لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه ی جدید رنو کپچر با نام کپچر بلیز توربو

دو سال است که از معرفی اولین نسخه ی تولیدی خودروی رنو کپچر (Captur) می گذرد. این خودرو که بر اساس پلت فرم خودروی رنو کلیو (Clio) ساخته شده، دارای ظاهری زیبا، ارتفاعی و قیمتی متناسب با امکانات موجود است. این خودرو در این مدت امتحان خود را در کلاس خودروهای کراس اوور سایز کوچک پس داده و به عنوان یکی از خودروهای محبوب به حساب می آید.

کمپانی رنو تنها به تولید یک نسخه از این خودرو بسنده نکرده و قرار است یک نسخه ی جدید توسط Renault South Africa با ظاهری جدید تولید شود. این خودرو تحت نام رنو کپچر بلیز (Captur Blaze) با این هدف تولید خواهد شد که کسانی که بودجه ی لازم برای خرید نسخه ی فرانسوی را نداشته باشند، بتوانند از این نسخه استفاده کنند.

در حالی که استپ وی ساندرو (Sandero) با افتخار نام برند رنو را یدک می کشد و در عوض آن طور که باید در حد و اندازه های نام کمپانی رنو نیست، خودروی کپچر (Captur) به آن چیزی که از کمپانی رنو می توان انتظار داشت نزدیک تر است. در نسخه ی جدید این خودرو از رنگ بندی Dual-Tone استفاده نخواهد شد اما سایر مشخصات این خودرو از جمله سپر جدید، چراغ های اصلی جدید و چرخ های آلومینیومی 16 اینچی شباهت زیادی به نسخه ی اصلی خودروی رنو کپچر دارد.

در طراحی و ساخت داخل کابین اگرچه بیشتر از مواد سفت و سخت استفاده شده اما مقاومت و ارگونومی بالای داخل کابین احساس رضایت در مشتریان ایجاد خواهد کرد. البته گفتنی است که جنس بالای داشبورد از مواد نرم تری تشکیل شده است. ویژگی های پایه ی داخل کابین شامل تنظیمات مربوط به ارتفاع صندلی راننده، شیشه های الکتریکی ، سیستم تهویه، چراغ های اصلی اتوماتیک، برف پاک کن های اتوماتیک، سیستم کروز کنترل و سیستم صوتی شامل بلوتوث است. ایجاد قابلیت اتصال گوشی های هوشمند به سیستم صوتی توسط کمپانی رنو تحسین برانگیز است. بدین ترتیب می توان از طریق گوشی هوشمند از نرم افزارهای مکان یابی استفاده کرد.

از دیگر اقدامات هوشمندانه ی کمپانی رنو در طراحی این خودرو، طراحی تاشو صندلی های ردیف دوم بوده که این قابلیت را به مالکان خودرو می دهد تا در صورت نیاز این صندلی ها را به سمت جلو و یا عقب تا کنند.

خودروی رنو کپچر بلیز توربو (Captur 66 KW Turbo Blaze) به پیشرانه ی 898 سی سی توربو دار مجهز بوده که به یک جعبه دنده ی 5 سرعته ی دستی متصل شده است. تغییرات در سیستم قدرت این خودرو، سبب شده تا وزن کلی خودرو به 1204 کیلوگرم کاهش پیدا کند و جعبه دنده نیز بسیار تیز تر عمل نماید. در کل انتظار داریم تا مشتریان نسخه ی جدید رنو کپچر از سیستم قدرت این خودرو رضایت داشته باشند.

کمپانی رنو ادعا کرده که میزان مصرف سوخت این خودرو تنها 5.4 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت طی شده است. این در حالی است که این خودرو در شرایط واقعی تست شد و پس از طی مسافت 100 کیلومتر، مشاهده شد که این خودرو 7.2 لیتر سوخت مصرف کرده است.

امکانات و تجهیزات ایمنی این خودرو شامل ترمز ABS، سیستم کنترل پایداری ESC، 4 ایربگ است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین