لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

جنرال موتورز در پی تولید خودروی کاملا خودران : خودرویی بدون فرمان و پدال

خودروهای خودران بدون شک آینده ی صنعت خودروسازی را تشکیل می دهند. اکثر کمپانی های خودروسازی برای اینکه در بازار خودروهای خودران در آینده حرفی برای گفتن داشته باشند تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند تا هر چه سریع تر به این تکنولوژی دست یابند. خودروهای خودران، سبب خواهند شد تا مشتریان بدون اینکه پشت فرمان قرار بگیرند به مقصد خود برسند. کمپانی جنرال موتورز نیز به مانند بسیاری از کمپانی های رقیب خود در این عرصه سعی دارد تا از همه ی پتانسیل خود برای رسیدن به این تکنولوژی استفاده کند. این کمپانی به دنبال گرفتن مجوز از دولت آمریکا برای تولید یک خودروی تمام خودران است. این خودرو بدون فرمان، پدال ترمز و پدال گاز خواهد بود و کمپانی جنرال موتورز می خواهد اولین رونمایی از این خودرو را در سال 2019 انجام دهد.

کمپانی جنرال موتورز نام این خودرو را Cruise AV گذاشته است و نسخه ی کانسپت آن نیز طراحی شده است. این خودرو از نظر طراحی داخلی با بقیه ی خودروهای جنرال موتورز تقریبا یکسان بوده با این تفاوت که فرمان، دنده و پدال ندارد. نمایشگرهایی در پشت صندلی های جلو قرار گرفته است تا سرنشینان صندلی های عقب اطلاعات لازم را دریافت نمایند. بر اساس نسخه ی کانسپت می توان گفت که خودروی Cruise AV بر پایه ی خودروی چوی بولت ای وی (Chevy Bolt EV) ساخته خواهد شد. طبق اعلام کمپانی جنرال موتورز (GM)، مشتریان از طریق نرم افزار روی گوشی های هوشمند می توانند درخواست خودرو کرده و خودروهای خودران به صورت اتوماتیک خود را به مبدا مشخص شده خواهند رساند.

مسئولان اجرایی کمپانی جنرال موتورز درخواست خود مبنی بر تغییر 16 قانون کنونی در مورد ایمنی خودروها را به " سازمان ملی ایمنی تردد در بزرگراه ها (NHTSA) " تحویل دادند. کمپانی جنرال موتورز در این قوانین، خواستار تغییر یک مورد بود و آن هم تغییر قانون ( یا حذف قانون) وجود فرمان و جایگزین کردن یک ایر بگ به جای آن است. اجازه ی انجام چنین تغییراتی در هر ایالت آمریکا متفاوت بوده و لازم است به صورت جداگانه برای هر ایالت این درخواست فرستاده شود. کمپانی جنرال موتورز (GM) در حال حاضر از اعلام اسامی ایالت هایی که می خواهد در آن ها نسخه های اولیه ی این خودرو را استفاده کند، امتناع کرده است.

کمپانی جنرال موتورز مدتی است که در زمینه ی تولید خودروهای خودران تلاش می کند و در این راستا، استارت آپ " کروز اتومیشن" (Cruise Automation) را تاسیس کرد تا بر روی خودروهای خودران تمرکز کند. کمپانی جنرال موتورز، در حدود 14 میلیون دلار بر روی این استارت آپ سرمایه گذاری کرده است. این کمپانی، همچنین بخشی از سهام یک کمپانی به نام استراب (Strobe) را خریداری کرد که به تولید سنسورهای LIDAR بپردازد. این سنسورها، در تکنولوژی خودران به کار می روند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین