لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

معرفی ده خودروی لوکس مدل 2018 برای رانندگان تازه وارد

گرفتن گواهی نامه و اقدام برای خریدن یک خودروی شخصی در دنیای کنونی یک گام به سمت بزرگسالی محسوب می شود. اما خرید خودرو و نگهداری از آن، یک امر پر هزینه می تواند باشد. بنابراین بهترین راه برای کاهش هزینه ها انتخاب یک خودروی ارزان قیمت با هزینه ی بیمه ی پایین و اقتصادی است. البته خودروهای معرفی شده در این مقاله، بدون محاسبه ی گمرک و قیمتی که در ایران دارند، ارائه می شود و اگر بخواهیم از خودروی لوکس ایرانی با قیمت پایین برای افراد تازه وارد نام ببریم، صرفا نام پراید در میان خودروها می درخشد!!!. بنابراین منظور از خودروی با قیمت پایین برای افراد تازه وارد، خودروهایی است که در خارج از ایران به فروش می رسد. به ادامه ی مقاله می پردازیم.

خرید خودروی نو دو مزیت اساسی دارد: اول اینکه گارانتی برای چندین سال شامل خودرو می شود، و دوم اینکه خودروی نو، خرابی های به مراتب کمتری نسبت به خودروهای کار کرده و یا دست دوم دارد.

در این مقاله ما سعی کرده ایم ده خودروی جدید و مناسبی را که برای افرادی که تازه گواهی نامه دریافت نموده اند را معرفی کنیم. این خودروها سایز کوچکی دارند به همین دلیل کنترل کردن آن ها راحت تر بوده و رانندگان جدید می توانند به راحتی این خودروها را در جاده کنترل کنند. البته برای ایمنی بیشتر و مشتاق نگه داشتن رانندگان جدید، چند خودروی لوکس و بزرگ نیز در این مقاله معرفی خواهند شد. این خودروهای بزرگ و لوکس می توانند در حین رانندگی، به رانندگان تازه وارد اعتماد به نفس ببخشند و از تجربه ی رانندگی لذت ببرند.

 

یکی از مهم ترین مشکلات رانندگی در شهرها، هزینه های بالای بیمه ی خودرو است. اگر شما یک راننده ی تازه وارد باشید، کمبود تجربه می تواند سبب شود تا مشکلاتی در حین رانندگی گریبان گیر افراد شود. اگر بتوانید برای مدت 12 ماه، خود را از تصادف مصون نگه دارید، می توانید از تخفیف خوبی برای تمدید بیمه ی خود بهره ببرید.

 

یکی دیگر از راه های مشمول تخفیف بیمه شدن در خارج از ایران، استفاده از جعبه سیاهی است که شرکت بیمه کننده در خودروی شما نصب می کند. این جعبه سیاه یک دستگاه الکترونیکی بوده که سیستم های الکترونیکی و صفحه ی نمایش خودرو را کنترل می کند و از این طریق فرد راننده و شرکت بیمه کننده می تواند رانندگی را مشاهده کرده و شیوه های بهتر رانندگی را بیاموزید. در صورتی که امتیاز خوبی از این طریق بدست آورید، شرکت بیمه کننده تخفیف خوبی برای بیمه کردن خودرو در اختیار شما قرار می دهد.

برخی از افراد هستند که علاوه بر توانایی مالی بالا، سعی در خرید ایمن ترین خودروها را دارند. معمولا این افراد به دنبال خودروهای سایز کوچکی خواهند بود که نمره ی خوبی از سازمان های بررسی ایمنی خودرو نظیر Euro NCAP گرفته اند. نکته ی لازم به ذکر این است که تست Euro NCAP در سال 2015 بروز رسانی شده و استانداردهای ایمنی برای نمره دهی به خودروها ارتقا یافته اند.

توصیه می شود تا افرادی که راننده ی تازه واردی هستند، به انتخاب یک خودرو با پیشرانه ی بنزینی به جای پیشرانه ی دیزلی، دست بزنند. البته تعداد خودروهای دیزلی سایز کوچک موجود در بازار محدود است. به همین دلیل بهتر است سراغ خودروهای بنزینی سایز کوچک رفت.

 

در ادامه به معرفی بهترین خودروهای مدل 2018، برای رانندگان تازه وارد خارجی می پردازیم:

  • اسکودا Citigo

  • فورد Fiesta

  • فولکس واگن Polo

  • سئات Ibiza

  • کیا Picanto

  • هیوندا i10

  • فورد Ka+

  • داکیا Sandero

  • سوزوکی Baleno

  • تویوتا Aygo / پژو 108 / سیتروئن C1

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین