لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

خودروی کیا Soul EV مدل 2018 : با بازدهی بالاتر

مدل 2018 خودروی کیا Soul EV تفاوت قابل توجهی با مدل 2017 خود ندارد. تفاوت خودروی کیا Soul EV در دو مدل 2017 و 2018 را می توان در افزایش 20 درصدی میزان مسافت قابل طی دانست که در خودروی کیا Soul EV مدل 2018، این مسافت به 177.6 کیلومتر افزایش یافته است. این ویژگی را می توان به عنوان یک نکته ی مثبت با ارزش برای مدل جدید کیا Soul محسوب کرد چرا که اصلی ترین مشتریان این خودرو، افرادی هستند که از این خودرو به منظور رفت و آمدهای روزمره به محل کار استفاده می کنند و با طی کردن مسافت بیشتر توسط مدل جدید، قطعا این خودرو می تواند مشتریان بیشتری به خود جلب کند. کمپانی کیا نسخه ی جدید خودروی Soul Ev را بدون اینکه این خودرو را به خودروی جدید کیا 2019 Niro EV ارتباط دهد، تولید کرده است. نسخه ی کانسپت کیا Niro Ev، قابلیت طی کردن مسافت 381 کیلومتر را خواهد داشت. کمپانی کیا خودروی کیا Niro Ev را به منظور رقابت با خودروی شورولت Bolt Ev تولید خواهد کرد. اما هدف اصلی از تولید خودروی کیا Soul Ev، رقابت با خودروهای نسبتا ارزان قیمت بوده که جهت انجام کارهای روزمره مورد استفاده قرار می گیرند.

افزایش چگالی انرژی در پکیج باتری لیتیوم – یونی این خودرو، از 27 کیلو وات ساعت به 30 کیلو وات ساعت، به عنوان یکی از دلایل افزایش توانایی میزان طی کردن مسافت با یک بار شارژ در مدل 2018 خودروی کیا Soul Ev نسبت به مدل 2017 آن است. این امر را می توان از نشانه های واضح پیشرفت در تولید باتری های خودروهای الکتریکی دانست.

اکثر رقیبان خودروی کیا Soul Ev نیز در طول یک یا دو سال گذشته، پیشرفت هایی در سیستم باتری خود داشته اند. برای مثال خودروهای فولکس واگن e-Golf، فورد Focus Electric، نیسان Leaf و هوندا Clarity Electric در طول دو سال گذشته، پیشرفت های چشمگیری در زمینه ی سیستم باتری خود تجربه کرده اند.

دلیل اصلی پیشرفت در باتری خودروی کیا Soul Ev را در دو مورد می توان خلاصه کرد. کمپانی اس کی (SK Innovation) که باتری های این خودرو را تامین می کند، به موفقیت هایی در زمینه ی بهبود سلول های باتری دست یافته است. این کمپانی توانسته است تا چگالی و ظرفیت انرژی را از 200 وات ساعت در کیلوگرم به 206 وات ساعت در کیلوگرم افزایش دهد. این کمپانی همچنین تعداد سلول های موجود در پکیج باتری را از 192 سلول به 200 سلول افزایش داده است.

در راستای تغییرات ایجاد شده در سیستم باتری خودروی کیا Soul Ev مدل 2018، وزن این مدل تنها 12 کیلوگرم نسبت به مدل قبلی افزایش یافته است. وزن کل خودروی Soul Ev در حدود 1587 کیلوگرم بوده که 272 کیلوگرم از این مقدار مربوط به سیستم باتری است. با این ارقام همچنان کیا Soul Ev یکی از خودروهای الکتریکی سبک وزن به حساب می آید.

میزان قدرت و گشتاور تولیدی سیستم قدرت خودروی کیا Soul Ev در مدل 2018 تغییری نداشته و پیشرانه ی این خودرو همچنان توانایی تولید 109 اسب بخار قدرت و 210 پوند فوت گشتاور را دارد. زمان شتابگیری این خودرو از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 9.7 ثانیه برآورد شده است.

با استفاده از برق سطح دو (240 ولت) در عرض کمتر از شش ساعت می توان باتری این خودرو را از طریق شارژر 6.6 کیلوواتی شارژ کرد. کمپانی کیا ادعا کرده است که با سیستم شارژ کردن سطح سه، موسوم به Fast Charging، در عرض 33 دقیقه 80 درصد و در عرض 43 دقیقه 94 درصد از باتری این خودرو شارژ می شود.

با وجود این امکانات خودروی کیا Soul Ev همچنان تنها در برخی از مناطق مانند کالیفرنیا، ارگان، واشنگتن، هاوایی، تگزاس، جورجیا، نیو جرسی، نیویورک، ماساچوست و مری لند به فروش می رسد. اما با معرفی خودروی الکتریکی کیا Niro Ev و دو خودروی هیبریدی کیا اپتیما و Niro تا انتهای امسال، کمپانی کیا باید به فکر گسترش مناطق فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی خود باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین