لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

حراج نسخه ی خاص فورد موستانگ بولیت با قیمت 300 هزار دلار

شاید باورش سخت باشد اما 50 سال از اکران فیلم بولیت (Bullitt) با بازی استیو مک کوئین، گذشت و در این فیلم یکی از خودروهای فورد موستانگ نیز حضور داشت و برای یادبود این فیلم، کمپانی فورد تصمیم گرفت یک نسخه ی خاص را در سالگرد 50 سالگی این فیلم معرفی کند.

اولین نسخه از خودروی فورد موستانگ بولیت 2019 (2019 Ford Mustang Bullitt) در یک حراجی به قیمت 300 هزار دلار به فروش رسید. تمامی پول حاصل از فروش این خودرو با اهدای کمپانی فورد و استیو مک کوئین به خیریه ای (Boys Republic) اهدا شد. خودروی فورد موستانگ Bullitt با شماره شاسی 001 توسط چاد مک کوئین، پسر استیو مک کوئین، که 50 سال پیش در فیلم بولیت، نقش آفرینی کرده بود، بر روی استیج حراجی رانده شد.

اصلی ترین سوالی که در مورد نسخه ی خاص خودروی فورد موستانگ بولیت (Bullitt)، پیش می آید این است که آیا این نسخه تغییراتی نسبت به نسخه ی قدیمی داشته است یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفت که کمپانی فورد برای خودروهای خاص خود مانند بولیت، ارزش بسیار بالایی قائل بوده و به همین جهت تغییراتی را در آن ایجاد کرده تا محبوبیت این خودرو از بین نرود.

نسخه ی خاص خودروی بولیت، مجهز به پیشرانه ی 5.0 لیتری V8 خواهد بود که توانایی تولید 475 اسب بخار قدرت و 420 پوند فوت گشتاور را دارد. حداکثر سرعت این خودرو به 261 کیلومتر در ساعت خواهد رسید، یعنی 13 کیلومتر در ساعت بیشتر از فورد موستانگ GT. البته علاوه بر سیستم قدرت قوی، اگزوز اسپرت، دریچه های ورودی مناسب و سیستم ECU تاثیر بسزایی در عملکرد عالی این خودرو دارند. این نسخه ی خاص نیز به سبز تیره – همانند رنگ خودروی کوپه ی مدل 1960 در صحنه ی تعقیب و گریز سانفرانسیسکو – است که با رنگ چرم صندلی های داخل کابین یکسان باشد.

رئیس بخش طراحی کمپانی فورد، اعلام کرد: " نسخه ی خاص خودروی فورد موستانگ بولیت (Bullitt)، خودروی مورد علاقه ی من است. چراکه هیچ بخش اضافه ای مانند باله، خطوط رنگی و غیره ندارد. این خودرو در واقع نیازی به این قسمت های تزئینی ندارد و خودش به اندازه ی کافی جذابت خود را دارد."

کمپانی فورد از این نسخه ی خاص در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرد که در این مراسم دختر و پسر استیو مک کوئین نیز حضور داشتند.

کمپانی فورد نسخه ی اصلی خودروی فورد موستانگ بولیت (Bullitt) را نیز در کنار نسخه ی خاص و جدید این خودرو به نمایش گذاشت. نسخه ی اصلی این خودرو پس از سال 1974 کمتر دیده شد و صاحب این خودرو در سال 2014 فوت کرد و پسر او این خودرو را برای سالگرد 50 سالگی فیلم بولیت به این نمایشگاه رسانده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین