل 2018

کمپانی پورشه در نظر دارد تا پایان سال 2018 و در نمایشگاه خودروی پاریس از نسخه ی جدید خودروی پورشه 911 رونمایی کند. با وجود اینکه کمپانی پورشه، عکس رسمی این خودرو را که با برچسب های مخصوص پوشانده شده، منتشر کرده است اما اطلاعات دقیقی نمی توان از این عکس استخراج نمود. با توجه به عکس منتشر شده، تنها به این نکته می توان پی برد که نسخه ی جدید پورشه 911 از نظر ظاهری تغییر زیادی نسبت به نسخه ی کنونی نداشته است. مدیر بخش تولید خودروی پورشه 911، اعلام کرد که احتمالا یک پیشرانه ی هیبریدی نیز برای این خودرو در نظر خواهند گرفت. اما اصلی ترین گزینه برای استفاده به عنوان پیشرانه ی پایه، همان پیشرانه ی 6 سیلندر خواهد بود.

با وجود اینکه خودروهای خودران در دنیا در حال توسعه هستند و اکثر کمپانی های بزرگ خودروسازی به سمت استفاده از این تکنولوژی حرکت می کنند اما مدیر بخش تولید پورشه اعلام کرد که خودروی پورشه 911 همواره دارای فرمان خواهد بود و این خودرو یکی از آخرین خودروهایی خواهد بود که در آن از تکنولوژی خودران بودن استفاده خواهد شد.

نسل هشتم خودروی اسپرت پورشه 911 به کرات در حال آزمایش مخصوص زمستانی مشاهده شده است. خودروی پورشه 911 که در این آزمایش های اخیر مورد استفاده قرار گرفت، از نظر طراحی بدنه با سایر نسخه های تست شده از تفاوت هایی برخوردار بود. در این نسخه از سپر عقب جدید موجود در خودروی پورشه 911 توربو (Porsche 911 Turbo) استفاده شده است. همچنین اگزوز از نوع Quad-Exhaust بر روی این خودرو سوار است. چراغ های عقب پورشه 911 جدید از نوع LED و با طراحی متفاوت بوده است. همانند نسل های گذشته ی خودروی پورشه 911، می توان انتظار داشت که نسل جدید این خودرو نیز تغییرات ظاهری چندان چشمگیری نسبت به نسخه ی قبلی خود نداشته باشد.

بر اساس تجربه ای که از نسل های گذشته ی خودروی پورشه 911 وجود دارد، می توان انتظار داشت تا کمپانی پورشه عرضه ی نسل جدید خودروی پورشه 911 را اضافه کند تا موجب بهبود هندلینگ و دینامیک خودرو و افزایش پایداری شود. البته این اقدام برای استفاده از پیشرانه ی هیبریدی ضروری است و در صورتی که کمپانی پورشه بخواهد در نسل جدید از پیشرانه ی هیبریدی استفاده کند، قطعا باید عرضه خودرو را بیشتر کند.

استفاده از پیشرانه ی هیبریدی به منزله کاهش آلودگی تولیدی این خودرو و افزایش بازده است اما این نکته را نباید فراموش کرد که پورشه 911 به عنوان یک خودروی اسپرت مطرح بوده که در آن، قدرت تولیدی، حرف اول را می زند. به همین جهت احتمال زیادی وجود دارد که از پیشرانه ی 6 سیلندر به صورت پایه در نسل جدید نیز استفاده شود.

با توجه به عکس های مخفیانه ای که از داخل کابین پورشه 911 منتشر شده می توان گفت که پورشه 911 جدید، به سیستم نمایش دیجیتالی مجهز خواهد بود که تنها سیستم آنالوگ این خودرو، مربوط به نمایشگر دور موتور آن است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین