لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

دوج چارجر (Dodge Charger) : پر قدرت و جادار

معمولا، خودروهای دو در، به عنوان یک خودروی کاربردی شناخته نمی شود و از طرفی دیگر، خودروهای صندوق دار اسپرت نیز از قیمت بالایی برخورداراند. با این مقدمه قصد دارم به معرفی خودرویی بپردازم که در دسته بندی ها، جایگاهی میان این دو دسته را داراست. خودروی دوج چارجر (Dodge Charger) هم به لحاظ جادار بودن و هم به لحاظ اسپرت و کارایی، می تواند انتخاب مناسبی برای علاقمندان خودرو باشد.

خودروی دوج چارجر (Dodge Charger)، مجهز به سیستم دیفرانسیل چرخ عقب بوده که با دو نسخه ی مختلف اما مجهز به پیشرانه ی V8، با قدرت تولیدی متفاوت عرضه شده است. نسخه ی دوج دایتونا (Daytona) به پیشرانه ی 5.7 لیتری V8 مجهز بوده که این پیشرانه توانایی تولید 370 اسب بخار قدرت را دارد. نسخه ی دیگر دوج چارجر، خودروی دایتونا 392 (Daytona 392) بوده که در آن از پیشرانه ی 6.4 لیتری V8 استفاده شده و دارای قدرت خروجی 485 اسب بخار است. البته کمپانی دوج، نسخه ی دیگری از این خودرو را نیز به بازار عرضه کرده است که این نسخه نیز به پیشرانه ی V6 با قدرت تولیدی 300 اسب بخار مجهز  است. نسخه ی مجهز به V6، به عنوان تنها نسخه ای بوده که دارای سیستم دیفرانسیل چهار چرخ است. تمامی پیشرانه های خودروی دوج چارجر، به یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک متصل می شوند. عدم بروزرسانی کیفیت مواد استفاده شده در داخل کابین این خودرو و برخی دیگر از ویژگی های آن، سبب شده تا این خودرو نتواند خود را رقیبی برای خودروهای لوکس ببیند. هرچند عملکرد و کارایی این خودرو در نوع خودش منحصر به فرد است. این خودرو، برای افرادی که هم تمایل دارند تا از وجود پیشرانه ی V8 در خودروی خود بهره مند باشند و همچنین، از راندن با یک خودروی چهار لذت ببرند، می تواند خودرویی ایده آل باشد..

هر دو نسخه ی خودروی دوج چارجر (Dodge Charger) مجهز به چرخ های 20 اینچی، تایر های جدید و سیستم ترمز بهبود یافته هستند. خودروهای مجهز به پیشرانه ی 5.7 لیتری همچنین شامل یک سیستم اگزوز فعال نیز هستند تا صدای خروجی از آن ها اسپرت تر به نظر برسد. تمامی نسخه های دوج چارجر به سیستم اطلاعاتی Uconnect مجهز هستند. این سیستم، یک صفحه نمایش اختیاری 8.4 اینچی و یک سیستم مکان یابی را با خود به همراه دارد. خودروی دوج چارجر، در رنگ بندی های خاکستری، سبز، قرمز، زرد، سفید و آبی نیز عرضه می شود.

در نهایت باید گفت کسانی که به خودروهای دو در مانند دوج چلنجر، و یا فورد موستانگ علاقمند هستند و از طرف دیگر، نیاز دارند تا ردیف صندلی عقب از کارایی بالاتری برخوردار باشد،  نیازمند به ردیف عقب صندلی برای کارایی بیشتر خودرو می باشند، دوج چاجر گزینه ی مناسبی برای آنها خواهد بود. دوج چارجر، با پیشرانه ی V6، به عنوان یک نسخه ی معمولی محسوب می شود که قیمت فروش آن از 31.340 دلار شروع می شود. قدرتمند ترین نسخه ی دوج چارجر، نسخه ی 6.4 لیتری آن بوده که قیمت فروش آن از 41.090 دلار، و قیمت نسخه ی 5.7 لیتری نیز از 35.990 دلار آغاز می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین