لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

همکاری ویمو (Waymo) با شرکت خودروسازی فیات کرایسلر

کمپانی فیات کرایسلر طبق قراردادی متعهد شده است که هزار دستگاه مینی ون کریستال پاسیفیکا (Chrysler Pacifica) را جهت استفاده به عنوان نسخه ی تست در جاده ها با استفاده از سیستم خودران به کمپانی ویمو (Waymo)، بفروشد. کمپانی ویمو، بخشی از کمپانی گوگل است که بر روی خودروهای خودران تحقیق و پژوهش دارد. این قرارداد علاوه بر 600 دستگاه خودرویی بوده که فیات کرایسلر به ویمو (Waymo) فروخته و با بسته شدن قرارداد جدید روابط این دو کمپانی مستحکم تر از گذشته شده است.

رئیس بخش اجرایی کمپانی ویمو (Waymo)، درباره ی این قرارداد اعلام کرد: " کمپانی ویمو در حال حاضر اولین کمپانی تولید کننده ی خودروهای خودران در دنیا بوده که نسخه ی واقعی برای تست در دنیای واقعی را تولید کرده و از مرحله ی توسعه و تحقیق به مرحله ی عملیات و تست پیشرفت کرده است. این قرارداد به ما کمک خواهد کرد تا خودروهای بیشتری را به ناوگان خودران خود اضافه کنیم."

هیچ یک از دو کمپانی ویمو (Waymo) و فیات کرایسلر به تعداد دستگاه های ذکر شده در قرارداد اشاره نکردند، اما کمپانی ویمو اعلام کرد که تعداد و زمان خودروهایی که قرار است از کمپانی فیات کرایسلر خریداری شود، بستگی به سرعت پیشرفت تکنولوژی خودران کمپانی ویمو خواهد داشت. موج اول مینی ون های فیات کرایسلر از اواخر امسال وارد کمپانی ویمو (Waymo) خواهد شد.

خودروهای مینی ون کریستال پاسیفیکا، که از جانب کمپانی فیات کرایسلر به کمپانی ویمو تحویل داده می شوند، به شکل خاصی طراحی شدند تا کمپانی ویمو (Waymo) بتواند نرم افزارها و سخت افزارهای لازم برای تکنولوژی خودران را به هم متصل کند. کمپانی ویمو قصد دارد با همکاری یک خودروساز بزرگ بتواند هر چه سریع تر تکنولوژی خودران خود را ارتقا دهد تا بتواند سریعتر از سایر کمپانی ها، سرویس های خدمات حمل و نقل بدون سرنشین را آغاز کند.

در ماه نوامبر، کمپانی ویمو (Waymo) اعلام کرد که قصد دارد تا رانندگان استفاده شده جهت شرایط ضروری در حمل و نقل های با مسافت کوتاه در Ariz را حذف نماید. این کمپانی همچنین در 25 شهر کشور آمریکا از جمله سان فرانسیسکو، مترو دیترویت و آتلانتا ،خودروهای خودران خود را آزمایش می کند.

کمپانی فیات کرایسلر به عنوان تنها خودروسازی است که با کمپانی ویموی گوگل قرارداد همکاری منعقد کرده که این مورد، شایعات مبنی بر همکاری ویمو با کمپانی های فورد و هوندا را خنثی می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین