لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودروی زغال سنگی 67 ساله ی لندروور

اگر بخواهیم تنها به یک ویژگی منحصر به فرد خودروی 67 ساله لندروور دیفندر (Land Rover Defender) اشاره کنیم باید بگوییم که این خودرو در طول این مدت برای مقاصد متعددی استفاده قرار گرفته است. لندروور دیفندر، زمانی به عنوان یک خودروی جنگی مورد استفاده قرار گرفت و سپس به عنوان خودروی خودکار عمل کرده است. از لندروور دیفندر (Land Rover Defender) حتی برای سفرهای اکتشافی نیز استفاده شده است. نکته ی جالب این که این لندروور برای هر منظوری که مورد استفاده قرار گرفت، عملکرد فوق العاده ای از خود نشان داده و به عبارتی، کاری نبوده است که این خودرو از پس آن بر نیاید. ظاهرا به نظر می رسد یک مرد بریتانیایی نشان داده است که این خودرو می تواند به عنوان یک ماشین بخار مجهز به سیستم قدرت ذغال سنگی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آقای فرانک روث ول، تاجر بازنشسته ی 67 ساله ی بریتانیایی، صاحب یکی از خودروهای مدل لندروور دیفندر (Land Rover Defender ) است. در ظاهر این خودرو می توان اثراتی از هویت و اصالت قدیمی این خودرو را دید و در بدنه ی آن، همچنان می توان نشانه هایی از دیفندر 88  (Defender 88) را مشاهده کرد. هرچند گریل فرسوده شده ی این خودرو با یک بویلر و دودکش برای خارج کردن دود حاصل از ذغال سنگ، تعویض شده است. نکته ی جالب این است که برند لندروور نیز برای حفظ ظاهر حداقلی استفاده شده است.

آقای روث ول می گوید که در حدود 34 هزار دلار برای عملی کردن پروژه ی خود بر روی خودروی لندروور دیفندر (Land Rover Defender) هزینه کرده و خود خودرو را نیز با قیمت 5.600 دلار خریداری کرده است. پس از خرید این خودرو، آقای روث ول، در حدود 400 ساعت برای ایجاد تغییرات مد نظر بر روی این خودرو کار کرد که بیشتر، این زمان صرف جاسازی بویلر ذغال سنگی شد تا آب را که با استفاده از گرمای حاصل از احتراق ذغال سنگ حاصل می شود، به بخار آب تبدیل می کند.

آقای روث ول می گوید: که حداکثر سرعت نسخه ی تغییر یافته ی لندروور دیفندر (Land Rover Defender) به 24 کیلومتر در ساعت می رسد. اگرچه این رقم سرعت بالایی نیست اما برای انجام سفرهای داخل شهری کفایت می کند. از همه مهم تر، این خودرو نمادی از یک پروژه ی موفقیت آمیز برای نوه های آقای روث ول محسوب می شود و وی اعتقاد دارد که خوب است بچه های امروزی کمی با ذغال سنگ بازی کنند و آن را بسوزانند چراکه دسترسی کمتری به این گونه مواد دارند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین