لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تصاویر مخفیانه از آزمایش آئودی A6 Avant

بعد از اینکه تصاویر مخفیانه ی نسخه ی تست نسل جدید خودروی سدان آئودی A6 در اواخر سال قبل منتشر شد، عکاسان توانستند برای اولین بار نسخه ی تست خودروی آئودی آوانت را نیز با دوربین های خود ثبت کنند. این خودرو که با خودروی بی ام و تورینگ سری 5 (BMW 5 Series Touring) در رقابتی جدی هستند، احتمالا در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارچ سال جاری رونمایی خواهد شد.

علی رغم اینکه نسخه ی تست خودروی آئودی آوانت A6، با پوشش معمول سفید و سیاه رنگ پوشانده شده بود اما با توجه به عکس های گرفته شده، جزئیات ظاهری و شکل کلی این خودرو قابل مشاهده است. همانند نسخه ی سدان آئودی A6، این خودرو نیز از نظر ظاهری متحول شده است. سایز خودرو تغییر چندانی نکرده اما به نظر می رسد طراحی چراغ ها، تیز تر شده و گریل استفاده شده در این نسخه نیز پهن تر شده است. قسمت عقب آئودی آوانت A6، شباهت بیشتری به خودروهای کوپه دارد اگرچه شامل شیشه ی عقب با شیب تند است.

به نظر می رسد نسل جدید آئودی آوانت A6، به معنای واقعی کاملا جدید است. این خودرو بر اساس پلت فرم جدید ساخته شده که سبب می شود تا وزن این خودرو به میزان 100 کیلوگرم کمتر شود. همچنین کمپانی آئودی برای این نسخه، پیشرانه های جدیدی نیز در نظر گرفته و از جدیدترین تکنولوژی ها نیز در آن استفاده خواهد شد.

تاکنون تصاویری از داخل کابین این خودرو منتظر نشده است اما می توان انتظار داشت که کابین این خودرو نیز شباهت زیادی به کابین آئودی A8 داشته باشد. برای مثال، احتمال اینکه در آئودی آوانت A6 نیز از سیستم اطلاعاتی دو گانه استفاده شود، بسیار زیاد است.

پیش بینی می شود که کمپانی آئودی پیشرانه های 4 سیلندر بنزینی و دیزلی برای خودروی آئودی آوانت A6، در نظر بگیرد. البته احتمال دارد که در آینده ای نزدیک، کمپانی آئودی پیشرانه ی 6 سیلندر دیزلی نیز برای این خودرو در نظر بگیرد. گفتنی است تیپ های بالای خودروی آئودی آوانت A6، که با نام های S و RS تولید خواهند شد، پس از نمایشگاه ژنو معرفی خواهند شد. همچنین کمپانی آئودی یک نسخه ی هیبریدی از آئودی آوانت  A6را نیز تولید خواهد کرد. انتظار می رود اکثر پیشرانه های درنظر گرفته شده برای این خودرو شامل یک سیستم الکتریکی 48 ولتی مجهز به توربوشارژر الکتریکی باشند که استفاده از چنین سیستمی می تواند سبب افزایش بازده و عملکرد سیستم قدرت خودرو شود.

پس از رونمایی از خودروهای آئودی A6 و آئودی آوانت A6، اولین نسخه های تولیدی این خودروها در تابستان سال 2018 وارد بازار بریتانیا خواهند شد و تا آخر سال نیز به نوع نسخه ها و تیپ های این خودروها افزوده خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین