لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودروی جدید کمپانی لندروور با نام رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe)

همه می دانیم که هیچ پایانی بر طراحی داخل کابین و یا استایل بدنه ی خودرو وجود ندارد و مدام کمپانی های خودروسازی، طرح های جدیدی را رونمایی می کنند. در همین راستا کمپانی لندروور (Land Rover) نیز قصد دارد از طراحی داخل کابین جدید در خودروی جدید رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe) در نمایشگاه خودروی ژنو در سال 2018 رونمایی کند. اگر چه این خودرو، غالب یک خودروی اسپرت دو در را دارد اما طراحی آن به گونه ای است که 4 سرنشین بزرگسال به راحتی در داخل کابین می توانند قرار بگیرند. تنها یک عکس از طراحی داخل کابین این خودرو منتشر شده و منتظر هستیم تا در هفته های آتی تصاویر بیشتری مربوط به داخل کابین و ظاهر این خودرو دریافت نماییم.

خودروی رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe) یکی دیگر از شاهکارهای تولیدی بخش عملیات ویژه ی خودرو (SVO) لند روور به شمار می آید. بنابر اعلام کمپانی لندروور، قرار است تنها 999 دستگاه از این خودرو تولید شود که میزان تولید کم این خودرو نشان از لوکس بودن آن دارد. پیش بینی می شود تا قیمت هر دستگاه، بیش از 200 هزار یورو باشد.

کمپانی لندروور اعلام کرد: " طراحی کوپه رنج روور (Range Rover SV) به نوعی، حق خود را به اولین رنج روور در تولد هفتاد سالگی کمپانی لندروور، ادا کرده است. اولین خودروی رنج روور، در سال 1970 با طراحی دو در وارد بازار شد و تاکنون این خودرو مبنای اصلی طراحی سایر نسخه های رنج روور محسوب می شود.

این خودرو قرار است در روز 6 مارچ سال 2018 در نمایشگاه ژنو رونمایی شود. تاکنون زمان تولید این خودرو مشخص نشده اما می توان انتظار داشت تا آخر سال 2018، کمپانی لندروور بتواند این خودرو را به بازار عرضه نماید. نسخه ی محدود (Limited) این خودرو به برخی از مشتریان خاص لندروور پیش فروش شده است. بنابر ادعای نشریه ی خودرو Car، قیمت هر نسخه از رنج روور کوپه، به بالای 250 هزار یورو می رسد. با چنین رقمی باید انتظار داشت تا از قدرتمند ترین پیشرانه ها برای این خودرو استفاده شود. انتظار می رود کمپانی لندروور، از پیشرانه ی 5.0 لیتری V8 دارای سوپر شارژر و با قدرت خروجی557 اسب بخار برای این خودرو استفاده کند که در این صورت این خودرو قادر خواهد بود تا در عرض 5 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت این خودرو نیز 248 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

گری مک گوورن، رییس بخش طراحی لندروور، می گوید: " خودروی رنج روور کوپه از طراحی بی نظیر در ظاهر و داخل کابین برخوردار بوده و تلاش بسیار زیادی برای بهبود ویژگی های اخل کابین این خودرو صورت گرفته است. این خودرو قطعا احساسات همگان را برخواهد انگیخت."

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین