لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی پورشه، تولید 1میلیون ام خودروی پورشه 911 را جشن گرفت

کمپانی پورشه، به منظور گرامیداشت یک میلیون امین نسخه ی خودروی پورشه 911،  نسخه ای ویژه به نام کاررا اس (Carrera S) تولید کرده که در آن از اولین نسخه ی خودروی پورشه که مالک آن فری پورشه (Ferry Porsche) بود، الهام گرفته است.  فری پورشه، سومین نسخه ی تولیدی خودروی پورشه 911 را در سال 1964، یعنی 53 سال پیش، برای خود انتخاب کرد و حالا یک میلیون امین نسخه برای تست در اختیار ما گذاشته شده است.

هم نسخه ی سوم و هم نسخه ی یک میلیون ام این خودرو به رنگ سبز غیر متالیک طراحی شده است. رنگی که که آقای فری پورشه، عاشق آن بوده است. تقریبا تمامی اجزای خودروی فری پورشه و رنگ خودرو نیز در بخش انحصاری کمپانی پورشه در دسترس هستند اما باید این را در نظر گرفت که استفاده از این امکانات هزینه ی هنگفتی دارد. برای مثال، تنها استفاده از رنگ اشاره شده چیزی در حدود 6.960 دلار برای شما هزینه در پی خواهد داشت.

البته در این میان، برخی از ویژگی های خودروی فری پورشه موجود نیست که این مورد برای طرفداران متعصب خودروهای پورشه ناخوشایند خواهد بود. برای مثال، تاج پورشه که در خودروهای دهه ی 60 میلادی استفاده می شد، دیگر تولید نمی شوند و یا علامت اسبی که در برند پورشه قرار داشت، اکنون تغییر کرده و نسخه ی قدیمی آن تولید نمی شود. به غیر از این امکانات سایر تجهیزات و امکانات خودروهای پورشه مدل دهه ی 60 موجود بوده که از این بین می توان به طراحی داخل کابین با چوب ماهون ( 3425 دلار)، شیشه های بغل آلومینیومی ( 400 دلار)، چرخ های 20 اینچی ( 1370 دلار) و پکیج S Powerkit (12350 دلار) که باعث افزایش قدرت خودروی Carrera S از 420 اسب بخار به 450 اسب بخار می شود، اشاره کرد. پیشرانه ی 6 سیلندر این خودرو به یک جعبه دنده ی دستی متصل شده که در نسخه ی اصلی و قدیمی این خودرو جعبه دنده از نوع 5 سرعته و در نسخه ی کنونی از نوع 7 سرعته است. زمان شتابگیری این خودرو از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت، 3.4 ثانیه است.

نتیجه ای که از تست این خودرو گرفته شد این بود که حتی باید نسخه ی خاص پورشه 911s نیز رانده شود. رانندگی با این خودرو حس بسیار عجیبی خواهد داشت و شبیه به رانندگی با خودروی پورشه 911 GTS به نظر می رسد. البته با این تفاوت که در طراحی داخلی این خودرو از چوب های چشم نواز استفاده شده بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین