لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

قدرتمندترین موتورسیکلت تاریخ کمپانی تریومف: Speed Triple S و RS

بالاخره کمپانی تریومف (Triumph) نسخه ی جدید موتور افسانه ای خود را معرفی کرد. کمپانی بریتانیایی تریومف (Triumph) قصد دارد تا در سال 2018 نسخه ی جدید موتور اسپید تریپل (Speed Triple) را تولید نماید. موتوری که روزهای پر افتخار خود را از زمان معرفی نسخه ی 94 Speed Triple T309 آغاز کرده است. موتورسیکلت تریومف اسپید تریپل به عنوان موتورسیکلتی 24 ساله محسوب می شود و تاکنون شش بار بروز رسانی شده است. تریومف اسپید تریپل، آخرین بار در سال 2016 مورد طراحی مجدد و بروز رسانی قرار گرفته است. اکنون کمپانی تریومف (Triumph) بار دیگر تصمیم گرفته تا نسخه های جدید این موتور را تولید نماید و آن ها را با نام های تریومف 2018 Speed Triple S & RS معرفی کند. این موتورسیکلت ها، در همایشی که در محل کمپانی تریومف (Triumph) برگزار شد، معرفی شدند. این نسخه ها را می توان سریع ترین، قدرتمند ترین و مجهز ترین اسپید تریپل (Speed Triple) در طول تاریخ تولید آن نام گذاری کرد.

موتورهای اسپید تریپل اس و آر اس (2018 Speed Triple S & RS) مجهز به همان پیشرانه ی 1050 سی سی خواهد بود اما تغییراتی در این پیشرانه ایجاد شده که سبب شده تا وزن آن کاهش یافته و عملکرد آن بهبود یابد. قابل ذکر است که بنابر ادعای کمپانی تریومف (Triumph) در حدود 105 تغییر جدید در سیستم قدرت اسپید تریپل اس و آر اس ایجاد شده است. این پیشرانه ی بهبود یافته، توانایی تولید 150 اسب بخار قدرت ( 10 اسب بخار بیشتر از نسخه ی قبلی) و 86.3 پوند فوت گشتاور (5 پوند فوت بیشتر از نسخه ی قبلی) را دارد.

کمپانی تریومف (Triumph) تلاش بسیار زیادی داشته تا از امکانات و تجهیزات جدید در نسخه های جدید اسپید تریپل (Speed Triple) استفاده نماید. برای مثال اگزوز Arrow استفاده شده در نسخه ی RS را در نظر بگیرید. این اگزوز بهترین صدای ممکن را برای این موتور خشن بریتانیایی تولید می کند و به مراتب از اگزوز استفاده شده در نسخه ی قبلی، عملکرد بهتری دارد.

داشبورد جدید TFT تمام رنگی به همراه چراغ های اصلی از نوع LED مجهز به DRL موجب شده تا این موتور زیبایی منحصر به فردی را داشته باشد. امکانات و تجهیزات این موتور شامل Ride-by-Wire، کروز کنترل، سیستم ترمز ABS، سیستم کنترل کشش و 5 حالت راندن است.

نسخه ی RS همچنین شامل امکاناتی اضافی نظیر سیستم ترمز متغیر ABS در سر پیچ ها و سیستم کنترل کشش بهینه سازی شده به همراه سیستم جدید IMU است. این سیستم موجب شده تا کیفیت موتور سواری در مسیرهای مستقیم و هنگام پیچ ها، افزایش یابد.

استفاده از مدرن ترین امکانات و تجهیزات در دو نسخه ی S و RS سبب شده تا این دو اسپید تریپل اس و آر اس 2018، بهترین هندلینگ را در بین موتورهای رودستر تولید شده در بریتانیا داشته باشند. سیستم تعلیق نسخه ی Triple S متشکل از یک فورک Showa USD قابل تنظیم در قسمت جلو و یک ضربه گیر دولوله ای از نوع Ohlins USD در قسمت عقب است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین