لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خبری از حضور کمپانی مرسدس در نمایشگاه دیترویت نخواهد بود

زمانی بود که کمپانی های خودروسازی با شرکت در نمایشگاه های بزرگ و بین المللی مانند نمایشگاه دیترویت، ابتکار عمل در تعیین قیمت خودروهای جدید خود را از دست می دادند و می توان گفت به نوعی در تله ی این نمایشگاه ها می افتادند. اکنون این اتفاقات به مانند سابق تکرار نمی شود و کمپانی هایی مانند پورشه، ولوو، مزدا و جگوار، دیگر در نمایشگاه های بزرگ سالانه شرکت نمی کنند. به نظر می رسد کمپانی مرسدس بنز نیز تصمیم گرفته تا در کنار این کمپانی ها در این اقدام قرار گیرد. بنابر گزارشات، مرسدس بنز، این خودروساز آلمانی، به صورت جدی بر روی عدم شرکت در نمایشگاه خودروی دیترویت 2019 تصمیم دارد و این کمپانی به دنبال راه های جدیدی برای بهتر خرج کردن بودجه ی اختصاص داده شده برای تبلیغات و بازاریابی خود است.

با توجه به اینکه کمپانی مرسدس بنز همواره حضور پر رنگی در نمایشگاه های سالانه ی دیترویت داشته، خبر عدم شرکت این کمپانی در نمایشگاه 2019 برای علاقمندان و اصحاب رسانه، بسیار عجیب و شوک آور است. در نمایشگاه دیترویت امسال، غرفه ای با موقعیت و مکانی عالی به این کمپانی اختصاص یافت. همچنین کمپانی مرسدس در مرکز شهر دیترویت، طی یک همایش بزرگ، از نسخه ی باز طراحی شده ی کلاس G رونمایی کرد. در این همایش بازیگر معروف سینما، آرنولد شواردزینگر، به روی سن رفت و با رئیس بخش اجرایی کمپانی مرسدس، درباره ی این SUV جدید بحث و گفتگو کرد. اما واقعیت پیچیده تر از این است.

به طور کلی، نمایشگاه های خودرو در گذر زمان جذابیت قبلی خود را برای کمپانی های خودروسازی ندارند و رفته رفته این کمپانی ها فرصت های بهتری برای معرفی محصولات خود پیدا می کنند. نمایشگاه CES به عنوان مثال بارز از این اتفاق است. معاون اجرایی کمپانی مرسدس اعلام کرد:" ما مجبوریم به دنبال نمایشگاه هایی مانند دیترویت باشیم که زمان برگزاری آن ها با زمان معرفی خودروی جدید ما، همخوانی داشته باشد و این موثرترین اقدام برای ما می تواند باشد. خودروی مرسدس بنز کلاس G  مناسب ترین محصول برای معرفی در نمایشگاه دیترویت در سال جاری بود، اما احتمال حضور کمپانی مرسدس در نمایشگاه سال آینده ی دیترویت بسیار پایین است. اما این را هم باید در نظر بگیرید که این حرف به این معنی نیست که ما در سال 2020 نیز در این نمایشگاه شرکت نخواهیم کرد. احتمال دارد در سال 2020 دوباره در این نمایشگاه حضور داشته باشیم."

کمپانی مرسدس بنز اولین کمپانی ای نیست که چنین تصمیمی دارد. کمپانی هایی نظیر ولوو، پورشه، مزدا و جگوار قبلا این اقدام را انجام داده و به همین جهت این کمپانی ها در نمایشگاه دیترویت سال جاری حضور نداشتند.

عدم حضور کمپانی مرسدس بنز در نمایشگاه سال آینده ی دیترویت، می تواند به عنوان خبر بدی برای نمایندگان فروش این برند در دیترویت باشد چراکه نمایندگان فروش این کمپانی از حضور مرسدس بنز در نمایشگاه، حداکثر استفاده را می بردند.

به هر حال این تصمیم برای کاهش هزینه ها و یافتن راه ها و نمایشگاه های جدید برای معرفی محصولات در دست بررسی است. در حال حاضر کمپانی های زیادی در نمایشگاه های جدید مانند CES حضور دارند و می توان انتظار داشت که کمپانی مرسدس نیز سال آینده در این نمایشگاه حضور داشته باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین