لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

کمپانی موتورسازی هیرو (HERO) با هشت محصول در نمایشگاه اتو اکسپو 2018

کمپانی هیرو (Hero) در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo 2018) از موتورهای جدید خود رونمایی کرد که در این مقاله معرفی آنها خواهیم پرداخت..

 

  • موتورسیکلت هیرو XPulse :

تنها 4 ماه از معرفی موتورسیکلت هیرو Xpulse برای اولین بار در نمایشگاه EICMA 2018 می گذرد و اکنون نسخه ی تولیدی این موتورسیکلت با نام XPulse 200 آماده ی فروش است. بدنه ی نسخه ی تولیدی موتورسیکلت هیرو Xpulse تقریبا همانند نسخه ی کانسپت بوده و تنها تغییرات جزئی در آن ایجاد شده است. در مجموع، ظاهر این موتور فوق العاده زیبا به نظر می رسد. موتورسیکلت هیرو Xpulse، به پیشرانه ی 200 سی سی مجهز بوده که توانایی تولید 18.4 اسب بخار قدرت و 17.1 نیوتن متر گشتاور را دارد. موتورسیکلت هیرو Xpulse، همچنین دارای امکانات و تجهیزات مختلف از جمله یک صفحه نمایش تمام دیجیتال به همراه مکان یابی و چراغ های از نوع LED است. گلگیرهایی در قسمت های جلو و عقب، سیستم ترمز ABS، فریم الماسی سبب شده تا موتورسیکلت هیرو Xpulse جلوه ای اسپرت تر پیدا کند. سیستم تعلیق این موتور متشکل از یک فورک تلسکوپی با جابجایی 190 میلی متری در قسمت جلو و یک ضربه گیر قابل تنظیم در 10 حالت در قسمت عقب است.

 

  • موتورسیکلت هیرو Maestro Edge 125 :

یکی دیگر از موتورسیکلت های کمپانی هیرو در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo)2018 مربوط به موتورسیکلت هیروMaestro Edge 125 است. این موتور در گذشته تنها دارای نسخه ی 110  سی سی بود اما کمپانی هیرو تصمیم گرفت تا نسخه ی 125 سی سی این موتور را نیز روانه ی بازار فروش کند. بدین ترتیب، موتورسیکلت هیرو Maestro Edge 125 مجهز به پیشرانه ی 125 سی سی Energy Boost بوده که این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 8.8 اسب بخار قدرت در دور موتور 6750 rpm را دارد. میزان گشتاور تولیدی این پیشرانه حداکثر به 10.2 نیوتن متر در دور موتور 5000 rpm می رسد. این موتور مجهز به سیستم i3S idle-Stop-Start بوده که موجب بهبود بازده موتور می شود. موتورسیکلت هیروMaestro Edge 125، قرار است در سه ماهه ی دوم سال 2018 وارد بازار فروش شود.

 

  • موتورسیکلت هیرو Duet 125 :

موتورسیکلت هیرو Duet 125 نیز همانند موتور هیرو Maestro Edge 125، مجهز به پیشرانه ی 125 سی سی بوده و تقریبا تغییرات ایجاد شده در هر دو موتور یکسان هستند. اما موتورسیکلت هیرو Duet 125 بر خلاف موتور هیرو Maestro 125 که دارای رنگ بندی جدید و پنل های جدید در قسمت جلوی موتور است.  چراغ های راهنمای این موتور بر روی بدنه قرار گرفته است درحالی که چراغ های راهنمای موتورسیکلت هیرو Maestro 125 بر روی دسته ی موتور قرار دارد. این موتور نیز همانند Maestro 125 مجهز به سیستم i3S Start/Stop است.

 

  • موتورسیکلت هیرو Xtreme 200R :

کمپانی Hero موتور Xtreme 200R را به عنوان نماینده ی خود در کلاس موتورهای 200 سی سی معرفی کرده است. این موتور مجهز به پیشرانه ی 200 سی سی تک سیلندر با سیستم خنک کننده ی بادی می باشد که توانایی تولید 18.4 اسب بخار قدرت در دور موتور 8000 rpm را دارد و میزان گشتاور تولیدی این موتور حداکثر به 17.1 نیوتن متر در دور موتور 6500 rpm می رسد. این موتور می توان در عرض 4.6 ثانیه از سرعت صفر تا 60 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. میزان مصرف سوخت این موتور نیز 39.29 کیلومتر به ازای هر لیتر است. تاکنون قیمت رسمی این موتور اعلام نشده اما انتظار می رود در ماه های آینده این موتور را در بازارهای فروش مشاهده کنیم.

 

  • موتورسیکلت هیرو 2018 Karizma ZMR :

نسخه ی بروز رسانی شده ی موتورسیکلت هیرو Karizma نیز در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo)توسط کمپانی Hero به نمایش گذاشته شد. موتورسیکلت هیرو Karizma مجهز به پیشرانه ی 223 سی سی با سیستم خنک کننده ی بادی بوده که قادر به تولید حداکثر 20 اسب بخار قدرت در دور موتور 8000 rpm است. حداکثر گشتاور تولیدی این موتور نیز به 19.7 نیوتن متر در دور موتور 6500 rpm می رسد. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی 6 سرعته متصل شده است.

 

  • موتور هیرو 2018 Achiever 150 :

موتور هیرو Achiever 150 با رنگ طوسی مات، در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo) به نمایش گذاشته شد که استفاده از خطوط نارنجی رنگ در بدنه ی این موتور در کنار رنگ طوسی سبب شده تا این موتورسیکلت، جلوه ی زیبایی داشته باشد. مشخصات فنی این موتور نسبت به نسخه ی قبل تفاوتی نداشته است.

 

  • موتورسیکلت هیرو کانسپت با قابلیت اتصال به گوی هوشمند (iSmart 110 Connected ):

اکنون قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند حتی در موتورسیکلت ها نیز به امری رایج تبدیل شده است. به همین دلیل کمپانی هیرو از این فرصت استفاده کرد و یک نسخه ی کانسپت از موتوری را در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo) به نمایش گذاشت که تمامی سیستم های آن به صورت دیجیتالی و قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند را دارد.

 

  • موتورسیکلت هیرو Dakar Bike :

کمپانی هیرو فرصت معرفی موتورسیکلت هیرو 450 RR Dakar را در نمایشگاه اتو اکسپو (Auto Expo) بدست آورد. این موتور نیز در رقابت های داکار 2018 که در آمریکای جنوبی برگزار شد، حضور داشت. سیستم تعلیق این موتور متشکل از یک فورک 52 میلی متری با قابلیت جابجایی 300 میلی متر در قسمت جلو و یک ضربه گیر با قابلیت جابجایی 320 میلی متر در قسمت عقب است. چرخ قسمت جلوی این موتور 21 اینچ و چرخ عقب آن 18 اینچ بوده که هر دو چرخ با تایر هایMichelin  پوشانده شده اند. یک دیسک 298 میلی متری در قسمت جلو و یک دیسک 220 میلی متری در قسمت عقب سیستم ترمز این موتور را تشکیل می دهند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین