لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی محصول جدید تریومف: موتورسیکلت بونویل بابر بلک 2018

کمپانی تریومف (Triumph) قصد دارد تا کلاس موتور بونویل بابر (Bonneville Bobber) را با معرفی موتور جدید بونویل بابر بلک در سال 2018 گسترش دهد. نسخه ی بلک (Black) نیز بر پایه ی همان پلت فرم موتورسیکلت های بونویل بابر (Bonneville Bobber) ساخته خواهد شد و تقریبا از همان قطعات در این موتور استفاده خواهد شد و سایر جزئیات این موتور وجه تمایز آن با سایر نسخه ها محسوب خواهد شد.

موتورهای بونویل بابر (Bonneville Bobber)، غالبا موتورهای زیبا و چشم نوازی هستند اما زمانی که رنگ سیاه در بدنه ی این موتورها استفاده می شود، دنیای جدیدی از زیبایی یک موتور جلوی چشم باز می شود. موتورسیکلت بونویل بابر اورجینال در تاریخ 115 ساله ی کمپانی تریومف (Triumph) از جمله پر فروش ترین موتورسیکلت ها محسوب می شد که البته رنگ این موتور سیاه بوده است.

بدنه ی این موتور بر پایه ی فریم Swing Cage ساخته شده که در آن تلفیق هندسه ی قدیمی و مدرن یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی این موتور را تشکیل می دهد. باید برای انتخاب نام بلک (Black) برای این موتور از سوی کمپانی تریومف (Triumph) تبریک گفت. چرا که تقریبا تمامی اجزا و قطعات این موتور به رنگ سیاه است. اگر بخواهیم اجزایی که رنگ سیاه ندارند را نام ببریم بسیار ساده تر خواهد بود: لوله های فورک، بدنه ی پیشرانه، دیسک ترمز و برخی از اتصالات.

ارتفاع صندلی این موتور از سطح زمین تنها 27 اینچ بوده که این ارتفاع پایین در داشتن هندلینگ نرم و راحت کمک بسزایی به موتور سواران می کند. همچنین این ارتفاع پایین صندلی موجب شده تا مرکز جرم در ارتفاع پایین تری قرار داشته باشد و موتورسوار آزادی عمل و چابکی بیشتری را احساس کند. سیستم تعلیق این موتور شامل یک فورک با لوله هایی به قطر 47 میلی متر در قسمت جلو با حالت تنظیم شده ی بالا رونده و ضربه گیرهای از نوع KYB با میزان دمپینگ متغیر است. یک دیسک 310 میلی متری به همراه کالیپرهای Brembo در قسمت جلو و یک دیسک 255 میلی متری به همراه کالیپرهای Nissan در قسمت عقب، سیستم ترمز این موتور را تشکیل می دهند.

موتور بونویل بابر بلک به پیشرانه ی 1200 سی سی V-Twin مجهز است. این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 77 اسب بخار قدرت در دورموتور 6100 rpm را دارد و میزان گشتاور تولیدی این موتور حداکثر 78 پوند فوت در دور موتور 4000 rpm است. سیستم کنترل کشش این موتور باعث می شود تا چرخ های موتور در شرایطی که کشش موجود در جاده کم است، نلغزند و این امر باعث افزایش ایمنی موتورسواران می شود. قدرت تولید شده در پیشرانه توسط یک جعبه دنده ی 6 سرعته به چرخ ها منتقل می شود.

قیمت فروش موتورسیکلت بونویل بابر بلک 2018  از 13.150 دلار آغاز می شود و در صورتی که بخواهید نسخه ی رنگ مات این موتور را خریداری نمایید باید مبلغ 350 دلار هزینه ی بیشتری بپردازید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین