لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

دومین آزمایش مخفیانه ی بی ام و Z4

نسخه ی کاملا جدید خودروی بی ام و Z4 بار دیگر در حال تست در فصل زمستان دیده شد. تصاویر مربوط به تست این خودرو، نسبت به تست های قبلی اطلاعات بیشتری در اختیار ما می گذارد چراکه نسخه ی تست پوشش کمتری دارد. از این تصاویر می توان نتیجه گیری کرد که گریل های BMW Z4 جدید نسبت به مدل قبلی پهن تر و بزرگ تر خواهند بود. بر اساس تصاویر بدست آمده از نسخه ی تست Z4 جدید، می توان گفت طراحی قسمت جلوی این خودرو تلفیقی از نسخه ی کانسپت Z4 و نسخه ی کانسپت سری 8 است. همچنین چراغ های عقب و جلوی این خودرو، از همان نوع استفاده شده در نسخه ی کانسپت است. نسخه ی کانسپت خودروی BMW Z4 ابتدا در نمایشگاه پبل بیچ 2017 (Pebble Beach) و پس از آن در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال 2017 معرفی شد.

اگر نگاه دقیق تری به قسمت جلوی خودرو بندازیم متوجه می شویم که چراغ های اصلی این خودرو دقیقا چراغ های استفاده شده در نسخه ی کانسپت این خودرو است. از طرفی چراغ های عقب این خودرو شباهت بسیار زیادی به چراغ های استفاده شده در خودروی اسپرت i8 دارند.

کمپانی بی ام و معمولا از نام های مستعار برای تیپ های مختلف خودروهای جدید خود قبل از معرفی آن ها در نظر می گیرد. در مورد خودروی بی ام و Z4 نیز باید گفت که این کمپانی اطلاعات اولیه راجع به خودرویی با نام Z4 s20i را منتشر کرده است. بنابر اعلام بی ام و، این خودرو مجهز به پیشرانه ی B48 بوده که بر اساس کد هایی که کمپانی بی ام و استفاده می کند، می توان گفت این یک پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر همراه با توربو است. اطلاعات اولیه نشان می دهد که این پیشرانه توانایی تولید 194 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور را دارد و قرار است به یک جعبه دنده ی 6 سرعته دستی متصل شود. احتمال دارد همین پیشرانه با قدرت خروجی بیشتر نیز تولید شود و در تیپ بالاتر این خودرو – برای مثال s30i – استفاده شود.

با توجه به اینکه بی ام و Z4، یک رودستر تولید شده توسط کمپانی بی ام و است، باید انتظار استفاده از پیشرانه های 4 و 6 سیلندری را داشته باشیم. به جز پیشرانه ی B48 که در بالا به آن اشاره کردیم، به نظر می رسد پیشرانه ی 6 سیلندر همراه با توربو B58 به همراه جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک قدرتمند ترین سیستم قدرت در نظر گرفته شده برای Z4 جدید را خواهد داشت. البته با این وجود همچنان احتمال معرفی یک نسخه ی قدرتمند تر نیز وجود دارد.

کمپانی بی ام و همچنین بر روی تولید نسخه ی Z4M با قدرت خروجی 450 اسب بخار کار می کند. این نسخه قرار است امکانات و تجهیزات ویژه ای شامل سیستم های ترمز و تعلیق بهتر را در بر خواهد داشت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین