لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

هیوندای سانتافه جدید 2018

کمپانی هیوندا اخیرا اعلام کرد که از نسل چهارم خودروی SUV سانتافه در نمایشگاه ژنو در ماه آینده رونمایی خواهد کرد. نسخه ی تولیدی این خودرو قرار است از سه ماهه ی دوم سال 2018 آغاز شود و فروش این خودرو در بازارهای جهانی نیز از سال 2018 آغاز می شود.

سانتافه ی 2018 جدید، طراحی ظاهری تیز تری دارد. گریل این خودرو به صورت شش ضلعی طراحی شده و چراغ های اصلی آن از نوع LED است. در قسمت عقب این خودرو از یک سپر کاملا جدید استفاده شده است. اسپویلر قرار گرفته بر روی سقف این خودرو، ظاهری اسپرت به سانتافه ی جدید بخشیده است.

کمپانی هیوندا اعلام کرده که سانتافه ی جدید از نظر جادار بودن در کلاس خودروهای SUV هفت صندلی بی نظیر خواهد بود. این خودروی جدید به شکلی عریض تر و طویل تر از نسخه ی کنونی طراحی شده است. طول خودروی سانتافه ی جدید 4470 میلی متر و عرض آن 1890 میلی متر خواهد بود. این ابعاد بدین معنی است که سرنشینان ردیف دوم 38 میلی متر جای پای بیشتری نسبت به نسخه ی کنونی در اختیار خواهند داشت.

در داخل کابین نیز تغییراتی در داشبورد سانتافه 2018 ایجاد شده و از سیستم اطلاعاتی از نوع تبلت شناور استفاده شده است. همچنین دنده، دریچه های سیستم تهویه و فرمان استفاده شده در این نسخه نیز کاملا جدید بوده و نمایشگر سرعت این خودرو نیز دارای صفحه نمایش کاملا دیجیتالی است.

با وجود اینکه مشخصات نسخه ی مخصوص فروش در بریتانیا هنوز اعلام نشده اما کمپانی هیوندا اعلام کرده که سیستم صوتی استفاده شده در نسخه ی جهانی این خودرو دارای یک صفحه نمایش 5 اینچی TFT مجهز به بلوتوث و AUX خواهد بود. البته صفحه نمایش 7 اینچی نیز برای سانتافه 2018 موجود بوده و استفاده از آن اختیاری است. همچنین در تیپ های بالاتر این خودرو از صفحه نمایش 8 اینچی و دوربین عقب استفاده خواهد شد.

برای افزایش ایمنی سانتافه 2018، کمپانی هیوندا از پکیج ایمنی و کمکی SmartSense استفاده خواهد کرد که این پکیج، امکانات و تجهیزاتی نظیر سیستم مشاهده ی نقاط کور و سیستم Safety Exit Assist را شامل می شود. سیستم Safety Exit Assist موجب شده در مواقعی که خودرویی از پشت قصد عبور از کنار خودرو را داشته باشد، در این بازه ی زمانی، درب سرنشینی که خودرو از سمت قرار است عبور کند، باز نشود تا از برخورد احتمالی جلوگیری شود. این خودرو همچنین مجهز به سیستم جدید Rear Occupant Alert بوده که به راننده هشدار می دهد که سرنشینانی در ردیف عقب صندلی خودرو قرار دارند، و تا همه ی سرنشینان پیاده نشوند، اجازه ی قفل کردن و ترک خودرو را به راننده نمی دهد. دلیل اصلی استفاده از این سیستم، در نظر گرفتن امنیت جانی کودکان بوده است. از دیگر امکانات ایمنی این خودرو می توان به سیستم هشدار دهنده ی برخورد از جلو، سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک و سیستم کمکی تعویض لاین حرکتی اشاره کرد.

کمپانی هیوندا اعلام کرده است که تمامی تلاش خود برای هرچه راحت تر بودن سانتافه 2018 را کرده است. سیستم تعلیق سانتافه 2018 به گونه ای طراحی شده که عملکرد نرم تری از نسخه ی کنونی داشته باشد. اگرچه ساخت این سیستم تعلیق سفت تر شده اما چون میزان قابلیت جابجایی سانتافه 2018 افزایش یافته، در مجموع می توان گفت سیستم تعلیق نسخه ی جدید سانتافه نرم تر شده است.

کمپانی هیوندا، دو پیشرانه ی دیزلی و دو پیشرانه ی بنزینی برای این خودرو در نظر گرفته است. هر دو پیشرانه ی دیزلی دارای حجم 2.4 لیتر بوده با این تفاوت که یکی از نوع GDI و دیگری از نوع MPI است. پیشرانه ی استفاده شده در این خودرو به یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک کاملا جدید متصل خواهد شد و قدرت تولید شده در پیشرانه را به هر چهار چرخ خودرو منتقل خواهد کرد. البته این احتمال نیز وجود دارد که کمپانی هیوندا از تکنولوژی هیبرید در این نسخه ی جدید سانتافه استفاده نماید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین