لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

حضور کمپانی موتورسازی هوندا در نمایشگاه اتو اکسپو 2018

کمپانی هوندا اعلام کرده که چهار مدل جدید موتورسیکلت را برای فروش در کشور هند تولید خواهد کرد که از بین این چهار مدل، سه مدل تاکنون تولید شده و در بازارهای هند به فروش می رود که عبارتند از: هوندا Cliq، هوندا Grazia و هوندا Africa Twin. بدین ترتیب تنها یک مدل دیگر مانده که کمپانی هوندا باید آن را در نمایشگاه اتو اکسپو (2018 Auto Expo) معرفی کند. منابع نزدیک به کمپانی هوندا اعلام کرده اند که این موتورسیکلت در کلاس سایز بزرگ نخواهد بود. البته تاکنون اطلاعات بیشتری راجع به این موتورسیکلت هوندا فاش نشده است. در این مقاله موتورهای احتمالی که در نمایشگاه اتو اکسپو 2018 حضور خواهند داشت را معرفی خواهیم کرد:

 

  • موتورسیکلت هوندا CB Twsiter 125 :

کمپانی هوندا در کلاس موتورهای 125 سی سی جایگاه مناسبی دارد و این به خاطر تولید دو موتورسیکلت هوندا CB Shine و هوندا CB Shine SP بوده که تاکنون فروش بسیار زیادی در این کلاس داشته اند. اما بر خلاف کلاس های 110 سی سی و 150 سی سی، تنها نسخه های Shine هستند که به عنوان نماینده ی کمپانی هوندا در کلاس 125 سی سی حضور دارند. این یعنی اینکه وقت آن فرا رسیده تا کمپانی هوندا، یک مدل جدید برای این کلاس در نظر بگیرد تا از رقیبان خود عقب نیافتد.

موتورسیکلت هوندا CB Twister به عنوان یکی از موتورهای قابل قبول در کلاس 110 سی سی محسوب می شود و طرفداران زیادی نیز دارد. به همین جهت، این احتمال وجود دارد که کمپانی هوندا نسخه ی 125 سی سی این موتور را با طراحی متفاوت تولید کرده و در کلاس 125 سی سی به فروش برساند.

در صورتی که این اتفاق بیافتد، می توان انتظار داشت که کمپانی هوندا از سیستم قدرت استفاده شده در موتورهای Shine در نسخه ی 125 سی سی هوندا CB Twister نیز استفاده کند. البته این احتمال نیز وجود دارد که کمپانی هوندا تصمیم بگیرد تا میزان قدرت و گشتا.ر تولیدی در این نسخه را کمی بیشتر کند تا تشابه زیادی بین این نسخه با موتورهای Shine به وجود نیاید.

از نظر مشخصات فنی، کمپانی هوندا باید از همان سیستم تعلیق و ترمزی که در موتورهای Shine استفاده کرده است در هوندا CB Twister 125 استفاده کند. بر اساس استانداردهای کمپانی هوندا در تولید تیپ های مختلف، می توان انتظار داشت که هوندا Twister 125 نیز در سه تیپ با سیستم ترمز های متفاوت ( سیستم ترمز Drum، سیستم ترمز دیسکی و سیستم ترمز CBS به همراه دیسک) تولید شود.

 

  • موتور هوندا CBR150R :

احتمال دیگر در این زمینه، احیای موتور هوندا CBR150R بوده که پس از اعمال استانداردهای BSIV، تولید این موتور متوقف شده است. اگر این موتورسیکلت مجددا تولید شود، پیشرفت فوق العاده برای کمپانی هوندا محسوب می شود. چرا که کمپانی یاماها اخیرا موتور یاماها R15 V3.0 را برای فروش در بازار موتورسیکلت تولید کرده است.

بر اساس نسخه ی معرفی شده ی موتور هوندا CBR150R، به نظر می رسد این موتور می تواند رقیب خوبی برای موتور یاماها R15 باشد. نسخه ی بین المللی این موتورسیکلت، طراحی تیزتری دارد و در چراغ اصلی آن از LED استفاده شده است. از طرفی این نسخه بدنه ی باریکتری داشته و تمامی اجزای آن متناسب با هم طراحی شده اند.  به طور کلی نسخه ی بین المللی این موتور بسیار بهتر طراحی شده و آیرودینامیک بهتری نیز دارد. دراین نسخه، صندلی های مخصوص برای موتورسوار و کسی که در ترک موتور سوار می نشیند، به صورت جداگانه طراحی شده اند. این نسخه همچنین به سیستم اطلاعاتی کاملا دیجیتالی و جدید مجهز است. نسخه ی بین المللی موتور هوندا CBR150R به پیشرانه ی 149.16 سی سی تک سیلندر مجهز بوده که توانایی تولید 17.1 اسب بخار قدرت و 13.7 نیوتن متر گشتاور را دارد. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی شش سرعته متصل شده است. سیستم تعلیق این موتور بدون تغییر باقی مانده است و همچنان از فورک تلسکوپی در قسمت جلو ویک ضربه گیر در قسمت عقب استفاده می شود.

 

  • موتور هوندا Rebel 300 :

کمپانی هوندا،  خبری راجع به نسخه ی جدید موتورسیکلت هوندا Rebel 300 منتشر نکرده است. اخیرا کمپانی هوندا با همکاری کمپانی اسکوتر ایندیا (Scooter India)، توانسته اند پتنت موتور Rebel را در کشور هند به نام خود ثبت نمایند. موتورسیکلت هوندا Rebel به عنوان یک کروزر مناسب با تایرهایی اسپرت است. رنگ بدنه ی این موتور از نوع Two-Tone با پیشرانه ای به رنگ کاملا سیاه است.

این موتورسیکلت به پیشرانه ی 286 سی سی تک سیلندر مجهز بوده که توانایی تولید 27.3 اسب بخار قدرت و 27 نیوتن متر گشتاور را دارد. این پیشرانه به یک جعبه دنده ی شش سرعته متصل شده است. سیستم ترمز این موتور نیز متشکل از دیسک های نیسان در قسمت جلو و عقب است.

به غیر از موتورسیکلت های معرفی شدخ، انتظار می رود تا شاهد حضور نسخه ی جدید موتور هوندا Africa Twin با نام Africa Twin Adventure در نمایشگاه اتو اکسپو 2018 باشیم. همچنین انتظار می رود تا نسخه ی جدید موتور هوندا PCX150 را نیز در نمایشگاه اتو اکسپو 2018 به عنوان یکی از موتورهای معرفی شده ی کمپانی هوندا به نمایش گذاشته شود. این موتور دارای یک نسخه ی بین المللی نیز بوده که دارای پیشرانه ی الکتریکی است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین