لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :7 دقيقه

جزئیاتی از برگزاری نمایشگاه خودروی شیکاگو در سال 2018

در گذر زمان، نمایشگاه خودروی شیکاگو از یک نمایشگاه معمولی به یک نمایشگاه کلاس جهانی که در آن خودروهای جدید بسیاری در آن معرفی می شوند، تبدیل شده است. اکثر این خودروهای جدید را "کشنده ها" تشکیل می دهند. نمایشگاه خودروی شیکاگو، هر ساله در ماه فوریه در ویندسیتی شیکاگو برگزار می شود و هر سال به تنوع خودروها و کشنده های حاضر در این نمایشگاه افزوده می شود. در این مقاله به بررسی 10 خودروی شناخته شده در این نمایشگاه می پردازیم...

 

  • خودروی فیات 500 مدل 2018

کمپانی فیات برای آن که بتواند نظر مشتریان آمریکایی را به خودروی فیات 500 جلب کند، انواع و اقسام روش ها را امتحان کرده است. سال گذشته این کمپانی قیمت فیات 500 را به شدت پایین آورد. امسال نیز در راستای بهبود عملکرد این خودرو، گام بلندی برداشته است. فیات 500 مدل 2018 مجهز به پیشرانه ی 1.4 لیتری چهار سیلندر توربو خواهد بود. این پیشرانه سبب بهبود قدرت خروجی این خودرو از 101 اسب بخار به 135 اسب بخار شده و از طرفی نیز میزان گشتاور تولیدی این خودرو با این پیشرانه ی جدید به 150 پوند فوت افزایش یافته است. زمان شتابگیری از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو نیز به 8.1 ثانیه ارتقا پیدا کرده است. جعبه دنده ی 5 سرعته ی دستی به صورت پایه بر روی این خودرو سوار است، اما کمپانی فیات یک جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک نیز برای این خودرو به صورت اختیاری درنظر گرفته است.

 

  • خودروی فورد Transit Connect Wagon مدل 2019

تقریبا بعد از گذشت 10 سال از ورود خودروی فورد Transit Connect، بازارهای آمریکا که شباهتی به خودروهای ون موجود در بازارهای اروپایی دارد، کمپانی فورد تصمیم گرفت به دلیل افزایش رقابت از سوی کمپانی هایی مانند شورولت، نیسان و Ram، اقدام به ایجاد تغییراتی در این خودرو نماید. از جمله تغییرات اساسی فورد Transit Connect، می توان به استفاده از پیشرانه ی جدید 1.5 لیتری چهار سیلندر دیزلی دارای توربو در مدل 2019 اشاره کرد. این پیشرانه قادر به تولید 120 اسب بخار قدرت و 200 پوند فوت گشتاور بوده و از طرفی میزان مصرفی سوخت بسیار پایینی دارد. البته این پیشرانه به صورت اختیاری برای این خودرو در نظر گرفته شده است و تنها با درخواست مشتریان در این خودرو استفاده خواهد شد. پیشرانه ی پایه ی استفاده شده در خودروی فورد Transit Connect از نوع پیشرانه ی 2.0 لیتری چهار سیلندر با توانایی تولید 169 اسب بخار قدرت و 171 پوند فوت گشتاور است. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک متصل شده است.

تغییرات ایجاد شده در مدل جدید خودروی فورد Transit Connect تنها در استفاده از پیشرانه ی جدید خلاصه نمی شود، بلکه سیستم ها و امکانات ایمنی بسیاری برای این خودرو در نظر گرفته شده که به عنوان مثال می توان به سیستم ترمز اتوماتیک، سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم مشاهده ی نقاط کور و سیستم کمکی حرکت در بین خطوط اشاره کرد. این خودرو در سه تیپ XL، XLT و Titanium موجود است.

 

  • خودروهای از نوع هیبریدی و Plug-in هیبریدی هیوندا سوناتا مدل 2018

کمپانی هیوندا در بهار سال 2017 تغییراتی را در خودروهای سوناتا مدل 2018 خود ایجاد کرد که تا بدین لحظه این تغییرات مشمول خودروهای بنزینی بوده است. اکنون کمپانی هیوندا با افزودن نسخه های هیبریدی و پلاگین (Plug-in) هیبریدی سوناتا به تغییرات ایجاد شده در خودروهای سوناتای خود سرعت بخشیده است.

 

  • خودروی رام موپار (Mopar Ram 1500)

فروش خودروی رام (Ram 1500) مدل 2019 هنوز آغاز نشده است اما کمپانی رام (Ram) مشتاق به معرفی قطعات مختلف این پیکاپ نیم تنی است. این پیکاپ یکی از محصولات جالب کمپانی رام (Ram) بوده که مشتریان می توانند آن را به هر نحوی که می خواهند شخصی سازی کنند. برای مثال این نسخه ی به خصوص که در عکس مشاهده می شود، برای حمل قایق مورد استفاده قرار می گیرد و در آن از پکیج اسپرت  استفاده شده که شامل قطعاتی نظیر چرخ های 18 اینچی با رینک قرمز رنگ، تایرهای 35 اینچی ، خطوط سیاه رنگ بر روی کاپوت جلو، گیره ی حمل در قسمت جلو و غیره است. این خودرو مجهز به پیشرانه ی 5.7 لیتری V8 بوده که توانایی تولید 395 اسب بخار قدرت و 410 پوند فوت گشتاور را دارد.

 

  • خودروی نیسان 370Zki

کمپانی نیسان همچنان با معرفی خودروهای جدید موجب شگفت زدگی همگان می شود. این بار نیز این کمپانی با الهام گرفتن از رودستر نیسان 370Z یک نسخه ی کانسپت با نام نیسان 370Zki طراحی کرده که در نمایشگاه شیکاگو معرفی خواهد کرد. اگر به تصویر این خودرو نگاه کرده باشید و نام خودرو را “370-Ski” تلفظ کرده باشید، واقعا باید به شما تبریک گفت.

 

  • نسخه های 50 امین سالگرد تولید برای خودروهای سوبارومدل 2018

کمپانی سوبارو مسیر دشواری را برای رسیدن به جایگاه کنونی خود متحمل شده است. این کمپانی در سال 1968 برای اولین بار خودرویی با نام 360 را تولید کرد. این خودروی کوچک و دو سیلندر، از دید مشتریان به عنوان " نا امن ترین خودروی موجود در بازار" لقب گرفت. اما کمپانی سوبارو پا پس نکشید و تلاش کرد و پس از گذشت 50 سال به یکی از کمپانی های معروف خودروسازی در دنیا تبدیل شد. اما به هر حال خودروی 360 دو در، با 25 اسب بخار قدرت جزء لاینفکی از تاریخ این کمپانی و موفقیت آن در گذر زمان به حساب می آید. برای بزرگداشت این امر، کمپانی سوبارو برای تمامی خودروهای مدل 2018 خود یک پکیج مخصوص با نام " سالگرد 50 سالگی" در نظر گرفته است.

 

  • خودروی تویوتا 4 Runner TRD Pro مدل 2019

خودروی تویوتا 4 Runner  برای کسانی که با خودروهای کراس اوور نمی توانند تفریحات هیجان انگیزی داشته باشند گزینه ی بسیار مناسب و به عنوان یک خودروی SUV تمام عیار محسوب می شود. کمپانی تویوتا قصد دارد تا نسخه ی TRD Pro این خودرو را نیز در نمایشگاه شیکاگو معرفی نماید. این نسخه مجهز به ضربه گیرهای Fox در هر چهار گوشه ی خودرو و فنرهای TRD در قسمت جلو و عقب بوده که همین امر سبب شده تا این خودرو در ارتفاع 1 اینچ بالاتر از نسخه ی معمولی 4 Runner قرار بگیرد و طول محور تا محور آن نیز بیشتر است. این خودرو مجهز به پیشرانه ی 4.0 لیتری V6 بوده که به یک جعبه دنده ی 5 سرعته ی اتوماتیک متصل شده است.

 

  • خودروی تویوتا Tacoma TRD Pro مدل 2019

کمپانی تویوتا بار دیگر تصمیم گرفت تا نسخه ی محدود خودروی تویوتا تاکوما (Tacoma TRD Pro) را وارد بازار کند. این خودرو مجهز به ضربه گیرهای Fox Racing بوده و تغییرات ویژه ای در ظاهر آن ایجاد شده و رنگ بندی خاصی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. سیستم تعلیق این خودرو متشکل از فنرهای TRD در قسمت جلو و عقب خودرو بوده که موجب می شود تا ارتفاع خودرو به میزان 1 اینچ افزایش یابد. این خودرو مجهز به پیشرانه ی 3.5 لیتری V6 است که توانایی تولید 278 اسب بخار قدرت را دارد.

 

  • خودروی تویوتا Tundra TRD Pro مدل 2019

بعد از توقف تولید خودروی تویوتا توندرا (Tundra) برای مدل 2018، مدل 2019 این خودرو با نسخه ی TRD Pro بازگشت شکوهمندانه ای را به بازار تجربه خواهد کرد. این خودرو به همراه نسخه ی TRD Pro خودروهای تویوتا تاکوما (Tacoma) و تویوتا 4 Runner، مدل 2019 تغییراتی را در خود داشته اند که از جمله  این تغییرات می توان به ضربه گیرهای جدید، فنرهای بهبود یافته و چرخ های جدید  به همراه برخی تغییرات دیگر در داخل کابین اشاره کرد. نسخه ی TRD Pro خودروی تویوتا توندرا (Tundra) مدل 2019 همچنان به پیشرانه ی 5.7 لیتری V8 مجهز بوده و سیستم دیفرانسیل این خودرو نیز از نوع چهار چرخ است.

 

  • خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon) مدل 2019

نزدیک به یکسال است که کمپانی فولکس واگن طراحی ظاهری خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon) را تغییر داده است. طراحی جدید این خودرو بازخوردهای خوبی برای کمپانی فولکس واگن دربر داشته است. اما اخیرا کمپانی فولکس واگن نسخه ای از خودروی فولکس آرتئون (Arteon) را که جهت فروش در بازارهای آمریکا در نظر گرفته، را منتشر کرد که این خودرو شباهتی کمی به نسخه ی جدید این خودرو که در اروپا به فروش می رسد، دارد. این خودرو مجهز به پیشرانه ی 2.0 لیتری چهار سیلندر دارای توربو خواهد بود که توانایی تولید 268 اسب بخار قدرت و 258 پوند فوت گشتاور را دارد. یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک به این پیشرانه متصل شده که قدرت تولیدی در پیشرانه را چرخ های جلویی منتقل می کند. این خودرو در سه تیپ SE، SEL و SEL Premium موجود است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین