لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی کی ام تی(KMT) منتشر کرد: مدل جدید موتورهای اندور (Enduro R) و اس ام سی ( SMC R)

اخیرا مشخص شد که کمپانی کی تی ام (KTM) موتورهای اندور 690 (690 Enduro R) و اس ام سی (690 SMC R) را از کاتالوگ های مخصوص اروپا حذف کرده است. در ابتدا شایعاتی به گوش می رسید که دلیل این کار کمپانی کی تی ام (KTM) خودداری کردن از رقابت مستقیم با کمپانی دیگر خود، هاسکوارنا (Husqvarna)، بوده است. چراکه این کمپانی نیز موتورهای اندور 701 (701 Enduro) و سوپرموتو 701  (701 Supermoto) را تولید می کند. اما واقعیت این است که پیشرانه ی استفاده شده در موتورهای کی تی ام اندور 690، دیگر با استانداردهای یورو 4 مطابقت ندارد. اخیرا تصاویری به صورت مخفیانه از موتورهای در حال تست کمپانی کی تی ام (KTM) به دست رسیده که بر اساس این عکس ها می توان گفت که این کمپانی بزرگ اتریشی قصد دارد تا بار دیگر شروع به تولید این دو موتور نماید.

بر اساس این تصاویر، به نظر می رسد که کمپانی کی تی ام، به خوبی بر روی طراحی ظاهری هر دو موتور کار کرده و قسمت های اضافی هر یک از این موتورها حذف شده اند. دماغه ی هر دو موتور باریک تر شده که این امر موجب خواهد شد تا موتورسواران، تسلط بیشتری بر روی موتورهای خود داشته باشند و وضعیت قرارگیری آن ها بیشتر از گذشته متمایل به جلو باشد. صندلی این موتورها نیز مجددا طراحی شده و انتظار می رود تا راحتی بیشتری را برای موتورسواران فراهم کند.

نگاه دقیق تر به عکس های منتشر شده مشخص می کند که نسخه ی کی تی ام اندور (Enduro R) مدل جدید، به یک سیستم تعلیق جدید مجهز است. سیستم تعلیق جدید این موتور از نوع فورک WP Xplor 48 بوده که قابلیت 300 میلی متر جابجایی را دارد. از طرفی به نظر می رسد سیستم تعلیق نسخه ی کی تی ام SMC R، همچنان بدون تغییر مانده است.

بنابر گزارشات به دست رسیده، انتظار می رود تا هر دو نسخه مجهز به پیشرانه ی استفاده شده در موتور مدل 2016 KTM 690 Duke باشند. این پیشرانه ی تک سیلندر به حجم 693 سی سی بوده که توانایی تولید 74 اسب بخار قدرت در دور موتور 8500 rpm را دارد. میزان گشتاور تولیدی این موتور نیز 73.86 نیوتن متر در دور موتور 6500 rpm است. قطعا کمپانی کی تی ام، از تیونینگ های جدید برای هر دو موتور در صورت استفاده از این پیشرانه بکار خواهد برد تا با استانداردها و طراحی جدید این دو موتور سازگار شود. به منظور مطابقت موتورهای کی تی ام اندور (Enduro R) و کی تی ام SMC R  با استانداردهای یورو 4، این کمپانی از اگزوزهای بزرگ مجهز به مبدل کاتالیستی استفاده خواهد کرد.

به احتمال بسیار قوی کمپانی کی تی ام، مدل جدید موتورهای کی تی ام اندور (Enduro R) و کی تی ام SMC R را در نمایشگاه  EICMA در نوامبر 2018 در کنار موتورسیکلت 790 Adventure، معرفی خواهد کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین