لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه ی آمریکایی خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon)

خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon) در نمایشگاه ژنو در سال 2017 برای اولین بار معرفی شد و این خودرو به عنوان جایگزین خودروی فولکس واگن CC که در سال 2015 به عنوان یکی از کم فروش ترین خودروهای کمپانی به حساب می آمد، وارد خط تولید کمپانی فولکس واگن گردید. خودروی کوپه ی فولکس واگن آرتئون (Arteon)  از نظر طراحی  و تجهیزات در سطح مناسبی قرار دارد و به همین خاطر، این خودرو توانسته راهی برای حضور در نمایشگاه خودروی شیکاگو 2018 در آمریکا پیدا کند. البته انتخاب این نمایشگاه برای رونمایی از نسخه ی آمریکایی آرتئون (Arteon) از سوی مسئولان کمپانی فولکس واگن، کمی عجیب به نظر می رسد چرا که قبل از نمایشگاه شیکاگو، نمایشگاه های بزرگ تر و مهم تری از جمله نمایشگاه های نیویورک، لس آنجلس و دیترویت برگزار شده بود که کمپانی فولکس واگن می توانست در یکی از این سه نمایشگاه نیز از خودروی خود رونمایی کند..

کوپه ی چهار در آرتئون (Arteon) تقریبا با همان مشخصات نسخه ی اروپایی، در شمال آمریکا نیز به فروش خواهد رسید. این خودرو بر پایه ی پلت فرم MQB ساخته شده که آزادی عمل بیشتری برای طراحی کابین در اختیار مهندسان قرار می دهد به همین جهت، ظاهر این خودرو و طراحی آن، تفاوت عمده ای با خودروی فولکس واگن CC دارد.

ظاهر این خودرو نیز نسبت به خودروی فولکس واگن CC، اسپرت تر  و مدرن تر طراحی شده و طول محور تا محور این خودرو در مقایسه با خودروی CC، در حدود 5 اینچ بیشتر است. قسمت داخل کابین این خودرو دارای امکانات و تجهیزات متعددی بوده که از این بین می توان به سیستم مشاهده ی نقاط کور و سیستم هشدار Rear Traffic اشاره کرد که به صورت پایه برای این خودرو در نظر گرفته شده اند. امکانات و تجهیرات اختیاری دیگری نظیر Volkswagen Digital Cockpit، نور پردازی محیط، سقف پانومرا، صندلی راننده ی مجهز به سیستم ماساژ و سیستم صوتی Dynaudio Premium نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که بر اساس انتخاب مشتری بر روی خودرو نصب می شوند.

پیشرانه ی در نظر گرفته شده برای نسخه ی آمریکایی خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon) از نوع 2.0 لیتری چهار سیلندر دارای توربو بوده که توانایی تولید 268 اسب بخار قدرت و 258 پوند فوت گشتاور را دارد. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی 8 سرعته متصل شده و سیستم دیفرانسیل این خودرو نیز از نوع چرخ جلو است. البته گفتنی است که سیستم دیفرانسیل چهار چرخ 4Motion برای تمامی تیپ های این خودرو به صورت اختیاری موجود خواهد بود.

تاکنون قیمت رسمی فروش نسخه ی آمریکایی این خودرو اعلام نشده اما کمپانی فولکس واگن اعلام کرده است که این خودرو در سه تیپ SE، SEL و SEL Premium تولید و از سه ماهه ی سوم سال 2018 وارد بازار فروش آمریکا خواهد شد. تمامی تیپ های این خودرو دارای گارانتی شش ساله معادل با 115.872 کیلومتر خواهد بود که در زمان تحویل خودرو به مشتری اهدا خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین