لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نسخه ی خاص و محدود موتورسیکلت کی تی ام RC 390 با نام RC 390 R

5 سال از معرفی موتورسیکلت های دوک (Duke) و آر سی (RC) توسط کمپانی کی تی ام (KTM) می گذرد و این دو موتورسیکلت کی تی ام در این سالها فروش فوق العاده ای را تجربه کرده اند. بدون شک این دو سری کی تی ام، به دلیل طراحی خشن تر و ویژگی های جذاب دیگر به محبوبیت فعلی رسیده اند. به جرات می توان گفت که موتورسیکلت های سری آر سی (RC) کمپانی کی تی ام (KTM) از جمله موتورسیکلت های کم نقص و بدون نقص هستند. شعار کمپانی کی تی ام (KTM) " همیشه بهترین بودن" است. به همین خاطر است که کمپانی KTM بار دیگر موتورهای سری آر سی (RC) خود را بروزرسانی کرده و ویژگی مسابقه ای بودن آن ها افزایش یافته است.

موتورسیکلت کی تی ام RC 390، که مدل پایه و مبتدی سری موتورهای RC است، به امکاناتی در حد و اندازه های یک موتورسیکلت سوپر اسپرت مجهز است. همچنین یک پکیج مسابقه ای ویژه با نام SSP300 Race Kit نیز برای این موتور در نظر گرفته شده البته که استفاده از آن به صورت اختیاری و انتخابی است.

کمپانی کی تی ام (KTM) در این سال ها توانسته تا قدرت خود را در برخی از کلاس های موتوسیکلت، به سایر کمپانی های موتورسازی بزرگ دنیا اثبات کند چرا که این کمپانی موتورهایی تولید می کند که نهایت لذت و شادی را برای علاقمندان موتورسیکلت، به خصوص جوانان، به ارمغان آورده است. کمپانی کی تی ام (KTM) توانسته تا کلاسی جدید در دنیای موتورسیکلت ایجاد کند و با تولید موتورسیکلت کی تی ام RC 390، که سبک تر و قدرتمندتر از موتورهای کلاس 250 و 300 سی سی بوده، به این مهم دست یابد.

موتور کی تی ام RC 390 R نمونه ی بارز ارتقای نسخه ی کانسپت به نسخه ی تولیدی است. کمپانی کی تی ام (KTM) در نظر دارد تا تنها 500 دستگاه از این موتورهای خاص را در سراسر دنیا به فروش برساند. این موتور از نظر سخت افزاری به خوبی بروز رسانی شده و اکنون با قدرت و دقت بیشتری آماده ی ورود به خیابان ها و جاده ها است. سیستم تعلیق WP قابل تنظیم در قسمت جلو و عقب برای کسانی که موتورسوار حرفه ای محسوب نمی شوند، در نظر گرفته شده است.

قسمت جلوی موتور تقریبا مجددا طراحی شده و استفاده از فرمان با ارتفاع قابل تنظیم، موجب شده تا وضعیت قرارگیری موتورسوار بر روی موتورسیکلت، بسیار مناسب تر باشد. همچنین طراحی بدنه ی موتور نیز با دقت بیشتری انجام شده و همین امر سبب شده تا موتورسیکلت کی تی ام RC 390 R، زیباتر به نظر برسد.

در سیستم قدرت موتورسیکلت کی تی ام RC 390 R، تغییراتی زیادی صورت نگرفته است. با این وجود گفتنی است که لوله ی ورودی هوا به محفظه ی احتراق، کوتاه تر شده، و همین امر سبب شده تا گستره ی قدرت تولیدی و در کل بازده کی تی ام RC 390 R، افزایش یابد.

مدل جدید موتورسیکلت کی تی ام RC 390 R را می توان از طریق نمایندگی های رسمی کمپانی کی تی ام (KTM) در سراسر دنیا خریداری کنید. قیمت فروش این موتور 10.500 دلار اعلام شده که در مقایسه با قیمت نسخه ی معمولی موتور کی تی ام RC 390، به میزان 3 هزار دلار افزایش را تجربه کرده است.

موتور کی تی ام RC 390 R می تواند با پکیج مسابقه ای SSP300 Race Kit به شکلی که شما دوست دارید، تجهیز شود. نکته ی جالب توجه اینکه، این پکیج، 230 قطعه ی اضافی جهت استفاده در موتورسیکلت کی تی ام RC 390 R دارد.

البته گفتنی است که هر سال تنها 50 موتورسیکلت می توانند از پکیج SSP 300 استفاده کنند و این کار از جانب بخش مشتریان موتورهای مسابقه ای کمپانی کی تی ام (KTM) پیگیری می شود. پکیج SSP 300 همچنین شامل اگزوز تمام تیتانیومی Akrapovic EVOo2 بوده که استفاده از این اگزوز سبب بهبود میزان گشتاور و قدرت تولیدی می شود. استفاده از پکیج SSP 300 برای موتور کی تی ام RC 390 R، موجب خواهد شد تا شما مبلغی به میزان 13.600 دلار بیشتر از قیمت اصلی موتور، تنها برای تجهیز آن خرج نمایید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین